Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Sekcja ulepszeń w Google Search Console

Kolejną sekcją, na którą natkniesz się w Narzędziach Google dla webmasterów, jest sekcja ulepszeń Google Search Console. W tej sekcji uzyskasz cenne informacje na temat Twojej witryny. Za pomocą tych informacji możesz zoptymalizować swoją pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Można tego dokonać poprzez optymalizację szybkości działania serwisu oraz wykorzystanie bogatych stron. W tym artykule z serii tutoriali krok po kroku dotyczących pracy z Google Search Console z bazy wiedzy Fa Host wybraliśmy tutorial dotyczący pracy z sekcją ulepszeń Google Search Console. Zostań z nami do końca tego artykułu.

Tematy, które zostaną omówione w tym artykule to:

  • Szkolenie z sekcji ulepszeń Google nowej konsoli
  • Raporty o nowych udoskonaleniach konsoli Google

Szkolenie z ulepszeń konsoli wyszukiwania Google

W dosłownym tłumaczeniu oznacza to wzmocnienie. Jak wynika z tłumaczenia tego słowa, wszystkie raporty, które widzisz w tej części konsoli wyszukiwania Google, służą do poprawy wydajności witryny. Optymalizacja szybkości serwisu, jego prawidłowe działanie na telefonach komórkowych czy bogate strony to tematy, które omawiamy w sekcji ulepszeń Google Search Console.

Problemy te mają bezpośredni wpływ na wydajność Twojej witryny, a każda ich poprawa może prowadzić do poprawy ogólnej wydajności Twojej witryny. Z tego powodu zapoznanie się z tą sekcją i analiza zawartych w niej raportów jest uważane za niezbędne, co warto wziąć pod uwagę w celu optymalizacji swojej witryny.

aby zalogować się do Google Webmaster, czym jest Google Search Console?

Raporty o nowych udoskonaleniach konsoli Google

W tej sekcji wyświetlane są różne opcje w zależności od wieku witryny i ilości informacji, jakie konsola wyszukiwania Google może z niej uzyskać. Poniżej zapewniamy szkolenie w zakresie obsługi Google Search Console i wyłącznie części ulepszeń Google Search Console, część po części.

Pełne porównanie nowej konsoli wyszukiwania Google i starej wersji

Sekcje dostępne w udoskonaleniu Google Search Console to:

1. Prędkość

W tej sekcji możesz dowiedzieć się, jak szybkie są strony Twojej witryny. Korzystając z tej zakładki, możesz sprawdzić szybkość swojej witryny i łatwo rozwiązać wszelkie problemy z tym związane. Program ten dostarcza otrzymane informacje w dwóch formatach, dla komputerów stacjonarnych i telefonów komórkowych. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić prędkość ładowania swojej witryny.

Raport szybkości ulepszeń konsoli wyszukiwania Google

Klikając sekcję OTWÓRZ RAPORT w jednym z raportów dotyczących komputerów stacjonarnych i systemów mobilnych, możesz zobaczyć szczegóły każdej sekcji, jak pokazano na obrazku poniżej. W ten sposób zidentyfikuj zaistniałe błędy i spróbuj je naprawić. Po naprawieniu istniejącego błędu możesz poinformować Google w sekcji Walidacja, że ​​żądany problem został naprawiony.

7 powodów, dla których witryna nie jest indeksowana w walidacji Google lub weryfikacji w konsoli wyszukiwania Google

sekcja ulepszeń szybkości w konsoli wyszukiwania Google

2. Użyteczność mobilna

Kolejny raport w sekcji ulepszeń wyszukiwarki Google nosi nazwę Mobile Usability Console. W tej sekcji możesz sprawdzić, czy Twoja witryna jest dostosowana do urządzeń mobilnych i które strony serwisu mają problemy z wyświetlaniem na telefonach komórkowych.

  • W sekcji wykresów możesz zobaczyć liczbę stron z błędami lub bez problemów, wybierając każdy dzień.
  • Aktywując opcję wyświetleń, możesz zobaczyć liczbę odsłon Twojej witryny na telefonach komórkowych w różnych dniach pod wpływem istniejących błędów.

Dzięki temu możesz łatwo zrozumieć, w jakim stopniu każdy z tych błędów wpłynął na odwiedziny strony internetowej za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Strony, które mają problemy z obsługą na telefonach komórkowych, wyświetlają się z błędem w tabeli na dole strony. Możesz zobaczyć wszystkie szczegóły tego błędu, klikając każdy z nich. Szczegóły te obejmują:

  1. Lista stron, na których występuje ten problem.
  2. Informacje o tym, jak je naprawić
  3. Ponadto, jak powiadomić Google o rozwiązaniu tych problemów

Narzędzie do testowania przyjazne dla urządzeń mobilnych w sekcji ulepszeń Google Search Console

3. Bułka tarta

Jeden z obecnie używanych raportów strukturalnych nosi nazwę bułki tartej. Używając języka znaczników breadcrumbs, umożliwiasz użytkownikom zrozumienie pozycji przeglądanej strony w hierarchii witryny. W rzeczywistości użytkownik może zobaczyć całą ścieżkę dotarcia do żądanej strony. Podobnie jak na poniższych obrazkach, znaczniki te można zobaczyć zarówno w wynikach wyszukiwania Google, jak i na samej stronie internetowej.

Dane strukturalne, zwane także znacznikami schematu, to tak naprawdę kod o określonym formacie. Dane te są zapisane w sposób zrozumiały dla wyszukiwarek. Dzięki temu mogą lepiej indeksować zawartość witryny i indeksować ją w celu wyświetlenia w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz przeczytać artykuł o tym, jak dodać znaczniki schematu w WordPress.

W raporcie nawigacyjnym sekcji ulepszeń Google Search Console znajduje się również wykres i tabela. Proces zmian możesz zobaczyć w tej sekcji, a możliwe błędy na schemacie. W części tabelarycznej wyświetlane są błędy powstałe w menu nawigacyjnym. Klikając każdy z tych błędów, możesz wyświetlić jego szczegóły i podjąć działania, aby je naprawić.

Raporty nawigacyjne w sekcji ulepszeń Google Search Console

4. Często zadawane pytania

Jeśli chcesz, aby użytkownicy Twojej witryny mogli zapisywać swoje odpowiedzi na konkretne pytanie, warto skorzystać z danych strukturalnych QAPage. Strona z często zadawanymi pytaniami (FAQ) to lista pytań i odpowiedzi na określony temat. Jeśli potrafisz poprawnie utworzyć stronę FAQ przy użyciu języka znaczników schema, możesz użyć jej jako STRONY BOGATEJ w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu Twoja witryna uzyska dobrą ocenę w Google i przyciągnie internautów do Twojej firmy.

W sekcji Często zadawane pytania w sekcji ulepszeń Google Search Console wyświetlane są wszystkie informacje, które Google udało się zebrać na temat działania. Każdy błąd, który wystąpił w tym polu, jest również wyświetlany w FAQ, dzięki czemu możesz podjąć działania, aby go naprawić i poprawić wydajność swojej witryny zgodnie z zasadami sekcji ulepszeń w Google Search Console

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie redmiPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs on-line