Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

sekcję zasięgu nowej konsoli wyszukiwania Google

Sekcja zasięgu konsoli wyszukiwania jest jedną z ważnych sekcji, które odgrywają bardzo ważną rolę w analizie witryny. Sekcja zasięgu konsoli wyszukiwania w poprzedniej wersji tej sekcji była nazywana stanem indeksu, ale jest dostępna w nowej konsoli Google z pokryciem nazw. W tej części artykułów szkoleniowych Google Search Console krok po kroku dotyczących bazy wiedzy Fa Host, postanowiliśmy przedstawić Państwu nowe narzędzie zasięgu Google Search Console. Zostań z nami do końca tego artykułu.

Tematy, które zostaną poruszone w tym artykule:

 • Korzystanie z raportów w sekcji zasięgu konsoli wyszukiwania Google
 • Przedstawiamy narzędzie zasięgu nowej konsoli wyszukiwania Google
 • Strona szczegółów w sekcji zasięgu konsoli wyszukiwania
 • Często zadawane pytania związane z sekcją dotyczącą zasięgu konsoli wyszukiwania

Korzystanie z raportów zasięgu konsoli wyszukiwania Google

Narzędzie wyszukiwania w konsoli Google

Ten raport może nie być zbyt potrzebny, jeśli Twoja witryna ma mniej niż 500 stron. Ponieważ możesz zobaczyć WITRYNA: twoja_witryna wszystkie wyniki Twojej witryny zaindeksowane w Google. Możesz także poszukać STRONA: strona twojastrona.com/especial, konkretna strona w wynikach Google Kiedy jednak liczba stron w Twojej witrynie przekracza 500, nie możesz sprawdzić stanu wszystkich, wyszukując w Google. W rezultacie potrzebujesz odpowiedniego odniesienia. Odpowiednim odniesieniem jest niewątpliwie sekcja zasięgu konsoli wyszukiwania Google. 🙂

Przedstawiamy narzędzie zasięgu nowej konsoli wyszukiwania Google

Konsola wyszukiwania Google zapewniła swoim użytkownikom możliwość uzyskania niezbędnych informacji o stanie indeksowania adresów URL ich witryn. Możliwość taką udostępniono osobom w formie raportu o zasięgu, jak to było dotychczas stan indeksu . W sekcji zasięgowej Konsoli Google, oprócz możliwości przeglądania informacji związanych z indeksowaniem linków do stron, znajdują się także wyjaśnienia dotyczące problemów i błędów, które wystąpiły. W rezultacie można łatwo zidentyfikować i rozwiązać powstałe problemy przy niewielkim dochodzeniu. Ogólnie rzecz biorąc, adresy URL mają jeden z następujących stanów w raporcie zasięgu konsoli wyszukiwania:

Zasięg konsoli wyszukiwania Google

 • Błąd (czerwone pole) : Linki w tej sekcji nie zostały jeszcze zindeksowane. Istnieje wiele powodów. W takim przypadku należy zidentyfikować przyczynę problemu, a następnie spróbować go rozwiązać.
 • Obowiązuje z ostrzeżeniami (żółte pole) : W tym przypadku Twoja strona jest zaindeksowana, ale ma problemy, z których lepiej zebrać informacje.
 • Ważne (zielone pole) : Jeśli natkniesz się na to w raporcie zasięgu konsoli wyszukiwania Google, powinieneś wiedzieć, że linki w tej sekcji zostały bez problemu zaindeksowane przez Google.
 • Wyłączone (szare pudełko) : W tym przypadku umieszczone adresy URL nie są indeksowane. Jednak Google Search Console uważa, że ​​odmówiłeś tej możliwości robotom wyszukiwarek Google. Na przykład podany link może być duplikatem strony kanonicznej, która została wcześniej zaindeksowana przez Google.

Sekcja zasięgu konsoli wyszukiwania GoogleNależy wiedzieć, że każdy z podanych stanów (błąd, ostrzeżenie i wykluczenie) wystąpił z określonych powodów. Z tego powodu powinieneś znać przyczynę i ją naprawić. Kolejną ważną kwestią, o której warto pamiętać, jest to, że w zasięgu nowej konsoli wyszukiwania Google możesz mieć więcej informacji w porównaniu do jej poprzedniej wersji.

Google użył wykresu do wyświetlenia informacji związanych z każdą z tych sekcji. Nad polami znajduje się liczba linków, a poniżej tych pól znajduje się opcja zwana wyświetleniami, która po zaznaczeniu znacznika pozwala zobaczyć, jak błędy w adresach URL wpłynęły na liczbę wyświetleń.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wyświetleń, możesz przeczytać artykuł o liczbie wyświetleń lub czym jest.

Po uruchomieniu witryny informacje zawarte w tej sekcji będą z czasem uzupełniane. Informacje zawarte w tej sekcji są aktualizowane przy każdym indeksowaniu linków. Jak wiadomo, indeksowanie treści przez Google trwa zwykle kilka godzin, kilka dni lub kilka tygodni. (W zależności od aktywności na stronie.) Jeśli jednak chcesz, aby proces ten przebiegał szybciej, możesz skorzystać z narzędzia do sprawdzania adresów URL. Lektura artykułu szkoleniowego dotyczącego narzędzia do sprawdzania adresów URL w Google Search Console może być przydatna w zakresie korzystania z tej potężnej usługi.

Wszystko o zasięgu konsoli wyszukiwania Google

Strona szczegółów w sekcji zasięgu w konsoli wyszukiwania

Na dole wykresów zobaczysz sekcję Szczegóły. Ta sekcja jest podzielona na kilka różnych części, którymi są:

 • status : W tej sekcji wyświetlany jest jeden z 4 możliwych statusów (błąd, ostrzeżenie, wykluczony i ważny).
 • typ : W tej części poznasz przyczyny każdej z tych sytuacji.
 • walidacja : w tej sekcji pokazany jest status zmian wprowadzonych przez Google. Po rozwiązaniu wspomnianych problemów możesz poprosić Google o sprawdzenie i potwierdzenie statusu zastosowanych zmian. Jeśli wszystkie wymienione problemy zostaną rozwiązane, odpowiedni błąd zostanie zaznaczony i przeniesiony na dół pola.
 • tendencja : W tej sekcji trend zmian każdego łącza jest wyświetlany w formie wykresu. Na tej podstawie można sprawdzić ilość zmian i ich intensywność.
 • strona : W tej sekcji zostanie wyświetlona liczba stron zawierających jeden z określonych błędów. Czasami liczba stron z jednym błędem może wynosić zero, ale czasami ten błąd może dotyczyć dużej liczby stron.

W tej sekcji znajdują się szczegółowe informacje na temat błędów w każdym z łączy. Klikając na każdy z tych błędów, otrzymasz podsumowanie szczegółów związanych z wymienionymi sytuacjami i ich przyczyną. Możesz także zobaczyć więcej szczegółów na temat znalezionego problemu, klikając opcję Dowiedz się więcej.

Nauczanie obsługi narzędzia wyszukiwania w konsoli Google

Często zadawane pytania dotyczące sekcji zasięgu

 • Dlaczego konkretna strona mojej witryny jest indeksowana? Nie zdecydowałem się na zaindeksowanie tej strony.
  Domyślnie Google zaindeksuje dowolny podany adres URL. Chyba że użyjesz tagu noindex, aby ograniczyć dostęp Google do żądanej strony.
 • Dlaczego moja witryna internetowa nie została ostatnio ponownie zaindeksowana po wprowadzeniu zmian?
  Google ponownie indeksuje strony w oparciu o kilka różnych kryteriów. Jednym z tych kryteriów jest postrzegana przez Google częstotliwość wprowadzania zmian na stronach Twojej witryny. Jeśli Twoja witryna należy do tych witryn, które niewiele się zmieniają, szybkość aktualizacji jej zawartości będzie prawdopodobnie niższa.
  Jeśli jednak uważasz, że Twoja witryna wymaga aktualizacji, możesz poprosić Google o jej ponowne zaindeksowanie. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia do sprawdzania adresów URL w konsoli wyszukiwania Google lub zarejestrować mapę witryny. W narzędziu do sprawdzania adresów URL ręcznie wysyłasz żądanie do Google. Jeśli chodzi o mapę witryny, po zarejestrowaniu mapy witryny Google może zauważyć zmiany i aktualizacje Twojej witryny.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonalności narzędzia do sprawdzania adresów URL, możesz przeczytać artykuł szkoleniowy dotyczący narzędzia do sprawdzania adresów URL w Google Search Console.

 • Dlaczego wiele adresów URL z mojej witryny znajduje się w sekcji wykluczonej?
  Jeśli chcemy sprawdzić powody wykluczenia różnych linków witryny, możemy wymienić następujące:
  Ograniczyłeś dostęp Google do stron Twojej witryny za pomocą pliku robots.txt. Możesz rozwiązać ten problem, korzystając z kontroli adresów URL.
  Masz wiele zduplikowanych stron. Zwykle na tego typu stronach parametr służy do filtrowania lub kategoryzowania określonej kolekcji. Na przykład filtry dla różnych kolorów lub ceny produktu. Te strony są oznaczone jako duplikaty lub alternatywne w sekcji zasięgu konsoli wyszukiwania Google.
  Podany adres URL został przekierowany na inny adres URL. W takim przypadku indeksowany jest tylko link, który do nich kieruje, a przekierowane adresy URL nie są indeksowane.

  Aby dowiedzieć się więcej na temat przekierowań, możesz przeczytać artykuł Co to jest przekierowanie 301 i jakie jest jego zastosowanie? oraz szkolenie w zakresie przekierowywania adresów URL witryn poprzez plik htaccess. Gospodarze .

 • Dlaczego Google nie może uzyskać dostępu do mojej mapy witryny?
  Upewnij się, że mapa witryny nie jest blokowana przez plik robots.txt, jest prawidłowa, a w pliku robots.txt lub raporcie mapy witryny znajduje się prawidłowy adres URL.
 • Dlaczego Google indeksuje stronę nawet po jej usunięciu?
  Google zawsze kontynuuje indeksowanie wszystkich stron, chyba że ograniczymy dostęp Google do żądanych linków za pomocą tagu noindex.
 • Widzę stronę mojej witryny w wynikach, ale Google nie.
  W takim przypadku lepiej sprawdzić stan strony za pomocą inspekcji adresów URL i sprawdzić, czy Google widzi stronę NA ŻYWO, czy nie. Jeśli Google nie widzi strony powiązanej z wprowadzonym adresem URL, wyjaśni dlaczego. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że określone błędy zostały naprawione przed ostatnim przeszukiwaniem. W takim przypadku możesz wysłać prośbę o zaindeksowanie do Google poprzez kontrolę tego samego adresu URL.
 • Narzędzie do sprawdzania adresów URL nie wyświetla żadnego problemu, ale w sekcji zasięgu konsoli wyszukiwania Google wyświetla się błąd. Jaki jest tego powód?
  Prawdopodobnie próbowałeś naprawić określony błąd po tym, jak roboty Google zaindeksowały żądany adres URL. W rezultacie po ponownym zaindeksowaniu strony problem ten zostanie rozwiązany.
 • Jak możemy sprawdzić stan indeksowania konkretnego adresu URL?
  Możesz użyć narzędzia do sprawdzania adresów URL, aby sprawdzić stan indeksowania określonego adresu URL. Jednak w raporcie zasięgu konsoli wyszukiwania nie ma możliwości filtrowania linków w celu znalezienia konkretnego linku

Pobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressbezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie lenevoPobierz motywy WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania