Satellite IoT idzie o krok dalej, aby stać się dostępnym dla wszystkich

Obecnie nasz świat charakteryzuje stały stan połączenia. Ludzie na całej planecie mają możliwość interakcji jak nigdy wcześniej, a to sprawia, że ​​wiele sposobów, w jakie wchodzimy ze sobą, zaczyna mutować.

Teraz, wraz z pojawieniem się tak zwanego Internetu Rzeczy (IoT), sprawy osiągnęły nowy poziom. Dzięki temu komunikują się nie tylko ludzie, ale także zespoły.

Z tego powodu możliwe jest teraz, że wraz z technologią wykonują zadania, których wcześniej nawet sobie nie wyobrażałeś. Z tych osiągnięć wyłoniły się koncepcje, takie jak inteligentne domy i samochody, które jeżdżą samotnie i współpracują ze sobą.

Chociaż oba stały się wielkimi postępami, wciąż istnieje ściana, która uniemożliwia im dalszy rozwój. Ma to związek ze sposobem wysyłania i odbierania sygnałów.

Problem z Internetem Rzeczy

Satellite IoT idzie o krok dalej, aby stać się dostępnym dla wszystkich 1

Krótko mówiąc, tym, co ogranicza dostęp Internetu Rzeczy do powszechniejszego na świecie, jest lepsza platforma transmisji. Chociaż prawdą jest, że ilość informacji, które zwykle wymieniają, nie jest tak duża, konieczne jest, aby mieli dużą przestrzeń do poruszania się, nie kolidowali i nie kolidowali ze sobą.

Dlatego wiele urządzeń i satelitów zaprojektowanych do Internetu Rzeczy jest znacznie większych i droższych, niż można by się spodziewać. Wszystko po to, by zapewnić informacjom przestrzeń potrzebną do przejścia z jednej drużyny do drugiej.

Nowe rozwiązania?

Teraz nowe badania opublikowane w International Journal of Satellite Communications and Networking wykazały, że istnieją nowe sposoby realizacji tego zadania. Zwykle dodatkowa przestrzeń ma na celu zapobieganie nakładaniu się jednej wiadomości na drugą i generowanie szumu w transmisjach.

To nowe podejście, zamiast unikać jego tworzenia, dąży do tego. Zasadniczo stwierdza, że ​​aby uniknąć hałasu, należy go zwiększyć.

Krótko mówiąc, chodzi o pobranie wiadomości i wielokrotne wysyłanie jej dla każdego polecenia, niezależnie od tego, czy nakładają się one na inne wiadomości. Chociaż może to początkowo wydawać się chaotyczne, tajemnicą wszystkiego jest forma, w której dane są następnie odbierane.

Ciągłe powtarzanie wiadomości gwarantuje, że dociera ona do odbiornika, nawet jeśli stopniowo, poprzez różne powtórzenia. W ten sposób nie trzeba czekać na zakończenie jednego sygnału, aby wysłać drugi, i można stworzyć mniejszy i tańszy sprzęt, aby zwiększyć obecność Internetu Rzeczy na świecie.

Jak to zmienia rzeczy?

Satellite IoT idzie o krok dalej, aby stać się dostępnym dla wszystkich 2

Jak już wspomniano, pojawienie się tej nowej metody zmienia paradygmat tego, co było rozumiane do tej pory jako IoT. Dzięki temu tego typu technologie mogą być wytwarzane łatwiej i przy niższych kosztach.

W dłuższej perspektywie przekłada się to na większą obecność tego produktu na rynku. Co oznacza, że ​​będzie miał więcej możliwości dotarcia do większej liczby domów, firm i sprzętu, aby stać się kolejnym elementem naszego codziennego życia.

Połączona przyszłość

Oczywiste jest, że nasza przyszłość jest ściśle powiązana z postępem technologii i odwrotnie. Po pierwsze, używamy go do łączenia się, a teraz nauczyliśmy się, jak łączyć się ze sobą w sposób wcześniej nie do pomyślenia.

Pojawienie się komunikacji między maszynami (M2M) na zawsze zmieni sposób, w jaki żyjemy i w jaki działa nasz sprzęt codziennego użytku. Teraz musimy tylko poczekać, aż element naszego codziennego życia zacznie się powiększać i będziemy mogli zobaczyć, jak krok po kroku zachodzi proces mutacji, gdy zbliżamy się do bardziej połączonej przyszłości niż kiedykolwiek.