Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Sanal Sunucunun Avantajları

Sanal Sunucunun Avantajları

Sanal Sunucu

Sanallaştırma nedir?

Teknolojide sanallaştırma, orijinal sürümden bağımsız olarak bir şeyin sanal bir sürümünün oluşturulması ve kullanılması anlamına gelir. Bu, işletim sistemlerinden, sunuculardan, depolama aygıtlarından ve ağlardan herhangi bir şey obilir. Böyle bir örnek, bir sabit sürücüyü bölümlemektir. Sanallaştırmanın teknolojik dünyadaki en büyük yeniliklerden biri olduğu şüphesizdir. Aslında birçok işletme kendi kolaylıkları için sistemlerini sanal makinelere güncellemeye çalışıyor.

Sanallaştırma ne işe yarar

Sanallaştırmanın kullanıma sunulmasından bu yana, günlük yaşamın önemli bir parçası haline geldi. Öykünmeyi teselli etmek için neredeyse tüm sanal makineler gerçek bir bilgisayar rolünü üstlendi. Ancak her teknolojide olduğu gibi sanallaştırmanın da belirli avantajları ve dezavantajları vardır. Sistem uygulanmadan önce bunların dikkate alınması gerekir.

Sunucu sanallaştırması, syn birkaç yıldır trend olmuştur ve bu, kaynak tasarrufu ve daha etkili bir BT yönetimi arayan herkese sayısız fayda sağlayarak şirketleri sarsan bir gerçektir. Ayrıca, yeşil bir teknolojidir.

Sunucu sanallaştırma, fiziksel bir sunucu alma ve sanallaştırma yazılımıyardımıyla sunucuyu bölümlere ayırma veya bölme, böylece her biri bir işletim sisteminin kopyasını çalıştırabilen birden çok „sanal sunucu” olarak görünme kavramıdır. .

Sunucu sanallaştırmasına daha geniş bir bakış açısı sağlamak için, piyasada tanınmış bir bulut sağlayıcısı kullanılarak telafi edilebilecek kapsamlı bir avantaj ve dezavantaj listesi aşağıda ştir.

Sanal Sunucunun avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

Sanal Sunucunun Avantajları:

Basitleştirilecek tesisler, yerden tasarruf, zaman ve maliyet tasarrufu.
Merkezi yönetim ve uygulamalarla tam uyumluluk.
Felaket durumunda daha fazla kullanılabilirlik ve daha kolay kurtarma.
Yedekleme çalıştırma yeteneği ve aynı bilgisayarda birden çok işletim sistemi ortamını kullanabilme.
Veri merkezi içinde güvende tutarak hassas verilere ve fikri mülkiyete kontrollü erişim.
Alanın en iyi kullanımı: Ne kadar az fiziksel cihaz kurulursa, raflarda o kadar fazla alan bulunur.
Sunucuları şeffaf bir şekilde yeni donanıma taşıma.
Güvenilirlik ve Kullanılabilirlik – yazılımın arızalanması diğer hizmetleri etkilemez.
Daha güçlü tek bir sunucu üzerinde küçük sanal sunucular kullanarak maliyet düşürme mümkündür.
Basitçe ele alınabilecek farklı iş yüklerine uyum sağlama. Tipik olarak, sanallaştırma yazılımı, donanım kaynaklarını bir sanal makine ile diğeri arasında dinamik olarak yeniden tahsis eder.
Yük dengeleme: tüm sanal makine kapsüllenmiştir. Böylece sanal makine platformunu değiştirmek ve performansını artırmak kolaylaşıyor.
Eski uygulamalar için destek: Bir şirket yeni bir işletim sistemine geçmeye karar verdiğinde, eski işletim sisteminizi sanal bir makinede çalışır durumda tutabilirsiniz, bu da geçiş maliyetini düşürür.
Daha az fiziksel ekipman kullanarak personel maliyetlerinin, gücün ve soğutmanın azaltılması.
Donanımın daha iyi kullanımı – sanal makineler tarafından donanım paylaşımı, boşta kalan ekipmana indirgenmiştir.
Bağımsız kullanıcı ortamları oluşturur. Jej şeyi ayrı tutmak, özellikle yazılım testi gibi amaçlar için kullanışlıdır.
Azaltılmış duruş süresi.
Kolay geçiş ortamları – taşınacak sistemlerin yeniden yüklenmesini ve yeniden yapılandırılmasını önler.

Sanallaştırmanın Avantajları

 • Maliyet
  Yeterlik
  çalışma süresi
  dağıtım
  Enerji tasarrufu
  Maliyet

Herhangi bir donanım bileşeni gerektirmediği için sanallaştırma sistemi kullanmak aslında daha ucuzdur. Bu nedenle, BT altyapıları, yerinde kaynaklar veya herhangi bir ayrı alan oluşturmak için herhangi bir yatırım yapılmadığından ucuz olduğunu düşünüyor. İhtiyacınız olan tek şey, tüm sunucuların bakımını yapan üçüncü tarafın lisansı veya erişimidir.
Yeterlik

Sanallaştırma, üçüncü taraf sağlayıcılarına yükleyerek donanım ve yazılımların otomatik olarak güncellenmesine de olanak tanır. Bu Saede BT profesyonellerinin bireyler ve kurumlar için para harcamasına gerek kalmaz. Buna ek olarak sanallaştırma, sanal ortamdaki verimliliği kolaylaştırmak için kaynak yönetiminin yükünü azaltır.
çalışma süresi

Sanallaştırma, kaynakları maksimum düzeyde kullanarak gereksiz kesintileri önleme yeteneğine sahiptir. Bütçe dostu sanallaştırma hizmetleri bile bugün neredeyse %99,9’luk bir çalışma süresi sunabilir. Bu, özellikle test için veri kullanan küçük işletmeler için faydalı obilir.
dağıtım

Sanallaştırma teknolojisini kullanırken kaynakları dağıtmak önemli ölçüde daha hızlıdır. Yerel ağlar oluşturmak veya fiziksel makineler kurmak için harcanan zamandan önemli ölçüde tasarruf edilebilir. Bu nedenle, ihtiyacınız olan tek şey sanal ortama en az bir kez erişimdir. Ayrıca sanal makine dağıtımı, fiziksel sürümleri dağıtmaktan daha basittir.

Enerji tasarrufu

Sanallaştırmayı kullanmak, kullanılan herhangi bir donanım veya yazılım olmadığından sistemin enerji açısından daha verimli olduğu anlamına gelir. Bu, şirketlerin, elektrik faturalarının maliyetini önemli ölçüde azaltabilecek veri merkezinin soğutma maliyetini ihmal etmelerineyardımcı olur. Ayrıca karbon ayak izini azalttığı için daha çevrecidir.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie intexBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmo