Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: SEO techniczne: kompletny przewodnik na temat tego, jak wykorzystać swoją witrynę
Strategie SEO nie mogą być utrzymane bez spójnego fundamentu. Nawet jeśli tworzysz niesamowite treści i budujesz sieć wykwalifikowanych linków, Google nie utrzyma Twojej witryny na szczycie, jeśli ładowanie trwa zbyt długo lub ma zbyt wiele stron z błędami.
Mamy na myśli kwestie strukturalne witryny internetowej związane z technicznym SEO.
Jeśli wyobrazisz sobie optymalizację jako piramidę, techniczne SEO będzie stanowić podstawę wspierającą produkcję treści, budowanie linków i strategie budowania autorytetu.
Dlatego, należy unikać problemów technicznych i szybko je rozwiązywaćlub twoja piramida może się rozpaść.
W tym artykule wyjaśnimy:
Czytaj dalej!
Czym jest techniczne SEO
Techniczne SEO to zbiór optymalizacji związanych ze strukturą wewnętrzną witrynyCelem jest, aby strony stały się szybsze, bardziej zrozumiałe, śledzone i indeksowalne — co jest podstawą dla całej reszty strategii SEO, aby działała.
Techniczne SEO jest podzbiorem SEO na stronie, obejmującym optymalizacje, nad którymi masz kontrolę i które są specyficzne dla stron Twojej witryny.
Jednakże SEO na stronie ma szerszy zakres i obejmuje strategie takie jak produkcja treści, które nie są ściśle częścią technicznego SEO.
Oprócz tego istnieje także SEO poza stroną, które odnosi się do relacji witryny z innymi podmiotami w celu zdobycia autorytetu na rynku i zbudowania sieci odpowiednich linków.
W przeciwieństwie do tego, techniczne SEO koncentruje się na podstawowych elementach witryny, w tym na kodzie i architekturze.
To jest to, czego potrzebujesz, aby Google znalazło Twoje linki i umieściło je w rankingu. Chociaż techniczne czynniki SEO mogą wpływać na ranking, tutaj skupiamy się na śledzeniu i indeksowaniu.
Następnie strategie budowania treści i autorytetu będą odpowiedzialne za to, aby Twoje strony znalazły się wyżej w rankingu wyszukiwarek.
Znaczenie technicznego SEO
Wielu marketerów uważa techniczne SEO za zbyt skomplikowane i zbyt trudne do zrozumienia, więc po prostu je ignorują na rzecz SEO na stronie, które już rozumieją. Ale bez niego Twoja szersza strategia SEO jest niekompletna, a Twoja witryna po prostu nie jest tak widoczna lub funkcjonalna, jak mogłaby być.
Poprawia wykrywalność
Gdy techniczne SEO witryny jest zoptymalizowane, roboty indeksujące mogą łatwo nawigować i indeksować każdą stronę. To przekłada się na większą liczbę odwiedzających, którzy odkrywają Twoją witrynę za pomocą wyszukiwarek internetowych i sprawdzają, co oferujesz.
Poprawia doświadczenia użytkownika
Naprawdę kompleksowa strategia SEO to coś więcej niż zadowolenie robotów indeksujących Google, gdy pojawiają się na Twojej stronie. Obejmuje ona również poprawę doświadczenia użytkownika poprzez przyspieszenie, zwiększenie wydajności i ułatwienie przeglądania witryny na urządzeniach mobilnych.
Ułatwia zarządzanie Twoją witryną
Zorganizowana, funkcjonalna strona, która ładuje się szybko, nie tylko przynosi korzyści Twoim klientom. Ułatwia również korzystanie z Twojej strony. Ty do pracy. Dzięki temu wszystko staje się bezpieczniejsze i pewniejsze dla wszystkich, a Ty przekonasz się, że łatwiej będzie Ci przekształcić większą liczbę odwiedzających w płacących klientów.
Główne czynniki technicznego SEO
Teraz zrozumiemy jakie są kluczowe czynniki techniczne SEO, które możesz zoptymalizować.
