Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Ściągawka dotycząca rozmiarów obrazów w mediach społecznościowych 2023

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Ściągawka dotycząca rozmiarów obrazów w mediach społecznościowych 2023

Platformy mediów społecznościowych nieustannie zmieniają rozmiary i formaty obrazów, więc aby być na bieżąco, odtworzyłem ściągawkę dotyczącą rozmiarów obrazów w mediach społecznościowych 2020 i zaktualizowałem ją do 2021 r.

Potrzeba silnej obecności w mediach społecznościowych gwałtownie wzrosła w 2016 roku i będzie jeszcze bardziej widoczna w 2021 roku. Dlatego naprawdę musisz nadążać za profilami swojej firmy / marki / osobistymi i optymalizować je za pomocą odpowiednich obrazów do reprezentowania Ty!

„Przewodnik po rozmiarach obrazów w mediach społecznościowych 2021” poniżej wyjaśniono, jakie są najlepsze rozmiary obrazów dla każdej sieci społecznościowej i jakie typy obrazów należy stosować. Każda większa platforma mediów społecznościowych jest tutaj wymieniona, więc jesteś na bieżąco z optymalizacją platformy mediów społecznościowych.

W tym roku dodałem do listy jedną nową platformę. Wraz z rosnącą popularnością chińskich sieci społecznościowych, słuszne jest uwzględnienie TikTok.

Również ta grafika przedstawia określone wymiary, a także dodaliśmy kilka bardzo szybkich wskazówek i spostrzeżeń, które pomogą Ci podjąć decyzję, które zdjęcie użyć na jakiej platformie mediów społecznościowych.

POBIERZ NOWY 2021 GOTOWY DO WYDRUKU PDF

Powodzenia ludzie! Uzyskaj optymalizację wizerunku w mediach społecznościowych 🙂 !

Udostępnij ten obraz na swojej stronie

Dołącz do tej grafiki źródło pochodzenia makeawebsitehub.com.

< br />Platformy mediów społecznościowych zoptymalizowane rozmiary obrazów 2022

Zoptymalizuj swoje platformy mediów społecznościowych za pomocą odpowiednich rozmiarów obrazów i wyróżnij się z tłumu. Z Twitter I Pinterest Do Instagram I Facebook rozmiarów obrazów, mamy tutaj kompletny przewodnik w postaci jednej przejrzystej infografiki! Dodaliśmy nawet dwie chińskie sieci społecznościowe – Weibo i We Chat!.

Przy stale rosnącej potrzebie silnej obecności w mediach społecznościowych dla profili biznesowych / marek / osobistych, tak ważne jest, aby zoptymalizować je za pomocą odpowiednich obrazów, które będą Cię reprezentować.

Aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać swoje profile w mediach społecznościowych, przygotowaliśmy infografikę „Przewodnik po rozmiarach obrazów w mediach społecznościowych 2022” który podpowiada najlepsze rozmiary obrazów dla każdej sieci społecznościowej i typów obrazów; i aby upewnić się, że jesteś na bieżąco z optymalizacją platformy mediów społecznościowych. Ta grafika będzie stale aktualizowana, więc jeśli sieci zmienią swoje formaty, jako pierwsi pokażemy to na tej grafice.

Nie tylko podajemy konkretne wymiary, ale dodaliśmy również kilka bardzo szybkich wskazówek i spostrzeżeń, które pomogą Ci zdecydować, jakiego zdjęcia użyć na jakiej platformie.

Wraz z rewolucją mobilną popyt na sieci społecznościowe prawdopodobnie podbił świat!
Niezależnie od tego, czy chodzi o firmę, markę czy profil osobisty, istnieje rosnąca potrzeba pozostania aktywnym w serwisach społecznościowych.

Prawdopodobnie czytasz ten artykuł, ponieważ szukasz sposobów na optymalizację obecności w mediach społecznościowych.
I zgodzisz się, że obrazy mają duży wpływ na sposób postrzegania lub zapamiętywania Twojego profilu w mediach społecznościowych!

