Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Samsung opóźnił premierę SoC Exynos 2200 ze względu na słabą wydajność

Samsung to jedna z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych marek smartphones teraźniejszości. Znany jest z potężnego sprzętu, oferując konsumentom szeroki wachlarz opcji, od niskich i średnich, które mogą być również dobrymi maszynami, po najmocniejsze topowe modele, w tym składane.

Kilka dni temu firma wprowadziła na rynek swój długo oczekiwany telefon Galaxy S21 FE 5G, ale rynek nie może się też doczekać Galaxy S22, którego międzynarodowa wersja może być zasilana przez SoC Exynos 2200. Jednak zgodnie z ostatnimi plotkami branżowymi, Samsung opóźnił wprowadzenie tego układu na rynek ze względu na jego słabą wydajność.

Samsung podobno opóźnił Exynos 2200 ze względu na jego słabą wydajność

Plotki pochodzą od przeciekającego @IceUniverse., źródło uważane za dość wiarygodne i które regularnie widzimy związane z rozpowszechnianiem tego typu informacji. Tak więc, według użytkownika, Samsung opóźni premierę nowego SoC Exynos 2200 ze względu na jego słabą wydajność, a plotki mówią, że chip będzie miał niższą wydajność niż Dimensity 9000 i Snapdragon firmy Mediatek. 8 Qualcomm Gen1, najpotężniejsze układy SoC obecnie w konkurencji.

Ponadto wskazuje się również, że pod względem grafiki, oparty na architekturze AMD RDNA2, procesor Samsunga miał niższą wydajność w porównaniu do chipów Mali i Adreno, z tych samych SoC od MediaTek i Qualcomm.

Informator przypomina również, że SoC Exynos 1200, niskoenergetyczna wersja topowego modelu, miał zostać oficjalnie ogłoszony w listopadzie ubiegłego roku, ale ostatecznie został anulowany.

Z kolei Exynos 2200 powinien jeszcze ujrzeć światło dzienne, ale wygląda na to, że Samsung potrzebuje trochę więcej czasu na jego optymalizację, aby chip był przygotowany na zmierzenie się z rywalami o podobnym poziomie wydajności. Jeśli tak nie jest, to możliwe, że południowokoreańska marka wyposaży następny Galaxy S22 ze Snapdragonem 8 Gen1, co może również przyczynić się do szybszego niedoboru tego SoC, biorąc pod uwagę ilość sprzętu, który już zaczyna go używać.

Przeczytaj też: