Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Sanal Sunucunun Dezavantajları

Sanal Sunucunun Dezavantajları

Sanal Sunucu

Sanallaştırma nedir?

Teknolojide sanallaştırma, orijinal sürümden bağımsız olarak bir şeyin sanal bir sürümünün oluşturulması ve kullanılması anlamına gelir. Bu, işletim sistemlerinden, sunuculardan, depolama aygıtlarından ve ağlardan herhangi bir şey obilir. Böyle bir örnek, bir sabit sürücüyü bölümlemektir. Sanallaştırmanın teknolojik dünyadaki en büyük yeniliklerden biri olduğu şüphesizdir. Aslında birçok işletme kendi kolaylıkları için sistemlerini sanal makinelere güncellemeye çalışıyor.

Sanallaştırma ne işe yarar

Sanallaştırmanın kullanıma sunulmasından bu yana, günlük yaşamın önemli bir parçası haline geldi. Öykünmeyi teselli etmek için neredeyse tüm sanal makineler gerçek bir bilgisayar rolünü üstlendi. Ancak her teknolojide olduğu gibi sanallaştırmanın da belirli avantajları ve dezavantajları vardır. Sistem uygulanmadan önce bunların dikkate alınması gerekir.

Sunucu sanallaştırması, syn birkaç yıldır trend olmuştur ve bu, kaynak tasarrufu ve daha etkili bir BT yönetimi arayan herkese sayısız fayda sağlayarak şirketleri sarsan bir gerçektir. Ayrıca, yeşil bir teknolojidir.

Sunucu sanallaştırma, fiziksel bir sunucu alma ve sanallaştırma yazılımıyardımıyla sunucuyu bölümlere ayırma veya bölme, böylece her biri bir işletim sisteminin kopyasını çalıştırabilen birden çok „sanal sunucu” olarak görünme kavramıdır. .

Sunucu sanallaştırmasına daha geniş bir bakış açısı sağlamak için, piyasada tanınmış bir bulut sağlayıcısı kullanılarak telafi edilebilecek kapsamlı bir avantaj ve dezavantaj listesi aşağıda ştir.

Sanal Sunucunun avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyelim.

Sanal Sunucunun Dezavantajları:

Sanal sunucuların en büyük dezavantajı, sunucunun çevrimdışı olması veya devre dışı kalması durumunda barındırdığı tüm witryna internetowalerinin de çökmesidir. Bu nedenle, bunu çözmek için şirket bir sunucu kümesi kurabilir.
Yönetim – sanal ortamların somutlaştırılması (sanal makinelerde örnekler oluşturma), izlenmesi, yapılandırılması ve kaydedilmesi gerekir.
Donanıma, örneğin belirli kartlara veya USB aygıtlarına dolaylı erişim zorluğu.
Performans – şu anda sanallaştırılmış ortamların performansını ölçmek için birleştirilmiş yöntemler bulunmamaktadır.
Aynı ana bilgisayarda birkaç sanal makine çalışırken, üzerinde çalıştığı bilgisayarda yeterli güç yoksa performans engellenebilir.
Jej sanal makine aynı alanın ayrı bir alanını işgal edeceğinden büyük RAM tüketimi.
Birlikte uyumlu bir şekilde çalışması gereken bir cynkirde birden fazla bağlantı gerektirir.
Her sanal makinede kurulu jej işletim sistemi için tüm dosyaları aldığından, dysk alanından büyük ölçüde yararlanılır.

Sanallaştırmanın avantajları ve dezavantajları, doğru kullanıldığında bireyler, girişimciler ve işletmeler için yararlı bir araç olabileceğinin açık bir göstergesidir.

Ayrıca Sanallaştırmanın Avantaj ve Dezavantajlarını da Dinleyelim.

Sanallaştırmanın Dezavantajları

uygulama
sinırlamalar
Güvenlik
kullanılabilirlik
ölçeklenebilirlik
uygulama

Sanallaştırmanın oldukça uygun maliyetli olduğu söylense de, uygulama söz konusu olduğunda daha fazla yatırıma ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun nedeni, bazı durumlarda donanım ve yazılımların gerekmesidir, bu da sanallaştırmayı mümkün kılmak için cihazların satın alınması gerektiği anlamına gelir. Bu, esas olarak sanal ortam sağlayıcılarını etkileyebilir. Ancak, uzun vadeli fayda sağlayan tek seferlik bir yatırımdır.
sinırlamalar

Sanallaştırma birçok sınırlama içerir. Dışarıdaki jej sunucu ve uygulama sanallaştırma uyumlu değildir. Bu nedenle, kuruluşların BT altyapısının bir kısmı sanallaştırılmış çözümleri desteklemeyecektir. Üstelik onları desteklemeyi bırakan birçok satıcı var. Bunu aşmak için kişi ve kuruluşların hibrit bir sisteme sahip olmaları gerekmektedir.
Güvenlik

Veri, jej organizasyonun çok önemli bir yönüdür. Sunucu üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından yönetildiğinden, veri güvenliği genellikle sanallaştırılmış bir ortamda sorgulanır. Bu nedenle, yeterli koruma sağlayabilmesi için sanallaştırma çözümünü akıllıca seçmek önemlidir.
kullanılabilirlik

Kullanılabilirlik, bir organizasyonun bir başka önemli yönüdür. Verilerin uzun bir süre boyunca bağlanması gerekir. Aksi takdirde, kuruluş sektördeki rekabeti kaybedecektir. Kullanılabilirlik ile ilgili sorun sanallaştırma sunucularından gelebilir. Sanallaştırma sunucularının çevrimdışı olma eğilimi vardır. Bu nedenle, barındırılan witryna internetowaleri de başarısız olacaktır. Bu, yalnızca üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından kontrol edilir, kullanıcının bu konuda yapabileceği hiçbir şey yoktur.
ölçeklenebilirlik

Küçük bir işe başlasanız bile, büyümek için her zaman bir şansınız vardır. Büyük olmanın hiçbir yolu yoksa, aynı aralıktaki varlıklar bunu başarabilir. Sonuç olarak, onlardan kaynak çalan küçük işletmelere hükmedebilirler.

Pobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiPobieranie premium motywów WordPressudemy do pobrania za darmo