Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

SAMSUNG, Vivo szyja i szyja jak Xiaomi Tops Q1 2023

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: SAMSUNG, Vivo szyja i szyja jak Xiaomi Tops Q1 2021

Kilka dni po opublikowaniu raportów Canalys i Counterpoint na temat wyników indyjskiego rynku smartfonów w pierwszym kwartale 2021 r., raport za ten sam okres opublikowała również IDC. Jak często raport IDC jest pod pewnymi względami bardziej szczegółowy niż jego odpowiedniki i rzuca światło na szereg elementów dotyczących rynku. Oto najważniejsze wydarzenia:

Wzrost w I kwartale

Podobnie jak jego odpowiednicy, firma IDC również poinformowała, że ​​indyjski rynek smartfonów odnotował w pierwszym kwartale roku bardzo solidny, 18-procentowy wzrost, przy dostawach wynoszących 38 milionów sztuk. Co jednak ciekawe, w raporcie podkreślono również, że liczba ta oznaczała 14-procentowy spadek w porównaniu z czwartym kwartałem 2020 r.

Zbliża się trudny drugi kwartał, ale nie tak zły jak w zeszłym roku

Podobnie jak Counterpoint i Canalys, również IDC wskazało na znacznie trudniejszy drugi kwartał roku ze względu na nadejście drugiej fali Covid-19. Zwraca jednak również uwagę, że wpływ Covid-19 nie byłby tak dotkliwy jak w zeszłym roku, ponieważ fabryki nadal działają, a także dlatego, że w przeciwieństwie do roku poprzedniego tym razem doszło do blokad na szczeblu stanowym, a nie ogólnokrajowym, co umożliwiło funkcjonowanie niektórych rynków .

Powrót do zdrowia może być trudny, ale nadejdzie

Z raportu wynika, że ​​ożywienie po spowolnieniu spowodowanym przez Covid-19 nie będzie tak płynne, jak oczekiwano wcześniej, biorąc pod uwagę niepewność co do tego, jak długo potrwa druga fala, a także obawy przed trzecią falą w nadchodzących dniach. IDC stwierdziło, że spodziewa się odbicia nastrojów konsumentów w drugiej połowie roku, co przełoży się na jednocyfrowy roczny wzrost.

Rośnie zarówno segment online, jak i offline

Pierwszy kwartał 2021 roku upłynął pod znakiem wzrostu zarówno w segmencie online, jak i offline. Przesyłki online wzrosły o 25 procent, a offline o 13 procent. W sumie 46% przesyłek odbywało się w trybie online, a 54% w trybie offline.

MediaTek prowadzi

Trzeci kwartał z rzędu na rynku indyjskim nadal dominowały smartfony wyposażone w procesory MediaTek. Dostawy smartfonów MediaTek stanowiły 52 procent wszystkich dostaw smartfonów, a na drugim miejscu znalazł się Qualcomm z 35 procentami.

Ogromny wzrost w segmencie premium

Zdjęcie: Pocketnow

Segment premium (od 500 dolarów i więcej) wzrósł aż o 143 proc. W strefie dominowały Apple, Samsunga i OnePlusa. Co ciekawe, same iPhone’y 11 i 12 stanowiły 28 procent dostaw w tej kategorii.

Liczba telefonów 5G stale rośnie, zwiększając średnią cenę

Siedem procent z smartphones wysłane w tym kwartale były telefony 5G. Raport sprzedaży, do którego przyczyniło się to a 3 procentowy wzrost średniej ceny sprzedaży telefonów do 176 dolarów.

A najlepiej sprzedającym się telefonem 5G w tym kwartale jest…

W swoim raporcie firma Counterpoint uznała OnePlus Nord za najlepiej sprzedający się telefon 5G w pierwszym kwartale 2021 r. Jednak IDC twierdzi, że najlepiej sprzedającym się telefonem 5G w tym okresie był w rzeczywistości Mi 10i Xiaomi!

Xiaomi nadal jest numerem jeden dzięki Redmi 9 kołysanie!

Pod względem marek Xiaomi nadal pozostaje marką numer jeden na indyjskim rynku smartfonów. Rozrosła się bardzo skromnie 3 procent, ale nadal miał 27.2 procent udziału w rynku i dostawy 10.4 milion jednostek. W pierwszej piątce najlepszych telefonów roku znalazły się trzy modele: Redmi 99A i 9 Energia, która stanowiła 10 procent wszystkich dostaw. Submarka Xiaomi, Poco, również miała dobry kwartał, a Xiaomi i Poco miały osiem najlepszych modeli smartfonów w Internecie.

Na drugim miejscu znajduje się Samsung, który jest super hodowcą

Spośród pięciu największych marek smartfonów Samsung był najszybciej rozwijającą się marką smartfonów, odnotowując 43-procentowy wzrost, co dało mu 19-procentowy udział w rynku dzięki dostawom smartfonów. 7.3 milion jednostek. Bardzo imponująco radziła sobie w Internecie, gdzie segment online wzrósł o 55 procent i odpowiadał za 41 procent swoich przesyłek. Kanały offline rozwijały się wolniej.

Vivo zwalnia, ale nie pozostaje zbyt daleko w tyle za numerem dwa

Vivo odnotował spadek dostaw o cztery procent do 6.6 miliona sztuk, ale nawet wtedy była to bardzo blisko trzecia pozycja i niezbyt daleko od Samsunga (7.3 milionów sztuk), przy rynku 17.3 procent w porównaniu do 19 procent Samsunga. Jednak nadal był głównym graczem offline z 29-procentowym udziałem w rynku.

Oppo rośnie, Realme zwalnia

Oppo było drugą najszybciej rozwijającą się marką w pierwszej piątce po Samsungu, ze wzrostem o 35 procent, co dało jej 12. miejsce.2 procentowy udział w rynku z dostawami 4.7 milion jednostek. Gwiazdą była seria A15, która była jedną z najlepiej sprzedających się serii telefonów roku. Realme spadło jednak na piąte miejsce ze spadkiem wzrostu 4 procent, z dostawami 4.1 milion jednostek. Nadal jest trzecią co do wielkości marką internetową (po Xiaomi i Samsungu) z 16-procentowym udziałem – dwie trzecie dostaw marki odbywa się online

Spektakularny wzrost „Innych”

Często zwracaliśmy uwagę na to, jak w Indiach zmniejszał się udział graczy spoza pierwszej piątki. W I kwartale 2021 r. pojawiły się jednak „inne” (do których zaliczają się m.in AppleOnePlus, Motorola, Nokia, Lava, Asus i Micromax) odnotowują 90-procentowy wzrost i odpowiadają za 5.3 mln sztuk, czyli więcej niż akcje Realme i Oppo. Rok temu pozycja „Inne” plasowała się znacznie poniżej obu marek. Fragment raportu, do którego uzyskaliśmy dostęp, nie zawierał żadnych szczegółów, ale uważamy, że dobre działanie iPhone’ów i urządzeń OnePlus miało z tym coś wspólnego.