Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

SAMSUNG Galaxy Z Fold 4 Recenzja: Składany do pracy… teraz działa jeszcze lepiej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: SAMSUNG Galaxy Z Fold 4 Recenzja: Składany do pracy… teraz działa jeszcze lepiej

Podczas gdy inne marki w dużej mierze bez ogródek opowiadają się za koncepcją składanego smartfona i od czasu do czasu pokazują nam dziwny prototyp, Samsung praktycznie wprowadził na rynek składane smartfony. I to także w przypadku dwóch różnych obudów: Z Flip i Z Fold. Marka wypuszczała regularne wersje swoich składanych produktów jeszcze przed pandemią, a teraz doczekała się wersji czwartej, obejmującej zarówno Flip, jak i Fold.

Chociaż Flip był generalnie adresowany do tych, którzy chcą telefonu o imponującej wartości (i mają miłe wspomnienia z flipp-y birdem, jakim była Moto RAZR), to Fold był postrzegany jako bardziej „poważny” składany z tych dwóch. Jest bardziej funkcjonalny niż efektowny i ma bardzo silną stronę produktywną, z możliwością przejścia z telefonu na tablet i odwrotnie. Samsunga Galaxy Z Fold 4 kontynuuje tę tradycję, podążając śladami bardzo uznanych Galaxy Z Fold 3.

SAMSUNG Galaxy Z Fold 4 Recenzja: Duży, nieporęczny i odważny (podobnie jak Fold 3)

Na pierwszy rzut oka Samsung Galaxy Z Fold4 jest tak podobny do Fold3, że nie można rozróżnić tych dwóch Foldów, co jest zarówno dobrą, jak i złą rzeczą. To dobrze, bo nie mieliśmy większych skarg na sposób działania i wyglądu Fold3. Źle, ponieważ drobne problemy, które mieliśmy z Fold3, zostały przeniesione również do Fold4.

Fold4 zachowuje wygląd przypominający nieco Nokia Communicator, z wyświetlaczem na zewnątrz i większym, który jest widoczny po rozłożeniu. Z zewnątrz wygląda na nieco gruby i długi telefon, z bardzo wydatną metalową ramką, z brandingiem Samsunga po lewej stronie. Po otwarciu zmienia się w postać bardzo smukłego tabletu. Jego grubość bardzo odróżnia go od innych telefonów. Na pierwszy rzut oka nie będzie można go odróżnić od Fold3, ponieważ oba mają podobne 6.2-calowe wyświetlacze z przodu i zamieniają się w 7.6-calowe tabletki po otwarciu.

Bliższe spojrzenie pokaże, że Fold4 jest bardziej kompaktowy niż Fold3 – wynosi 155.1 mm wzrostu w porównaniu do 158.2 mm zagięcia3. Ale w 67.1 mm szerokość (po złożeniu) i 14.2 mm grubości (cienki nie jest), jest bardzo zbliżony do Fold3, chociaż wyświetlacz z przodu jest szerszy Fold 4. Jest nieco lżejszy od Fold3 (263 gramy w porównaniu do 271 gramów) i sprawia wrażenie solidnego po zamknięciu, dzięki szkłu Gorilla Glass Victus+ z przodu i z tyłu.

Dzięki dobrze zbudowanym zawiasom i pancernej aluminiowej ramie biegnącej wzdłuż boków wydaje się solidny również po otwarciu w trybie tabletu. Jest również nieco trudniejszy do otwarcia niż Fold3, a otwieranie go wymaga w dużej mierze użycia obu rąk. To coś, co lubimy, ponieważ ogranicza ryzyko przypadkowego otwarcia. Ma wodoodporność IPX8 i może przetrwać 1.5 metrów wody aż do pół godziny. Nie jesteśmy fanami bardzo wyraźnej szczeliny pomiędzy górną i dolną częścią Fold4 po złożeniu – sprawia to, że urządzenie wygląda asymetrycznie, a także zbiera kurz, który staje się bardzo widoczny przy każdym otwarciu urządzenia. Uważamy również, że wyświetlacz zewnętrzny nadal wydaje się bardzo dziwny, ponieważ jest dość wysoki, ale nie jest odpowiednio szeroki.