Ale przy tak wielu platformach mediów społecznościowych, jak pamiętasz różne wytyczne dotyczące optymalizacji rozmiaru obrazu?

Fajną wskazówką jest dodanie tego posta na blogu i powiązanej infografiki do zakładek, aby być na bieżąco z wszelkimi zmianami w regułach optymalizacji rozmiaru obrazu w mediach społecznościowych.

W tym artykule przedstawiamy krótki przewodnik na rok 2022 dotyczący rozmiarów lub wymiarów obrazów w mediach społecznościowych dla najpopularniejszych serwisów społecznościowych.

Twitter Wskazówki dotyczące rozmiaru obrazu

Zdjęcie profilowe: 400 x 400 pikseli / Wyświetlacze o rozdzielczości 200 x 200 pikseli (maksymalny rozmiar pliku 100 KB)

Często mówi się, że „pierwsze wrażenie to ostatnie wrażenie”!
Twój Twitter zdjęcie profilowe to Twój główny znak identyfikacyjny, który będzie widoczny dla wszystkich. Będzie widoczny na Twojej stronie głównej, na stronie Twitter strumień obserwujących za każdym razem, gdy tweetujesz i tak dalej.
Ponieważ reprezentuje Ciebie lub Twoją markę, obraz powinien być najwyższej jakości.

Zdjęcie nagłówka: 1500 x 500 pikseli (maksymalny rozmiar pliku 10 MB)

Możesz użyć przyciągającego wzrok, kreatywnego obrazu do zdjęcia w nagłówku w wysokiej rozdzielczości Twitter Strona profilowa. Jako firma, Twoja Twitter zdjęcie w nagłówku strony powinno być zsynchronizowane z Twoim logo, sloganem i marką.

Zdjęcie typu In-Stream: 440 x 220 pikseli (maks 5 Rozmiar pliku MB dla zdjęć i 3 Rozmiar pliku MB dla animowanych gifów)

Możesz opublikować do czterech zdjęć wraz z tweetami na tej platformie. Dla każdego obrazu typu In-Stream tworzony jest link do obrazu, który zajmuje Twitter przestrzeń znaków. Wystarczy, że utrzymasz 2:1 stosunek obrazów, które można zmniejszyć do mniejszej wersji, aby skutecznie dopasować się do strumienia obserwatora.

Rekommenderad:  18 trendów w mediach społecznościowych, które będą duże w 2023 roku

Porady dotyczące rozmiaru obrazu dla Facebook

Zdjęcie na okładce: 820 x 310 pikseli (preferowany maksymalny rozmiar pliku to 100 KB)
Możesz edytować i dodawać kreatywne obrazy jako zdjęcie na okładkę, które reprezentuje Ciebie lub Twoją firmę we właściwym znaczeniu. – Pojawiają się na stronie w rozdzielczości 820 x 310 pikseli
– Wszystko mniej będzie rozciągnięte.
– Minimalny rozmiar 399 x 150 pikseli.
– Smartfony wyświetlają jako 640 x 360
– Aby uzyskać najlepsze wyniki, prześlij plik RGB / JPG mniejszy niż 100 KB.
– Obrazy z logo lub tekstem najlepiej w formacie PNG.

Zdjęcie profilowe: 180 x 180 pikseli
W przeciwieństwie do zdjęcia na okładkę, które pojawia się tylko na Twoim Facebook strona, twoja Facebook zdjęcie profilowe będzie widoczne na Twojej stronie, w postach, które komentujesz, na osi czasu innych osób, w których publikujesz wiadomości, w wynikach wyszukiwania FacebookGraf otwarty i tak dalej. Krótko mówiąc, reprezentuje Cię w większości miejsc na największej platformie społecznościowej.

Udostępniony obraz: 1200 x 630 pikseli
Możesz angażować znajomych lub obserwatorów biznesowych w sensowne rozmowy, udostępniając przydatne obrazy na swoim Facebook oś czasu. Pojawią się one w aktualnościach Twoich znajomych i obserwujących. Sprawdź ten post, aby uzyskać więcej informacji na temat rozmiarów obrazów dla Facebook

Udostępniony link: 1200×627

Wytyczne dotyczące obrazu:
– Zalecany rozmiar przesyłania 1200 x 627
– Kwadratowe zdjęcie: co najmniej 154 x 154 piksele w kanale.
– Zdjęcie kwadratowe: co najmniej 116 x 116 na stronie.
– Zdjęcie prostokątne: co najmniej 470 x 246 pikseli w kanale.
– Zdjęcie prostokątne: co najmniej 484 x 252 piksele na stronie.

Facebook przeskaluje zdjęcia poniżej minimalnych wymiarów. Aby uzyskać lepsze wyniki, zwiększ rozdzielczość obrazu w tej samej skali, co rozmiar minimalny.

Obraz wydarzenia: 1920 x 1080 pikseli
Wytyczne dotyczące obrazu
– Facebook zmniejszy się do minimalnych wymiarów: 470 × 174 pikseli.
– Pokazy w kanale: 470 × 174 piksele.

Wyróżniony obraz: 1200 x 717 pikseli
Wytyczne dotyczące obrazu
– Pojawi się na Twojej stronie w rozdzielczości 843 x 504 pikseli.
– Wybierz wyższą rozdzielczość w tej skali, aby uzyskać lepszą jakość.

Wytyczne dotyczące rozmiaru obrazu dla TikTok

Zdjęcie profilowe: 20×20 pikseli

Chociaż minimalny rozmiar przesyłanych plików to 20 x 20, prześlij zdjęcie o wyższej jakości, aby przygotować je na przyszłość.

Rozmiar wideo TikTok: 1080×1920

Idealny współczynnik proporcji dla filmów Tik Tok to 1:1 Lub 9:16.

Instagram Zasady zmiany rozmiaru obrazu

Zdjęcie profilowe: 110 x 110 pikseli

Rozmiar zdjęcia: 1080×1080 pikseli

Wideo do relacji: 750 x 1334 pikseli

NA Instagrammożesz przesłać film na swoją oś czasu lub udostępnić go w Instagram historie. Właściwy rozmiar do użycia zostanie określony przez miejsce, w którym go opublikujesz.

Maksymalny czas trwania filmu powinien wynosić 10 sekund.

Miniatury zdjęć: 161 x 161 pikseli
Dla wszystkich typów Instagram obrazów, należy zachować współczynnik proporcji 1:1. Tak więc wszystkie twoje obrazy będą wyświetlane w wymiarach kwadratowych. Musisz szczególnie uważać na jakość obrazu, ponieważ na tej platformie udostępniana jest ograniczona zawartość tekstowa. Chodzi bardziej o zdjęcia i wizualizacje!

Zalecane rozmiary obrazów dla Pinterest

Zdjęcie profilowe: 165 x 165 pikseli
A Pinterest zdjęcie profilowe może nie być tak ważne jak zdjęcie z Facebook Lub Twitter zdjęcia profilowe. Jednak nadal musisz użyć ładnego. W końcu każdy, kto trafi na Twoją tablicę lub przejdzie przez wyszukiwanie słów kluczowych, prawdopodobnie również zajrzy do Twojego profilu.

Obraz wyświetlany na tablicy: 222 x 150 pikseli
Używaj przyciągających wzrok obrazów do publikowania w odpowiednich miejscach Pinterest deski.

Rozmiary pinów: szerokość 238 pikseli (ze skalowaną wysokością)
Chociaż to są wymiary dla ciebie Pinterest szpilki, rozszerzone szpilki będą miały minimalną szerokość 600 pikseli. Możesz publikować większe obrazy (ponieważ tylko szerokość jest stała, a długość można skalować dalej), aby zwiększyć zaangażowanie i więcej ponownych przypięć lub polubień.

