Samsung współpracuje z Google przy wprowadzaniu wiadomości RCS Messaging Galaxy Telefony

Samsung współpracuje z Google przy wprowadzaniu wiadomości RCS Messaging Galaxy Telefony

Wielu wiernych fanów twierdzi, że Android jest lepszy niż iOS.

Ale brakuje jednej funkcji dla użytkowników Androida i jest ona dostępna tylko na urządzeniach z iOS – iMessage. Niewątpliwie jedna z funkcji, o których użytkownicy Androida mogą marzyć tylko na swoim urządzeniu.

Pytanie: Co sprawia, że ​​iMessage jest niezbędną funkcją?

Nasz smartphones – Bez względu na to, co sprawia, że ​​masz już zwykłe wiadomości, więc po co problem?

Cóż, w rzeczywistości istnieje między nimi całkiem sporo różnic.

Po pierwsze, iMessage tak naprawdę nie polega na dostawcach usług telekomunikacyjnych. Wszystko czego potrzebujesz to ładne stabilne połączenie z Internetem. Do wiadomości możesz także dołączać zdjęcia, filmy i inne pliki multimedialne.

Jest to płynniejszy i przyjemniejszy sposób komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną.

Czy RCS Messaging wreszcie trafia na urządzenia z Androidem?

Czy RCS Messaging wreszcie trafia na urządzenia z Androidem?

Ale o to chodzi …

Ta funkcja jest dostępna tylko dla Apple Produkty takie jak iPhone’y, iPady i MacBooki. Jeśli nie jesteś w tym samym typie, jesteś poza domem.

I w zasadzie wszystko to dotyczy RCS Messaging – usługi przesyłania wiadomości nowej generacji dla użytkowników Androida.

Od lat rozmawia o tym, by w końcu przejść na urządzenia z Androidem. Powoli podszedł do urządzeń z Androidem w Stanach Zjednoczonych pod koniec ubiegłego roku.

Oto kilka świetnych wiadomości:

Samsung współpracuje z Google w celu dostarczania wiadomości RCS Galaxy Telefony

Samsung i Google współpracują nad wprowadzeniem RCS Galaxy Telefony

Samsung i Google współpracują nad wprowadzeniem RCS Galaxy Telefony

Samsung i Google współpracują nad wprowadzeniem RCS Galaxy Telefony

We współpracy z Google Samsung umożliwia obsługę RCS, aby uzyskać więcej Galaxy Telefony z Korei Południowej Firma ogłosiła pod koniec kwietnia.

Samsung obsługuje usługi Google Rich Connectivity Services (RCS) dla Galaxy smartphones Aby Twoje rozmowy były bardziej płynne. Obie firmy pracują od 2018 roku, aby zapewnić funkcje dla urządzeń Samsung. Aplikacja Samsung Messages z RCS pozwala użytkownikom robić więcej, w tym czatować zarówno przez Wi-Fi, jak i dane mobilne, wysyłać i odbierać zdjęcia i filmy HD, otrzymywać potwierdzenia odczytu oraz tworzyć bogate w funkcje rozmowy grupowe. Aplikacja do przesyłania wiadomości jest także dostępna na komputerze, co ułatwia płynne przejście z telefonu komórkowego na komputer. – Samsung

Ale tutaj jest to mylące:

Samsung już od wielu lat obsługuje RCS Messaging za pośrednictwem aplikacji do obsługi wiadomości. Tak długo, jak Twój operator obsługuje RCS Messaging, taki jak Vodafone UK, możesz komunikować się z innymi telefonami z włączoną funkcją RCS.

Ale to, co się tutaj dzieje, polega na tym, że Samsung również loguje się do usługi czatu Google. W Google nie ma znaczenia, czy Twój operator komórkowy obsługuje RCS, ale dopóki Google Messages działa w tym regionie, Samsung Messages musi również mieć RCS.

Dostępność komunikatów RCS może się różnić w zależności od rynku

Samsung pragnie zauważyć, że „Aplikacja Samsung Message z funkcją RCS różni się w zależności od rynku, urządzenia i operatora”.

Zaledwie dwa dni po ogłoszeniu Samsunga pojawiły się już informacje, że użytkownicy telefonów Samsung już uzyskali dostęp do RCS w aplikacji Samsung Messages.

Jeśli patrzymy w przyszłość, w której zastosuje się RCS, krok ten może być ogromny.

Obecnie użytkownicy powinni albo domyślnie używać urządzenia z aplikacją Google Android Messages, albo sami muszą go zainstalować.

Google już od jakiegoś czasu współpracuje z Samsungiem, nawet w celu informowania użytkowników za pośrednictwem Instrukcje Obie firmy „wprowadzają funkcje czatu na dużą skalę do większej liczby regionów, operatorów i innych aplikacji do przesyłania wiadomości (takich jak Samsung Messages)”.

Teraz, gdy telefony Samsung będą mogły domyślnie uzyskiwać dostęp do usługi Google RCS w ciągu najbliższych kilku miesięcy, będą one widoczne, a korzyści w końcu staną się namacalne.

Przeczytaj: Alternatywne rozwiązanie do uzyskania RCS na telefony z Androidem