Przeczytaj także: Samsung 25+ Galaxy Fold 4 Porady i wskazówki

Jednak po zamknięciu Galaxy Z Fold4 wygląda solidnie i solidnie. Zatrzyma ruch, ale raczej wgniatając wszystko, co w niego uderzy, niż swoim smukłym wyglądem. I tak, ludzie odwrócą głowę, gdy go użyjesz, bo z wyglądu nic do niego nie pasuje, chociaż, jak wskazaliśmy wcześniej, nie będą w stanie stwierdzić, czy to trzeci, czy czwarty Fold.

SAMSUNG Galaxy Z Fold4: Obiecana duża produktywność

Jego wygląd może nie jest spektakularny, ale specyfikacja Samsunga Galaxy Z Fold 4 z pewnością jest. Fold4 to na papierze jedno z najpotężniejszych urządzeń mobilnych na rynku. The 7.6-calowy składany wyświetlacz, od którego wzięła się nazwa urządzenia, to składana wersja genialnego i jasnego wyświetlacza Dynamic AMOLED 2X widocznego na Galaxy S22 Ultra, o rozdzielczości 1812 x 2176 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Zewnętrzny wyświetlacz to Dynamic AMOLED 2x z częstotliwością odświeżania 120 Hz, chociaż ma skromniejszą rozdzielczość 904 x 2316 pikseli. Zewnętrzny wyświetlacz jest szerszy niż ten w Fold3, ale pozostaje wąski jak na zwykłe standardy smartfonów.

Pociąganie za sznurki w Galaxy Z Fold 4 to najszybszy procesor w świecie Androida, Qualcomm Snapdragon 8+ Pokolenie 1 chip, wspomagany przez ogromne 12 GB pamięci RAM we wszystkich wariantach i opcje przechowywania aż do 1 gruźlica. Z tyłu znajdują się trzy aparaty – 50-megapikselowy czujnik główny z OIS, 10-megapikselowy czujnik teleobiektyw z OIS i 3-krotnym zoomem optycznym oraz 12-megapikselowy czujnik ultraszerokokątny. Zewnętrzny wyświetlacz ma 10-megapikselowy aparat do selfie i jest pod wyświetlaczem 4-megapikselowy aparat również na wewnętrznym wyświetlaczu. Pomijając wewnętrzną kamerę z wyświetlaczem, układ ten jest bardzo podobny do tego, jaki można zobaczyć w Samsungu Galaxy S21+, który w tym segmencie spisał się znakomicie.

To monstrualne urządzenie pod względem potencjału produktywności. A dzięki doskonałej implementacji OneUI firmy Samsung w połączeniu z przyjaznym dla tabletów systemem Android 12L zapewnia to mnóstwo korzyści.

SAMSUNG Galaxy Z Fold 4: Zapewniona świetna produktywność!

Siła Fold serii była możliwość przełączania z trybu telefonu na tablet, a Samsung stale ulepszał tę funkcję od pierwszego, nieco nieregularnego Fold. The Fold 4 pozwala płynnie przełączać się z trybu telefonu na tablet, bez opóźnień i zacięć, które widzieliśmy w niektórych wcześniejszych wersjach. A dzięki temu wyjątkowemu sprzętowi wszystko działało z niewiarygodną płynnością, zwłaszcza na wyświetlaczu wewnętrznym. Tak, zagięcie na środku nadal razi w oczy, ale gra w Genshin Impact i Call of Duty na tym ekranie bez opóźnień jest niesamowitym przeżyciem.