Reguły optymalizacji dla rozmiarów obrazów Tumblr

Zdjęcie profilowe: 128 x 128 pikseli
Możesz użyć dobrze wyglądającego kwadratowego zdjęcia profilowego, które wizualnie reprezentuje Ciebie lub Twoją firmę na Tumblrze. Pojawi się na Twojej stronie profilowej, obok przycisku „obserwuj”, gdy ktoś trafi na Twoją stronę, oraz jako miniatury obok Twoich postów w kanałach obserwujących.

Posty z obrazami: 500 x 750 pikseli
Możesz publikować obrazy o rozmiarze do 10 MB (z wyjątkiem animowanych gifów, które nie powinny być większe niż 1 MB). W ten sposób możesz przesyłać zdjęcia naprawdę wysokiej jakości do swoich postów na Tumblrze.

Rekommenderad:  21 bezpłatnych ofert pracy online, które codziennie płacą (zarabiaj legalną gotówkę online!)

YouTube Wytyczne dotyczące rozmiaru obrazu

Zdjęcie okładki kanału: 2560 x 1440 pikseli (dla komputerów stacjonarnych), 1855 x 423 pikseli (dla tabletów), 1546 x 423 pikseli (dla smartphones) i 2560 x 1440 pikseli (dla telewizora)

Rozmiary są zoptymalizowane dla różnych platform, jak np YouTube filmy są często przesyłane strumieniowo za pomocą dowolnej z wyżej wymienionych platform. Ponadto obraz okładki kanału wideo powinien informować widzów więcej o rodzaju filmów, które prawdopodobnie będą mogli oglądać na Twoim kanale.

Przesłane wideo: 1280×760 pikseli

Wiesz to YouTube to witryna do udostępniania wideo, a nie do udostępniania obrazów. Musisz więc zachować tę rozdzielczość (około 16:9 współczynnik proporcji) dla przesyłanych filmów.

Optymalizacja rozmiaru obrazu dla LinkedIn

Osobisty obraz tła: 1584 x 396 pikseli

Standardowe logo: 400 x 400 pikseli

Zdjęcie profilowe: 400 x 400 pikseli
– Zalecane między 400 x 400 a 20 000 x 20 000 pikseli
– Minimum 200 x 200 pikseli
– Maksymalny rozmiar pliku 10 MB / tylko pliki JPG, GIF lub PNG

Strony marki/firmy Linkedin Rozmiary obrazów

Zdjęcie w tle: 1536 x 768 pikseli
Zalecane: 1536 x 768 pikseli.
Minimalny rozmiar 1192 x 220.
Maksymalnie 4 MB.
Pojawia się jako 1400 x 425 pikseli.
Typy obrazów obejmują: PNG, JPG lub GIF.

Standardowe logo: 400 x 400 pikseli
Wytyczne dotyczące obrazu
– Zalecane 400 x 400 pikseli
(minimum 300 x 300 i dostosowany do rozmiaru).
– Maksymalny 4 MB (układ kwadratowy).
– PNG, JPG lub GIF.

Jedno z dwóch logo marki, które należy przesłać na LinkedIn, to logo firmy. Jest to większy z dwóch i pojawi się tuż obok nazwy Twojej marki na stronie głównej LinkedIn. To zdjęcie pojawia się również w sekcji „Firmy, które możesz chcieć obserwować”, więc im bardziej kuszące zdjęcie, tym większe prawdopodobieństwo, że obserwują!

Zdjęcie na okładce firmy / kariery: 974 x 330 pikseli

Wytyczne dotyczące obrazu:
Minimalne 974 x 330 pikseli.
Maksymalny 2 MB.
Układ poziomy.
PNG, JPG lub GIF.

U góry tej strony znajduje się baner, który jest większy niż jakikolwiek inny obraz na LinkedIn. Możesz użyć tego miejsca, aby wybrać zdjęcie, które przemawia do Twojej firmy, aby przyciągnąć kilku wspaniałych potencjalnych pracowników.

