Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Scanadu Scout pozwala używać smartfona do śledzenia parametrów życiowych organizmu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Scanadu Scout pozwala używać smartfona do śledzenia parametrów życiowych organizmu

W ciągu ostatnich kilku lat w technologii medycznej dokonano szeregu postępów, a każdy z nich jest lepszy od poprzedniego. Te nowe gadżety medyczne są w stanie skuteczniej ratować życie i dostarczać lekarzom lepszych i dokładniejszych informacji, dzięki czemu mogą lepiej zrozumieć, na co cierpią pacjenci.

Jedno urządzenie ma zapewnić każdemu możliwość natychmiastowego uzyskania informacji o swoim ciele i wykorzystania ich do zdrowszego życia. The Trikorder medyczny Scanadu Scout to gadżet medyczny, który pozwoli każdemu mieć laboratorium medyczne w kieszeni.

Sekret trikordera medycznego Scanadu Scout

Trikorder medyczny Scanadu Scout swoją moc zawdzięcza najnowocześniejszemu sprzętowi, który go napędza, a także złożonym algorytmom, dzięki którym działa. Zespół, który stworzył urządzenie, pochodzi z NASA Research Park w Kalifornii w USA i zastosował swoją technologię w Scanadu Scout.

Scanadu Scout może mierzyć parametry ciała, takie jak tętno, temperatura ciała, ciśnienie krwi itp. bezpośrednio od osoby i interpretować je na smartfonie, dzięki czemu użytkownik może dokładnie zobaczyć, jaki jest jego stan zdrowia. Urządzenie łączy się ze smartfonem poprzez Bluetooth 4.0 Smart Low Energy i pokazuje zebrane dane w dedykowanej aplikacji. Użytkownicy mogą przechowywać te informacje i udostępniać je lekarzowi, kiedy tylko chcą. Szereg czujników w Scanadu Scout działa jak te na izbie przyjęć, a użytkownik może w ciągu kilku minut zobaczyć wszystkie wykonane odczyty.

Trikorder medyczny Scanadu Scout jest prosty w obsłudze: wystarczy przyłożyć go do czoła na 10 sekund, a odczytana informacja zostanie przesłana na Twój smartfon. Jeśli zastanawiasz się, jakie informacje może zebrać Scanadu Scout, oto imponująca lista odczytów, których dokonuje z dużą dokładnością:

  • Ciśnienie krwi
  • Tętno
  • Temperatura
  • Częstość oddechów
  • Poziomy tlenu
  • EKG
  • Stres emocjonalny

Co napędza Scanadu Scout?

Wszystkie te informacje są odczytywane i interpretowane w ciągu 10 sekund dzięki sprzętowi znajdującemu się w Scanadu Scout. Zespół zbudował urządzenie na 32-bitowy RTOS Micrium platformę, tę samą platformę, której NASA użyła w łaziku Mars Curiosity. Scanadu Scout działa na akumulatorze, który ma imponującą żywotność przez około tydzień. Można go ładować poprzez port microUSB z komputera, a czas ładowania wynosi około godziny.

Scanadu Scout ma smukłą obudowę, która pozwoli użytkownikom nosić go ze sobą przez cały dzień i dokonywać pomiarów według własnego uznania. Ponadto po pewnym czasie użytkowania urządzenie będzie w stanie wygenerować średnią parametrów życiowych i powiadomić Cię, kiedy konieczna będzie wizyta u lekarza.

Cena i dostępność

Na razie zespołowi udało się stworzyć działający prototyp, który oczekuje na zatwierdzenie przez FDA. Aby zespół mógł wystąpić o zatwierdzenie przez FDA, będzie musiał przesłać i zebrać dane z wielu urządzeń. Ten proces sprawi, że Scanadu Scout będzie jeszcze bardziej niezawodny, w miarę jak urządzenie będzie gromadzić więcej informacji, a algorytmy odpowiedzialne za jego działanie będą ewoluować.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, urządzenie będzie dostępne na całym świecie w 2014 roku. Na razie zespół rozpoczął prace nad Projekt Indiegogo gdzie użytkownicy mogą odebrać Scanadu Scout za kwotę 199 dolarów. Osoby, które wesprą ten projekt, otrzymają Trikorder medyczny Scanadu Scout oraz dedykowaną aplikację, która będzie dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.