Zewnętrzny wyświetlacz jest trochę ciasny do pisania, ale jest bardzo dobry do ogólnego przeglądania i przeglądania, a do cholery, jeśli chcesz mieć lepszy widok, po prostu otwórz urządzenie i sprawdź widok na wspaniałym, większym wyświetlaczu – coś, co naprawdę przychodzi przed przeglądaniem wiadomości e-mail na wyświetlaczu zewnętrznym, a następnie otwórz Fold4, aby wyświetlić załączniki na większym wyświetlaczu. Działa to tak samo płynnie, jak w przypadku każdego składanego urządzenia, które można przekształcić w tablet.

Aparaty z tyłu są bardzo wydajne – pamiętaj tylko, aby oglądać wyniki na większym wyświetlaczu w środku niż na wąskim z przodu. Tak, kolory często ulegają przesyceniu, ale aparaty zapewniają dobrą szczegółowość i często można mieć pewność, że zdjęcia i filmy będą bardzo dobrze wyglądać. Wydajność przy słabym oświetleniu dorównuje najlepszym aparatom z serii S22, co czyni te aparaty odpowiednimi na poziomie flagowym. Ten większy wyświetlacz to także raj dla edytorów zdjęć i wideo, umożliwiający powiększanie szczegółów i klatek oraz wprowadzanie zmian. Aparat do selfie też jest dobry, ale tego pod wyświetlaczem najlepiej używać tylko do rozmów wideo.

Kliknij tutaj za zdjęcia w pełnej rozdzielczości + dodatkowe próbki.

Istnieje sporo magii oprogramowania, która sprawia, że Fold 4 tak groźny. Przejście z widoku wąskiego na szeroki jest często płynne, a paski w filmach są znacznie mniejsze, chociaż tryb pełnoekranowy czasami odcina fragmenty obrazu z lewej i prawej strony. Nam szczególnie podoba się tryb elastyczny wyświetlacza wewnętrznego, który pozwala na częściowe złożenie wyświetlacza w taki sposób, że dolna część staje się klawiaturą, a górna pozostaje wyświetlaczem. Nie posunęlibyśmy się tak daleko, aby powiedzieć, że działa jak notatnik, ale znacznie ułatwia pisanie dużych fragmentów tekstu; w tym trybie moglibyśmy nawet napisać dziwny, krótki artykuł. Kolejnym naszym ulubionym był tryb podzielonego ekranu, który pozwolił nam otworzyć dwa windows na wewnętrznym wyświetlaczu, dzieląc go na dwie połowy – świetnie nadaje się nie tylko do wielozadaniowości, ale nawet do porównywania cen w różnych witrynach.

Opcja podziału ekranu jest dostępna na Androidzie od jakiegoś czasu, ale rzadko korzystaliśmy z niej tak często i zapewniała tak wspaniałe wrażenia, jak na Androidzie Fold 4. The Fold 4 obsługuje także kultowy rysik S Pen firmy Samsung i jest wyposażony w obsługę Dex dla tych, którzy chcą podłączyć go do większego monitora, aby uzyskać wrażenia z pracy na komputerze stacjonarnym, chociaż rysik S Pen będzie trzeba kupić osobno. Telefon obsługuje także 5G, co oznacza, że ​​będziesz mógł surfować po najszybszej z nich, jeśli jest ona dostępna w Twojej okolicy (oczekuje się, że Samsung wyśle ​​aktualizację oprogramowania w tym zakresie). Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, urządzenie to jest potężnym narzędziem zwiększającym produktywność.

SAMSUNG Galaxy Z Fold4: Fantastyczny, ale omylny

Fold4 jest prawdopodobnie najlepszym składanym urządzeniem, jakiego kiedykolwiek używaliśmy, ale w żadnym wypadku nie jest idealny. Zewnętrzny wyświetlacz jest bardziej przydatny niż w Fold3, ale nadal pozostaje niewygodnie wąski, a 23.1:9 proporcje obrazu nie są idealne do oglądania. Wolelibyśmy, aby wyświetlacz z przodu był nieco bardziej proporcjonalny, a poszerzenie go pomogłoby. Następnie pojawia się zagięcie na środku wewnętrznego wyświetlacza. Można się do tego przyzwyczaić, ale nigdy nie jest to przyjemny widok ani uczucie, szczególnie w telefonie z tak dużą ceną. I chociaż Samsung znacznie ulepszył oprogramowanie, nadal zdarzają się sytuacje, w których aplikacje nie działają dobrze na większym wyświetlaczu wewnętrznym.

