Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Samsung powrócił, aby zdominować rynek od smartphones w roku 2021

Od początku pandemii rynek smartphones doświadcza spowolnienia. Przyczyn jest kilka i są one znane, a marki próbują zwalczyć brak komponentów, a tym samym ożywić ten obszar.

Ponieważ rok 2021 już się skończył, nadszedł czas, aby ocenić smartphones globalnie i postrzegają jako zdominowane. Samsung po raz kolejny zdominował rynek smartphones w 2021 r., pozostawiając konkurencję w tyle.

Samsung Apple Xiaomi smartphones 2021

Rok 2021 na rynku smartphones

Najnowsze wiadomości wskazywały na ożywienie w Apple w ostatnim kwartale 2021 roku. To z reguły wyjątkowy moment dla firmy z Cupertino, która tym samym zdołała wspiąć się na szczyt tabeli marek w smartphones.

Ta pozycja jest z pewnością ciekawa, ale to nie wystarczyło do zdetronizowania Samsunga. Koreańska marka zdominowała pozostały okres i dlatego wniosek, do którego doszedł Canalys jest oczywisty. analizując liczby rynkoweodnosząc się do 2021 r.

Samsung Apple Xiaomi smartphones 2021

Samsung powrócił, by zdominować ten obszar

Zeszłoroczne dane stawiają Samsunga na szczycie tabeli marek smartphones. Udało mu się dotrzeć do końca 2021 roku z udziałem w rynku na poziomie 20%, po wzroście 7% w porównaniu do roku poprzedniego. TEN Apple utrzymuje się z 17%, a także z wysokim wzrostem 11%.

Na trzecim mamy Xiaomi, które oscylowało między tą pozycją a drugą, zawsze zyskując na popularności. Ma 14% udziału i wzrosła o 28% w porównaniu do 2020 roku. OPPO i Vivo zamknij tabelę z 11% i 10% udziałem w rynku, ale z bardzo różnymi wartościami wzrostu.

Samsung Apple Xiaomi smartphones 2021

Apple a Xiaomi pomogło globalnemu wzrostowi

Jeśli chodzi o globalne zachowanie rynku, widzimy bardzo zdrowy wzrost i osiągnięcie wartości sprzed porodu. ty 7%, które zaprezentował Canalys pokazuje, że już niedługo wszystko powinno wrócić do normy, a sprzedaż osiągnęła to, czego oczekiwano od kilku miesięcy.

To kolejny rok, w którym Samsung dominuje i plasuje się na szczycie tabeli. TEN Apple następuje na drugiej pozycji, udało się utrzymać Xiaomi na niższej pozycji. Mimo to musimy liczyć na tę markę, która urosła do tego stopnia, że ​​pokonała swojego bezpośredniego konkurenta.