Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

şema dili

şema dili

şema dili

Scheme, işlevsel bir programlama dilidir ve iki ana lisp programlama dili türünden biridir. Başka bir lisp türü olan common lisp’in aksine, Skim, dili genişletmek için güçlü araçlarla küçük bir standart çekirdeği tanımlayan minimalistyczny bir tasarım felsefesi izler.Skim’in kompaktlığı ve zarafeti onu eğitimciler di l tasarımcıları, programcılar ve uygulayıcılar için popüler bir dil haline getirir . ve kılık değiştirmiş meraklılar.

Plan, 1975-1980 döneminde, şimdi Lambda Belgeleri olarak anılan bir dizi notla akademik dünyaya tanıtan Guy L.Steel ve Gerald Jay Sussman tarafından MIT AI Laboratuvarı’nda tasarlandı. Schemat dili, resmi bir IEEE standardı ve Algoritmik Dil Şeması Üzerine Revize Rapor adı verilen aktif bir standart tarafından standartlaştırılmıştır. En yaygın olarak uygulanan standardowy R5RS’dir ve 2007’de R6RS adlı yeni bir standardowy kabul edilmiştir.

Lata 1970

MIT Yapay Zeka Laboratuvarı’nda geliştiricileri Guy L. Steele ve Gerald Jay Sussman tarafından, şimdi Landa Kağıtları olarak bilinen bir dizi not aracılığıyla geliştirildi ve yayınlandı. Bu dil, birinci sınıf sürekliliği destekleyen ilk programlama dillerinden biriydi. Common Lisp’in geliştirilmesine yol açan çaba üzerinde önemli bir etkisi oldu.

Scheme öncelikle işlevsel bir programlama dilidir.

Bu dil, Lisp dil ​​​​ilesinin diğer dilleri ile birlikte birçok özelliğe sahiptir. Çok basit bir şema sözdizimi ifadelere, bir önek operatörünün ardından argümanlarının geldiği parantez içindeki listelere dayanır. Bu nedenle, şema programları bir dizi iç içe listen oluşur. Listeler aynı zamanda Scheme’deki ana veri yapısıdır, bu da kaynak kod ile veri formatları (eşsellik) arasında yakın bir denklikle sonuçlanır. Scheme programları, Scheme kodnun bölümlerini dinamik olarak kolayca oluşturabilir ve değerlendirebilir.

Tüm Lisp lehçeleri arasında bir veri yapısı olarak listelere bağımlılık vardır. Scheme, eski Lisp örneklerinden (Lisp’in ataları) „eksileri”, „araba” ve „cdr” dahil olmak üzere zengin bir liste işleme tercihleri ​​​​kümesini devralır. Şema yoğun ama dinamik olarak yazılan değişkenleri kullanır ve ilkel sınıf prosedürlerini destekler; Bu nedenle, prosedürlere değişkenlere veya argümanlara değerler atanabilir.

Bu bölüm, Scheme’i diğer Lisp’ten farklı kılanlar da dahil olmak üzere, esas olarak dilin yenilikçi özelliklerine odaklanmaktadır. Ayrıca, bahsedilenler dışında, R5RS standardı ile ilgili özelliklerin açıklaması.

Bu bölümde sunulan örneklerde, önceki satırın ifadesinin değerlendirilmesinin sonucunu belirtmek için „(sonuç) sonuç ===>” sembolü kulanılır. Bu, R5RS’de kullanılan aynı kuraldır.

birçok okul tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle, giriş seviyesindeki bilgisayar bilimleri dersleri, bu tasarımı ders kitabı yapısı ve değişen bilgisayar programları (sicp) ile ilgili olarak kullanır. Son 12 yıldır plt, program-tasarım işlemeyi uygulamıştır.

2- Eski mit 6,001 bu planda öğretilir. 6001’in yerini daha yeni dersler almasına rağmen, sicp hala MIT’de öğretmeye devam ediyor. Programlar Nasıl Tasarlanır kitabı (Maytas Felice tarafından) çeşitli yüksek öğretim kurumları tarafından bilgisayar bilimlerine giriş dersleri için kullanılmaktadır. Hem Forstern Üniversitesi hem de Worcester Politeknik Enstitüsü bu tasarımı yalnızca „Bilgisayar Bilimi İlkeleri” w programie Tasarımına Giriş dersleri için kullanır.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie karbonnPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy kurs on-line