Należy pamiętać, że wiele czynników może zostać zidentyfikowanych i skorygowanych przez każdego specjalistę dzięki narzędziom takim jak: Konsola wyszukiwania Google lub wtyczki takie jak Yoast.
Jednakże, niektóre optymalizacje są nieco bardziej złożone i mogą wymagać pomocy wyspecjalizowanych specjalistów.
Bezpośrednie majstrowanie przy kodzie nie jest proste i bez konkretnej wiedzy możesz popełnić poważne błędy. Więc jeśli techniczne SEO wykracza poza twoją wiedzę, nie wahaj się poprosić o pomoc programistę.
Poniżej znajdziesz najważniejsze czynniki technicznego SEO!
Prędkość strony
Jeśli otwarcie strony zajmuje kilka sekund, opóźnienie może być już powodem, dla którego użytkownik zrezygnuje z jej przeglądania.
Myśl z Google odkrył, że czas ładowania wynoszący do 5 sekund zwiększa prawdopodobieństwo, że użytkownik zrezygnuje z wizyty na stronie o 90%.
Poprawa szybkości stron to zadanie dla technicznego SEO. W końcu czas ładowania jest powiązany z wewnętrzną strukturą witryny, taką jak rozmiar obrazów, organizacja kodu i serwer hostingowy.
Najpierw musisz sprawdzić, jak szybko ładują się Twoje strony.
Google samo udostępnia narzędzie do tego celu: PageSpeed Insights. To narzędzie daje wynik dla szybkości wysyłania i wskazuje czynniki, które możesz zoptymalizować, aby ją poprawić.
Innym znanym narzędziem jest Gtmetrixktóry pokazuje szybkość ładowania (a nie tylko wynik) i możliwości poprawy.
Jak widać z raportów tych narzędzi, istnieje wiele działań technicznych SEO, które można wykonać w celu skrócenia czasu ładowania.
Oto niektóre z nich:
- kompresuj pliki przesyłane przez serwer (Gzip);
- zmniejsz rozmiar obrazów na stronie;
- usuń zbędne znaki z kodu HTML, CSS i Javascript (minimalizacja);
- tworzenie przyspieszonych stron mobilnych (AMP);
- skorzystaj z pamięci podręcznej przeglądarki.
Przyjazność dla urządzeń mobilnych
Google od dawna interesuje się tym, jak użytkownicy urządzeń mobilnych korzystają z funkcji wyszukiwania.
Od czasu wprowadzenia smartfonów i tabletów twórcy wyszukiwarek zdali sobie sprawę, że przyszłością wyszukiwania jest wyszukiwanie mobilne.
Dlatego nie szczędzono wysiłków, aby usprawnić wyszukiwanie w urządzeniach mobilnych.
W 2015 roku Google ogłosiło już aktualizacja dostosowana do urządzeń mobilnychco uczyniło responsywność czynnikiem rankingowym.
Jednym z ostatnich działań było przyjęcie indeksu „mobile-first”, który zaczął dawać priorytet indeksowaniu wersji mobilnej, ponieważ wyszukiwania z urządzeń mobilnych przewyższyły już wyszukiwania z komputerów stacjonarnych.
Krótko mówiąc: wiesz już, że mobile jest ważny dla SEO. Teraz ważne jest, aby wiedzieć, jakie techniczne działania SEO możesz podjąć, aby poprawić indeksowanie i ranking swoich stron.
Najbardziej skutecznym podejściem jest zadbanie o to, aby Twoja witryna była responsywna. Dzięki tej funkcji Twoje strony wyświetlają ten sam kod HTML i ten sam adres URL, niezależnie od urządzenia. Kod CSS z kolei jest używany do renderowania stron zgodnie z rozmiarem ekranu użytkownika.
Aby algorytm Google mógł automatycznie rozpoznać responsywność Twoich stron, musisz: dodaj znacznik „viewport” do nagłówka kodu HTML.
Ten znacznik pomaga przeglądarce dostosować wymiary i skalę strony do szerokości urządzenia.
