Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Samsung sprzedał miliony smartphones z poważnym naruszeniem bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo w świecie smartphones to stały temat, który wiele marek stara się bardzo bezpośrednio kontrolować i rozwiązywać pojawiające się problemy. Samsung zainwestował w ten obszar i swoje działania mające na celu ochronę smartphones.

Nawet przy całym tym poszukiwaniu perfekcji w bezpieczeństwie są punkty, które umykają i wymagają pilnego rozwiązania. Jeden z nich właśnie się pojawił i pokazuje, że miliony smartphones Samsung z bardzo poważną luką w zabezpieczeniach, którą trzeba naprawić.

Zabezpieczenia Samsung zawodzą smartphones problem

Poważna wada w smartphones Samsung

Z każdym nowym smartfonem prezentowanym przez Samsung, marka skupia się na zapewnieniu użytkownikom najlepszych opcji bezpieczeństwa. Nie ogranicza się do podstaw i stawia na coraz solidniejsze rozwiązania, takie jak Knox i inne zabezpieczenia wysokiego poziomu.

Jest to niezwykłe w sytuacji takiej jak teraz to zostało ujawnione, który eksponuje miliony smartfonów marki. jest to poważna luka w zabezpieczeniach, która może zagrozić bezpieczeństwu i prywatnym danym wielu użytkowników tych urządzeń.

Zabezpieczenia Samsung zawodzą smartphones problem

Kwestia bezpieczeństwa dla użytkowników

Z tego, co odkryto, wadą jest sposób, w jaki klucze szyfrowania są przechowywane w smartphones. Ten problem nie występuje w nowszych modelach, ale można go znaleźć w starszych modelach, takich jak Galaxy S8, Galaxy S9, Galaxy S10, Galaxy S20 i Galaxy S21.

Ważna część bezpieczeństwa opiera się na warstwie ochrony, która wykorzystuje system operacyjny TrustZone, który działa wraz z systemem Android, który obsługuje funkcje kryptograficzne. To właśnie tutaj tkwi wada Samsunga, zwłaszcza w sposobie tworzenia tych funkcji. Każdy atakujący, który chce uzyskać dostęp do przechowywanych tam informacji.

Zabezpieczenia Samsung zawodzą smartphones problem

Rozwiązany z dostępnymi aktualizacjami

Dobrą wiadomością w tej samej sprawie jest to, że Samsung został powiadomiony, gdy tylko problem został wykryty i już zareagował. Marka wydała kilka aktualizacji między sierpniem a listopadem 2021 roku, aby wyeliminować znalezioną usterkę, więc problem zostanie rozwiązany.

W ten sposób po raz kolejny staje się jasne, że należy aktualizować cały sprzęt. Ta sprawa Samsunga jest poważna, ale natychmiast rozwiązana za pomocą prostej aktualizacji zabezpieczeń, która prawdopodobnie będzie czekać na zainstalowanie.