Kwadratowe logo: 60 x 60 pikseli
Wytyczne dotyczące obrazu
– 60 x 60 pikseli (zmieniony rozmiar w celu dopasowania).
– Maksymalny 2 MB.
– PNG, JPG lub GIF.

To jest wizerunek marki, który pojawia się podczas wyszukiwania Twojej firmy. Upewnij się, że używasz czegoś rozpoznawalnego dla Twojej marki, aby upewnić się, że klienci wiedzą, którą firmę chcą kliknąć.

Obraz banera biznesowego: 646 x 220 pikseli
Wytyczne dotyczące obrazu
– Minimum 646 x 220 pikseli.
– Maksymalny 2 MB.
– Układ poziomy.
– PNG, JPG lub GIF.

Obrazy banerów to jeden z najnowszych i najbardziej widocznych obrazów, których można używać na LinkedIn. Ten obraz pojawia się, gdy użytkownik odwiedza stronę główną Twojej marki. Ponieważ ten obraz znajduje się na Twojej stronie głównej, prawdopodobnie odwiedzający aktywnie szuka Twojej marki, więc wykorzystaj tę okazję, aby przyciągnąć go świetnym obrazem.

Standardowe logo: 400 x 400 pikseli
Wytyczne dotyczące obrazu
– Zalecane 400 x 400 pikseli
(minimum 300 x 300 i dostosowany do rozmiaru).
– Maksymalny 4 MB (układ kwadratowy).
– PNG, JPG lub GIF.

Jedno z dwóch logo marki, które należy przesłać na LinkedIn, to logo firmy. Jest to większy z dwóch i pojawi się tuż obok nazwy Twojej marki na stronie głównej LinkedIn. To zdjęcie pojawia się również w sekcji „Firmy, które możesz chcieć obserwować”, więc im bardziej kuszące zdjęcie, tym większe prawdopodobieństwo, że obserwują!

Optymalizacja rozmiaru obrazu dla Ello

Obraz banera: 2560×1440 pikseli
Zdjęcie profilowe:360×360 pikseli

Optymalizacja rozmiaru obrazu dla WeChat

Zdjęcie profilowe: 200 x 200 pikseli

– Obraz kwadratowy – Zalecane 200 x 200 pikseli. JPG, GIF lub PNG.
– Aby uzyskać najlepsze wyniki, prześlij plik RGB
– Obrazy z logo lub tekstem najlepiej w formacie PNG.

Nagłówek podglądu artykułu: 900 x 500 pikseli

Obraz nagłówka podglądu artykułu rozciąga się na górę wpisu na koncie. Jest znacznie większy niż miniatury podglądu innych artykułów, więc masz o wiele więcej miejsca na kreatywność z tym obrazem. Ponieważ prawdopodobnie będzie to pierwsze miejsce, w którym wpadną oczy odwiedzającego, te obrazy wydają się być najbardziej urzekające.

Rekommenderad:  Sprawdź te 5 Innowacyjne przykłady zielonego marketingu

– Zalecane 900 x 500 pikseli.
– Maksymalny rozmiar pliku: 2 MB.
– JPG, GIF lub PNG.
– Aby uzyskać najlepsze wyniki, prześlij plik RGB
– Obrazy z logo lub tekstem najlepiej w formacie PNG.

Miniatura podglądu artykułu Obraz: 400 x 400 pikseli (wyświetla się w rozdzielczości 200 x 200 pikseli)

Miniatura podglądu artykułu jest przesyłana, ale nie musi pojawiać się w strumieniu w publikowanych artykułach

– Obraz kwadratowy – Zalecane 400 x 400 pikseli.
– Minimalny rozmiar pliku: 200 x 200 pikseli.
– JPG, GIF lub PNG.
– Aby uzyskać najlepsze wyniki, prześlij plik RGB
– Obrazy z logo lub tekstem najlepiej nadają się jako plik PNG.