Jeżeli ten znacznik się nie pojawi, przeglądarka próbuje dostosować wyświetlanie strony w najlepszy sposób (tak jak na obrazku po lewej stronie, tuż poniżej).
Jednak to zwykle zapewnia złe doświadczenia użytkownika. I dlatego Google może uznać, że Twoje strony nie są przyjazne dla urządzeń mobilnych.
Ogólnie rzecz biorąc, narzędzia do tworzenia stron internetowych, takie jak WordPress, Wix lub Shopify (dla e-commerce), już zawierają optymalizację dla urządzeń mobilnych. Więc nie musisz się tak bardzo martwić o kodowanie.
Ale zawsze warto sprawdzić, czy Twoja witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia, które Google udostępnia bezpłatnie: test zgodności mobilnej.
Skorzystaj z okazji, aby Oceń swoją witrynę i zoptymalizuj elementy sugerowane przez raport narzędzia jako ulepszenia.
Błędy śledzenia
Zanim zaczniesz rozważać poprawę pozycji swojej witryny w wynikach wyszukiwania, najpierw musisz wykonać podstawowy krok, aby się tam pojawiła: śledzenie. To pierwszy krok, jaki bot podejmuje, aby uporządkować witryny.
Powinieneś więc wiedzieć, czy Google śledzi Twoje strony. Pierwszym krokiem jest wysłanie mapy witryny, która informuje Google, które strony w witrynie mają zostać przeszukane.
Jednak nawet jeśli wskażesz botowi drogę do niego, często zdarza się, że znajdzie on błędy na stronach i nie wykona tej czynności.
Aby zidentyfikować problemy utrudniające śledzenie i indeksowanie, możesz użyć Raport o stanie pokrycia indeksudostępne w Google Search Console.
W tym raporcie można sprawdzić, które strony zostały zaindeksowane, a które napotkały problemy.
Strony mogą nie zostać zindeksowane z kilku powodów. Oto niektóre z nich:
- błędy serwera;
- błędy przekierowania, takie jak przekierowanie pętli;
- Blokowanie adresów URL za pomocą pliku robots.txt;
- Blokowanie adresów URL za pomocą znacznika „noindex” w kodzie strony;
- nieistniejący adres URL (błąd 404).
Każdy adres URL musi zostać przeanalizowany, aby naprawić błąd, który uniemożliwia jego indeksowanie. Pamiętaj, że możesz tracić wartościowych odwiedzających Twoją firmę, jeśli Twoje strony nie są indeksowane.
Architektura witryny
Dużą częścią technicznego SEO jest ułatwić pracę Google w zakresie śledzenia. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest pokazanie botowi ścieżek, którymi ma podążać w obrębie swojej witryny, aby zrozumieć hierarchie między stronami i połączenia między linkami wewnętrznymi.
W tym celu potrzebna jest przemyślana architektura, oparta na logice hierarchizacji i kategoryzacji stron. Staje się to jeszcze ważniejsze w przypadku solidnych witryn z wieloma stronami, które wymagają przejrzystej organizacji.
Dobra architektura witryny odzwierciedla się w czynnikach, które wpływają na indeksowanie i indeksowanie, ale także w rankingu stron Google. Czynnikami tymi są:
- formatowanie adresów URL: aby były przyjazne (example.com/category/subcategory);
- tworzenie map witryn: które kierują botem podczas indeksowania stron witryny;
- powiązanie wewnętrzne: pokazuje Google, które strony mają większy autorytet w witrynie.
Dzięki tym działaniom związanym z architekturą witryny pomagasz Google zrozumieć jej zawartość, przeprowadzić pełne skanowanie i uczynić strukturę bardziej zrozumiałą dla użytkownika.
Obrazy
Obrazy mają moc. Nie są tylko „ładnymi twarzami” na stronie internetowej — mogą zachwycać gości i przekonywać ich aby strony spełniały swoje cele biznesowe.
Jednak za nimi musi stać techniczne SEO, aby mieć pewność, że spełniają swoją rolę, nie wpływając negatywnie na szybkość ładowania się strony i komfort użytkownika.
Kiedy oglądasz obraz w sieci, możesz sobie nie wyobrażać, że zawiera on tak wiele ważnych informacji dla technicznego SEO. Informacje te mają funkcję identyfikacji tego obrazu dla Google, które, pomimo ewolucji algorytmu, może zrozumieć tylko tekst.
Przyjrzyjmy się teraz głównym elementom obrazów, które możesz zoptymalizować, nie tylko po to, by poprawić SEO strony, ale również po to, by zwiększyć szansę na uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google Images.
Nazwa pliku
Pierwszym technicznym elementem SEO dla obrazów jest nazwa pliku. Jest to tekst, który edytujesz na swoim komputerze, nawet zanim go prześlesz.
Obraz musi być opisowy i przyjazny, aby Google wiedział, co przedstawia dany obrazek (np. red pencil.png zamiast IMG586.png).
Tekst alternatywny
Innymi danymi ładowanymi przez obraz jest tekst alt. Jest to tekst alternatywny, który jest wyświetlany użytkownikowi, gdy obraz się nie ładuje. Jest on również używany w narzędziach ułatwiających dostęp użytkownikom ze specjalnymi potrzebami.
Tekst alternatywny spełnia również funkcję SEO, informując Google o zawartości obrazu i pomagając botowi go zindeksować.
Rozmiar pliku
Rozmiar obrazów odgrywa kluczową rolę w szybkości ładowania strony internetowej. Gdy zmniejszasz rozmiar pliku, nie tylko poprawiasz ogólną pozycję strony poprzez przyspieszenie czasu ładowania, ale także przynosi to korzyści poszczególnym obrazom, ponieważ Google daje pierwszeństwo mniejszym plikom.
Aby to zrobić, możesz skorzystać z narzędzi, które redukują rozmiar obrazów i eliminują zbędne informacje z plików bez utraty jakości. Optimus I Maleńki png są dobrymi przykładami.
Format
W porównaniu do JPG i PNG, bardziej zaawansowane formaty obrazów — JPEG 2000, JPEG XR i WebP — mają lepszą kompresję przy zachowaniu jakości. Nadaj tym formatom priorytet, aby przyspieszyć ładowanie.
Wymiary
Idealną rzeczą dla technicznego SEO jest przesyłanie obrazów w dokładnych wymiarach, w jakich będą używane. Zapobiega to zmianie rozmiaru witryny i zajmowaniu przez obraz niepotrzebnego miejsca, co opóźnia proces przesyłania.
Przesyłanie
Przesyłanie obrazów mieszczących się poniżej limitu stron (czyli takich, które jeszcze nie są widoczne dla użytkownika) może zostać opóźnione.
Aby to zrobić, należy skorzystać z funkcji ładowania leniwego, dostępnej w Leniwy ładunek na przykład wtyczka do WordPressa. W ten sposób obrazy są ładowane tylko wtedy, gdy użytkownik do nich dotrze.
Duplikacja treści
Duplikacja treści jest jednym z najważniejszych zagadnień technicznych SEO, ponieważ zdarza się często i może mieć duży wpływ na optymalizację.
Kiedy mówimy o zduplikowanej treści, mamy na myśli zarówno tekst i obrazy skopiowane z innych witryn, jak i treść powtarzaną w obrębie własnej witryny, nawet bez intencji.
Pierwszego przypadku można łatwo uniknąć: po prostu skup się na tworzeniu oryginalnych treści dla swoich odbiorców. Plagiatowanie tekstów i obrazów z innych witryn jest nie tylko nieetyczne, ale może również skutkować przestępstwami związanymi z naruszeniem praw autorskich.
Drugi przypadek jest bardziej złożony i wymaga pewnych technicznych działań SEO. Możesz mieć zduplikowaną treść na stronie, na przykład, gdy aktualizujesz stronę i tworzysz dla niej nowy adres URL bez wyłączania starego.
Innym przykładem jest sytuacja, gdy do tej samej treści można uzyskać dostęp za pomocą różnych adresów URL, na przykład:
- https://www.example.com/page/
- https://www.example.com/page
Gdy Google zauważy, że na stronie znajduje się zduplikowana treść, ma tendencję do priorytetowego traktowania rankingu oryginalnej treści. Jednak nie zawsze jest to jasne dla bota, a wynikiem może być kara dla obu stron.
Aby rozwiązać problem duplikacji treści na swojej stronie internetowej, musisz najpierw zidentyfikować strony, na których występuje ten błąd. Lider witryny jest specjalnym narzędziem przeznaczonym do tego celu. Pokazuje, ile i które strony mają zduplikowaną treść.
Po sprawdzeniu, które strony mają zduplikowaną treść, możesz pokazać Google, która strona jest preferowana do indeksowania i klasyfikowania. Możesz to zrobić, stosując znacznik kanoniczny do kodu strony głównej.
Innym rozwiązaniem jest użycie Redirect 301, aby skierować zarówno użytkowników, jak i boty na stronę główną, na której chcesz uzyskać autorytet. Jest to sposób, aby zapobiec konkurowaniu stron w rankingu, dając priorytet tylko jednej z nich.
Ustrukturyzowane dane
Pewnie już zdałeś sobie sprawę, że Google lubi uporządkowane witryny, prawda?
Organizacja ułatwia zadanie botowi, ponieważ może on zrozumieć strony i dowiedzieć się, gdzie śledzić skanowanie.
Ustrukturyzowane dane pomagają w tym zadaniu. Ich funkcją jest tworzenie oznaczeń w kodach stron, aby kierować wyszukiwarkę w określonych aspektach jej treści.. Zasadniczo pomagają opisać Twoją witrynę algorytmowi.
Znaczników tych można używać nie tylko do śledzenia i indeksowania, ale także do wyświetlania wyników wyszukiwania.
Jednym z głównych zastosowań danych strukturalnych w technicznym SEO są rozbudowane fragmenty. Jeśli już szukałeś przepisu w Google, natknąłeś się na niego.
Zobacz ten przykład:
Informacje o ocenach, komentarzach i czasie przygotowania to strukturalne znaczniki danych. Ten typ znaczników może również pojawiać się w innych typach treści, takich jak filmy, lokalne firmy i produkty.
Oprócz pomocy Google w zrozumieniu jego treści, przekazują również użytkownikom bogatsze informacje, dzięki czemu mają oni większe możliwości decydowania, w który link kliknąć.
Ale dane strukturalne nie dotyczą tylko bogatych fragmentów. Innym powszechnie używanym przykładem jest bułka tartaktóre przedstawiają ścieżkę przebytą przez użytkownika (kategorie i podkategorie), aby dotrzeć do tej strony. Możesz również użyć tych informacji w wynikach wyszukiwania.
Można ich również używać po prostu po to, aby pomóc Google zrozumieć, czego dotyczy konkretny obszar strony.
Na przykład możesz wstawić na stronie informacje kontaktowe, które staną się jasne dla odwiedzającego. Jednak bot będzie musiał się postarać, aby zrozumieć, czego dotyczy ta sekcja.
Aby ułatwić zadanie, możesz utworzyć znacznik informujący o tym. W kodzie znacznik ten wyglądałby mniej więcej tak:
Aby dokonać tych oznaczeń, możesz potrzebować nieco więcej wiedzy na temat kodowania. Jednak niektóre wtyczki WordPress ułatwiają ten proces, takie jak Schemat aplikacji Ustrukturyzowane dane.
Google chce również pomóc programistom tworzyć wydajne, ustrukturyzowane dane (i uniemożliwić im praktykowanie black hat z tym zasobem). Dlatego stworzyło Pomocnik w oznaczaniu danych strukturalnychco również ułatwia ich umieszczenie na Twojej stronie internetowej.
