Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Samsung wprowadził One UI 5 z konfigurowalnym ekranem blokady opartym na systemie Android 13

One UI 5 to najnowsza wersja interfejsu użytkownika dla telefonów Samsung opartego na systemie operacyjnym Android 13, która posiada konfigurowalny ekran blokady i wykorzystuje nową funkcję automatycznego odbierania połączeń.

Po tygodniach testów beta One UI 5 firma Samsung zaprezentowała podczas konferencji programistów w 2022 r. interfejs użytkownika oparty na systemie Android 13. Samsung twierdzi, że faza beta One UI 5 jest w końcowej fazie.

Koreańska firma udostępniła cztery wersje beta One UI 5 dla telefonów z serii Galaxy S22. Nie jest jasne, czy koreańska firma wypuści kolejną wersję beta, czy też przejdzie od razu do wydania wersji finalnej. Najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni doczekamy się premiery piątej wersji beta.

Nowe ikony Samsunga w One UI 5

Nowa wersja One UI ma ulepszony wygląd i wykorzystuje ikony, które według Samsunga są bardziej czytelne. One UI 5 wyposażono także w szereg nowych animacji.

Interfejs iPhone’a oferował różne funkcje dostosowywania przed wypuszczeniem nowej wersji, ale Samsung wzniósł dostosowywanie na nowy poziom dzięki One UI 5. W One UI 4.1 Samsung umożliwił użytkownikom tworzenie różnych projektów emoji za pomocą kompletnej aplikacji klawiatury. One UI 5.0 umożliwia usunięcie tych projektów dzięki nowej opcji w menu głównym.

Samsung twierdzi, że dzięki One UI 5 użytkownicy mogą z łatwością dostosować wygląd i sposób działania swoich urządzeń. Nowy One UI ma konfigurowalny ekran blokady, a użytkownik może zmienić tapetę bezpośrednio na ekranie blokady.

Na ekranie blokady możesz także zmienić tryb i kolory zegara.

Samsung oferuje funkcję dynamicznej blokady ekranu w nowym menu Tapety. Użytkownik może wybrać do 15 zdjęć i filmów na ekranie blokady, aby automatycznie zmieniać obrazy.

Dostosuj ekran blokady w One UI 5

Personalizacja ekranu blokady w nowej wersji One UI

Samsung umożliwia użytkownikom zmianę sposobu wyświetlania powiadomień na ekranie blokady. W pierwszym trybie wyświetlana jest tylko ikona aplikacji, w drugim można zobaczyć także szczegóły każdego powiadomienia.

W nowej wersji One UI możesz otworzyć kilka wybranych aplikacji bez odblokowywania telefonu. W tym celu należy przesunąć palcem w prawo lub w lewo na ekranie blokady. Użytkownik może aktywować tryb Nie przeszkadzać lub lampę błyskową aparatu, korzystając ze skrótu przesuwania. W ten sposób dostępne są tylko aplikacje kalkulatora, aparatu i dyktafonu.

Nowy efekt rozmycia w Samsung One UI 5

Samsung twierdzi, że nowa wersja One UI zapewnia bardziej niewyraźny efekt, zapewniając lepszą obsługę.

Samsung zmienił stronę ustawień powiadomień, aby użytkownicy mogli łatwiej znaleźć żądane opcje. Samsung zaktualizował także aplikację Galeria o funkcje takie jak opcja Wyświetl wszystko, zapewniająca szybki dostęp do wszystkich albumów.

W nowej wersji One UI Samsung zaktualizował aplikację Digital Wellbeing i wprowadził szereg nowych funkcji do aplikacji Reminder. W najnowszej wersji One UI nazwa funkcji Bixby Routines została zmieniona na Modes and Routines. Funkcja Tryby, której przykład można zobaczyć w iOS, pomaga użytkownikowi efektywniej skupić się na swojej pracy.

Interfejs użytkownika Samsung One UI 5 przeszedł stosunkowo istotne zmiany w sektorze bezpieczeństwa i prywatności. W tym interfejsie użytkownika Samsung połączył sekcje Biometria oraz Bezpieczeństwo i Prywatność, które wcześniej były oddzielne.

Nowe widżety Samsung One UI 5

W One UI 4.1 zaobserwowaliśmy zastosowanie nowych widżetów, które Samsung nazwał urządzeniami inteligentnymi.

W nowym One UI Samsung umożliwia użytkownikom zastosowanie nowych motywów kolorystycznych w telefonie. Te motywy kolorystyczne inspirowane są tapetami. Te widżety są bardziej zaawansowane w One UI 5.0, a użytkownik może ułożyć ich kilka w jednym pakiecie.

Motywy kolorystyczne Samsung One UI 5

W aplikacji aparatu karty Filtry i Moje filtry zostały połączone, dzięki czemu użytkownik ma łatwy dostęp do filtrów. Wewnątrz aplikacji aparatu możliwe jest także tworzenie nowych filtrów. W sekcji ustawień istnieje możliwość dodania znaków wodnych do obrazów.

Ogólnie rzecz biorąc, nie możemy nazwać One UI 5 dużą aktualizacją. Wygląda na to, że w nowej generacji Samsung starał się przede wszystkim trzymać udanej formuły poprzedniej generacji i zastosować szereg zmian zwiększających konkurencyjność One UI. Liczba zmian w One UI 4 była znacznie większa niż w One UI 3.

Zmiany w panelu powiadomień One UI 5 w stosunku do poprzedniej wersji

Według Samsunga układ powiadomień w nowej wersji One UI ma bardziej ujednolicony i atrakcyjny wygląd.

Dostosowanie ekranu blokady w nowej skórce Samsunga i nowym systemie operacyjnym Apple sprawia, że ​​aktualizacja wygląda lepiej, ale zmiany nie są aż tak duże. Zmiany w One UI 5 w porównaniu do One UI 4 bardziej przypominają zmiany w iOS 16 w porównaniu do iOS 15. Wiele dostosowań nowego One UI było wcześniej dostępnych w Good Lock.

Samsung potwierdził, że One UI 5 ukaże się jeszcze w tym miesiącu. Ten interfejs użytkownika będzie początkowo dostępny dla telefonów z serii Galaxy S22. Pełna lista urządzeń obsługiwanych przez nową wersję One UI nie została opublikowana.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie micromaxPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs on-line