Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Samsung opóźnia uruchomienie Exynosa 2200, ale problemy z przegrzewaniem

We wtorek informowaliśmy, że Samsung opóźnił wprowadzenie na rynek swojego nowego procesora do urządzeń mobilnych, Exynos 2200, ze względu na jego słabą wydajność.

Jednak według najnowszych informacji wydaje się, że południowokoreańska firma opóźniła premierę SoC, ale z powodu problemów z przegrzaniem.

Samsung Exynos 2200 będzie miał problemy z przegrzewaniem

Wcześniejsze informacje mówiły, że słaba wydajność SoC Exynos 2200 firmy Samsung byłaby głównym powodem przesunięcia terminu jego premiery. Jednak teraz pojawiły się nowe szczegóły, które nieznacznie zmieniają powód tego odroczenia.

Według przecieku IceUniverse, opóźnienie w pojawieniu się tego zaawansowanego procesora południowokoreańskiej firmy jest spowodowane niczym nowym problemem w odniesieniu do procesów produkcyjnych Samsung Foundry: nieco wyższymi temperaturami, które ostatecznie wpływają na wydajność.

Wtedy możesz zobaczyć Opublikowanie przecieku na Twoim chińskim koncie Weibo w sieci społecznościowej. Treść została automatycznie przetłumaczona na język angielski:

Według InformacjaSoC będzie wykorzystywał grafikę opartą na architekturze AMD RDNA2, wyprodukowaną w procesie 2 nm. Zostały jednak zaprojektowane do pracy przy 190 GHz, ale przy tej częstotliwości mają problemy z temperaturą.

Jednak problemy nie ograniczają się do tej częstotliwości, ponieważ przegrzanie było również odczuwalne w 10,69 GHz i 10,49 GHz.Z kolei wydaje się, że marce udało się zmusić SoC do pracy bez problemów z przegrzewaniem tylko przy częstotliwości 1.29 GHz. Według informatora, intencją marki jest próba dotarcia do 10,49 GHz, jako sposób na odzyskanie pewnej „godności”.

W ten sposób sytuacja ta usprawiedliwia utratę wydajności, która stawia Samsung Exynos 2200 poniżej grafiki Mali SoC MediaTek Dimensity 9000 lub Adreno Snapdragona. 8 Qualcomm Gen1.

Szacuje się, że wysokiej klasy układy graficzne SoC firmy Samsung mają 384 procesory Stream.