Obraz w tekście artykułu: 400 pikseli x Dowolny rozmiar w pikselach

Wyświetla się na szerokości 400 pikseli, ale zalecana jest wyższa rozdzielczość.
– Maksymalny rozmiar pliku: 2 MB.
– JPG, GIF lub PNG.
– Aby uzyskać najlepsze wyniki, prześlij plik RGB
– Obrazy z logo lub tekstem najlepiej nadają się jako plik PNG.

Optymalizacja rozmiaru obrazu dla Weibo

Obraz okładki: 920 x 300 pikseli
Zalecane 920 x 300 pikseli. Maksymalny rozmiar pliku 5 MB. JPG, GIF lub PNG.

Zdjęcia profilowe 200 x 200 pikseli (wyświetlane w rozmiarze 100 x 100 pikseli)
Przycięty jako okrąg, więc uważaj przy przycinaniu tekstu lub logo.
Wyświetla się w całej witrynie jako 100×100, 50×50, 30×30
Obraz kwadratowy — zalecane 200 x 200 pikseli. Minimalny rozmiar 100 x 100 pikseli. JPG, GIF lub PNG.

Baner: 560 x 260 pikseli
Maksymalny rozmiar pliku 5 MB. JPG, GIF lub PNG.

In-Stream: 120 x 120 pikseli

Aż do 9 obrazy o dowolnym rozmiarze poniżej 5 MB można przesłać do pojedynczego postu i może im towarzyszyć wideo.

Posty z pojedynczym obrazem mają miniaturę podglądu, która zmienia rozmiar obrazu w jego oryginalnych proporcjach, tak aby największy wymiar wynosił 120 pikseli.

Podgląd konkursu: 640 x 640 pikseli
Podgląd konkursu w kształcie kwadratu jest wyświetlany w rozmiarze 288 x 288 pikseli na pasku bocznym głównej strony bloga konta, a pełny rozmiar w rozmiarze 640 x 640 pikseli na dedykowanej stronie konkursu. To zdjęcie można przesłać niezależnie od długiego plakatu konkursowego.

Kwadratowy obraz – 640 x 640 pikseli. Maksymalny rozmiar pliku 5 MB. JPG, GIF lub PNG.

Optymalizacja rozmiaru obrazu dla Snapchata

Geofiltr: 1080 x 1920

Wszystkie zdjęcia zrobione w aplikacji mają rozmiar 1080 x 1920. Niestandardowe geofiltry muszą zostać utworzone w tym rozmiarze, aby można je było prawidłowo zastosować do zdjęcia zrobionego w aplikacji.

W przypadku tej profesjonalnej platformy społecznościowej upewnij się, że wszystkie obrazy są osadzone w tekście, aby dodać więcej kontekstów.

Upewnij się również, że wykorzystujesz kreatywność, aby zaprezentować najistotniejsze informacje o swojej firmie i marce na obrazie baneru, a także na obrazie okładki.

Z pewnością zapewni Ci kontakt i zaangażowanie większej liczby profesjonalistów. Nawet z perspektywy profilu osobistego możesz w pełni wykorzystać tę platformę, udostępniając kreatywne obrazy, które sprawią, że profesjonaliści usiądą i zwrócą na siebie uwagę.

Jeśli podobała Ci się ta infografika, koniecznie zapoznaj się z naszymi popularnymi przewodnikami, jak założyć bloga, najlepszym hostingiem WordPress i najlepszymi witrynami do blogowania, na których możesz stworzyć własnego bloga.

Poniższe dwie zakładki zmieniają zawartość poniżej.

Nazywam się Jamie Spencer i spędziłem ostatnie 10 lat na budowaniu blogów zarabiających pieniądze. Po coraz zmęczony 9-5, dojeżdżając do pracy i nigdy nie widząc mojej rodziny, zdecydowałem, że chcę wprowadzić pewne zmiany i założyłem swojego pierwszego bloga. Od tego czasu założyłem wiele niszowych blogów, które odniosły sukces, a po sprzedaży mojego bloga survivalowego postanowiłem uczyć innych ludzi, jak robić to samo.