Możesz również użyć Narzędzie do testowania danych strukturalnych aby sprawdzić, czy wszystko poszło zgodnie z planem z Twoimi znacznikami. Raport pokazuje, jak Google skanuje Twoje strony i czy występują jakieś problemy z odczytem danych.
Mapy witryn
W temacie architektury witryny omówiliśmy tworzenie map witryn, aby poprowadzić Google w obrębie struktury linków. Teraz omówmy nieco bardziej szczegółowo tę funkcję, która jest niezbędna w technicznych strategiach SEO.
Mapa witryny to plik (zazwyczaj w formacie XML) zawierający wszystkie strony i dokumenty witryny, a także połączenia między nimi.
Gdy przekażesz ten plik Googlebotowi, identyfikuje, które strony ma indeksować i które są najważniejsze.
Mapa witryny jest jeszcze ważniejsza dla witryn, które są bardzo duże lub mają odizolowane strony. W ten sposób plik zapewnia, że wszystkie z nich zostaną przeszukane i zindeksowane przez robota.
Istnieją różne sposoby wysłania pliku mapy witryny do Google. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z Google Search Console, która ma określone narzędzie do raportowania map witryn.
Posiadając jednak bardziej zaawansowaną wiedzę, możesz określić ścieżkę pliku w pliku robots.txt lub użyć funkcji „ping”, aby poprosić o śledzenie mapy witryny.
W ten linkGoogle wyjaśnia, jak to wszystko zrobić.
Błąd 404
Nie ma nic bardziej frustrującego niż wyszukiwanie w Google, znalezienie dokładnie tego, czego szukałeś, a następnie pojawienie się błędu 404, który uniemożliwia wyświetlenie treści.
Musiałeś tam być i wiedzieć, jak to jest. Google również wie, że jest to problem dla doświadczenia użytkownika i zazwyczaj karze strony, które często prezentują ten błąd.
Błąd 404 to odpowiedź witryny na żądanie użytkownika. Gdy się pojawia, oznacza to, że użytkownik zażądał adresu, a witryna mogła komunikować się z serwerem, ale nie znalazła żądanego adresu.
Może się to zdarzyć, gdy strona ma zmieniony adres URL, a użytkownik próbuje uzyskać dostęp do starego adresu URL. Aby zapobiec napotkaniu błędu 404, witryny mogą przekierowywać odwiedzających do prawidłowego adresu URL, stosując przekierowania 301.
Jednak te błędy mogą się zdarzyć nawet jeśli wszystkie adresy URL są poprawne. Gdy adres URL zawiera błąd w pisowni, na przykład, może pojawić się błąd 404. W takim przypadku, aby uniemożliwić użytkownikowi opuszczenie witryny, możesz utworzyć niestandardową stronę błędu, sugerującą odwiedzającemu inne ścieżki.
Dostępne są również narzędzia SEO, które identyfikują strony zawierające błędy, które można poprawić. Kontroler martwych linków, Krzycząca Żabaa w tym zadaniu może pomóc sama konsola Google Search Console.
Dostępność
Innym bardzo powszechnym błędem — i frustrującym doświadczeniem dla użytkowników — jest niedostępność witryny. W tym przypadku odwiedzający nie widzi strony błędu. Po prostu nie może znaleźć witryny!
Co gorsza, gdy tak się dzieje, Google również nie może odczytać witryny. A zatem strony nie mogą zostać zindeksowane. Gdy zdarza się to często, wyszukiwarka rozumie, że Twoja witryna już nie istnieje. W ten sposób Twoja witryna może zniknąć z wyszukiwań.
Jeśli nie chcesz, aby tak się stało, musisz zadbać o dostępność swojej witryny. Zazwyczaj jest to związane z usługą hostingu witryny, która powinna zapewnić, że Twoja witryna pozostanie online tak długo, jak to możliwe.
W umowie hostingowej musisz ustanowić SLA (umowę o poziomie usług)który określa czas dostępności obiecany przez firmę.
Infrastruktura tych firm jest planowana do działania 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Jednak często zdarzają się awarie sprzętu i oprogramowania, a także aktualizacje i konserwacje, które powodują przestoje. Dlatego czas dostępności nigdy nie wynosi 100%.
Mimo wszystko musisz monitorować działanie usługi hostingowej i obliczać czas sprawności swojej witryny, aby upewnić się, że dotrzymywane są warunki SLA.
Zgodność z przeglądarką
Tworząc witrynę internetową, należy wziąć pod uwagę zmienność przeglądarek, jakie obecnie istnieją.
Chociaż niektórzy użytkownicy korzystają z nowoczesnych przeglądarek, takich jak Google Chrome czy Safari, wielu nadal standardowo korzysta z przeglądarki Internet Explorer do nawigacji.
Jednak każda przeglądarka odczytuje strony inaczej, co w niektórych przypadkach może utrudniać ich przeglądanie.
Przykładowo starsze przeglądarki nie obsługują niektórych bardziej zaawansowanych standardów programistycznych.
W związku z tym programiści powinni wziąć pod uwagę ograniczenia każdej przeglądarki, a audyt techniczny SEO powinien sprawdzić kompatybilność każdej przeglądarki. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoi odbiorcy korzystają ze starszych przeglądarek.
Bezpieczeństwo
Radzenie sobie z włamaniem na stronę internetową lub naruszenie bezpieczeństwa jest jednym z najbardziej frustrujących doświadczeń, jakie może mieć właściciel witryny. Może być niezwykle trudno znaleźć i zamknąć naruszenie po jego odkryciu.
Problemy bezpieczeństwa mogą również znacząco wpłynąć na to, czy Twoi klienci będą chcieli kontynuować współpracę z Twoją firmą.
Bezpieczeństwo jest ważne dla Twoich klientów, ale jest również ważne dla Google. W 2014 r. Google oficjalnie ogłosiło, że Protokół HTTPS będzie nowym, ważnym czynnikiem rankingowym.
Chodziło o to, aby zachęcić większą liczbę administratorów stron internetowych i właścicieli firm do przyjęcia protokołu i zainwestowania w bezpieczeństwo swoich witryn.
Jeśli więc Twoja witryna nie jest jeszcze zgodna z protokołem HTTPS, nie ma lepszego momentu, aby dodać ją do listy zadań do wykonania w zakresie technicznego SEO. Korzyści z tego wynikające to:
- Większy spokój ducha dla odwiedzających, ponieważ protokół HTTPS jest powszechnie uznawany za znak, że witryna jest odpowiednio zabezpieczona
- Wyższe wskaźniki konwersji, ponieważ osoby, które dopiero zaczynają odwiedzać Twoją witrynę, będą czuły się bardziej komfortowo, dokonując u Ciebie zakupów
- Więcej możliwości zaangażowania, ponieważ ludzie są mniej chętni do udostępniania adresów e-mail i innych danych osobowych
Aby rozpocząć przejście z protokołu HTTP na HTTPS, kup certyfikat SSL u wybranego usługodawcy hostingu internetowego.
Należy jednak pamiętać o przeprowadzeniu odpowiednich testów przed zakończeniem przejścia, ponieważ zmiana protokołu może mieć wpływ na niektóre funkcje.
Zamotać
Techniczne SEO może wydawać się przerażające dla nowicjuszy, ale to nie znaczy, że jest mniej ważne.
Właściwe narzędzia mogą pomóc wyeliminować część domysłów z równania.
Stage by Rock Content to kompleksowe narzędzie hostingowe dla użytkowników WordPressa, dzięki któremu uruchomienie i zarządzanie w pełni zoptymalizowaną witryną internetową staje się dziecinnie proste.
Zajmujemy się kluczowymi kwestiami technicznymi SEO, takimi jak bezpieczeństwo, szybkość i wsparcie IT, dzięki czemu Ty możesz skupić się na tym, co robisz najlepiej — tworzeniu niesamowitych wrażeń dla swoich odwiedzających.
Zdobądź Stage już dziś i przekonaj się na własnej skórze, jak proste może być techniczne SEO!