Jest to też trochę pożeracz baterii. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, że jest wyposażony w dwa wyświetlacze, z których jeden jest dość duży. Fold4 jest wyposażony w baterię 4400 mAh, która przy ostrożnym użytkowaniu wystarczy Ci na cały dzień. Jednak często korzystaj z tego wewnętrznego wyświetlacza, a przetrwanie dnia będzie trudne. Prędkości ładowania też nie są największe – 25 W, i to bez ładowarki w zestawie. Korzystanie z ładowarki o mocy 25W pozwoli uzyskać telefon z 0 do 50 w około pół godziny, ale w całości 0 ładowanie do 100 zajmuje około półtorej godziny, co wydaje się powolne, biorąc pod uwagę, że statki flagowe z większymi akumulatorami są teraz ładowane w znacznie mniej niż godzinę. Urządzenie obsługuje ładowanie bezprzewodowe o mocy 15 W i 4Ładowanie zwrotne 0,5 W, ale nawet to jest znacznie poniżej tego, co oferuje konkurencja.

Wreszcie istnieje struktura Fold 4 samo. Tak, telefon sprawia wrażenie wytrzymałego, ale ze względu na jego kształt i konstrukcję zdobycie etui i ochraniaczy ekranu ze szkła hartowanego do urządzenia jest trudne. A wszystkie te nieruchomości wystawowe rzeczywiście wymagają pewnego rodzaju ochrony. Używamy naszego urządzenia niezwykle ostrożnie, ale smugi i zadrapania wkradają się do środka, a widok ich na tak wysokiej klasy urządzeniu wywołuje u nas dreszcze.

SAMSUNG Galaxy Z Fold 4 Werdykt recenzji: Jedyny składany, który warto kupić do pracy!

Więc powinieneś pomyśleć o inwestycji w Samsunga Galaxy Z Fold 4? Przy cenie wywoławczej wynoszącej 1499 USD / INR 1,54,999, to zdecydowanie jeden z najdroższych telefonów na rynku. I jak niektórzy zauważą, w rzeczywistości kosztuje mniej więcej tyle, co iPhone 14 i iPad Air razem wzięte. Ale jako pojedyncza jednostka nie ma nic podobnego Fold 4 tam. Klapka 4 może przyciągać wzrok swoją konstrukcją i możliwością obracania podobną do Razra, ale jeśli potrzebujesz składanego urządzenia do hardcorowej pracy, to właśnie ten Fold 4 jest czymś oczywistym. Cynicy mogą prychnąć, że jest to w zasadzie aktualizacja specyfikacji z Fold 3który już był potężnym urządzeniem, ale to nie zmienia faktu, że jest z pewnością najlepiej działającym składanym urządzeniem na pewną odległość i może dać każdemu flagowcowi przewagę pod względem wydajności, Nie, nie jest idealny (co to jest, jeśli o to chodzi!), ale w naszych książkach jest to po prostu jedyny składany produkt, który warto kupić dla ludzi, którzy chcą składanego urządzenia ze względu na funkcjonalność, a nie na afisz.

Kup Samsunga Galaxy Fold 4 (NAS)

Kup Samsunga Galaxy Fold 4 (Indie)

Plusy

 • Telefon i tablet w jednym
 • Świetny wyświetlacz wewnętrzny
 • Obsługa rysika S
 • Wyświetlacz zewnętrzny jest bardziej użyteczny
 • Bardzo dobre oprogramowanie
 • Idealny dla produktywności
 • Wodoodporność

Cons

 • Wyświetlacz zewnętrzny wciąż wąski (i nie Full HD)
 • Zagniecenia pozostają odrazą
 • Stosunkowo wolno ładuje się akumulator
 • Kamera pod wyświetlaczem ma ograniczone zastosowanie
 • Drogi