Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

SEP IRA: szybki i prosty przewodnik

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: SEP IRA: szybki i prosty przewodnik

Jako samozatrudniony właściciel firmy, być może szukasz odpowiedniego planu oszczędzania na emeryturę. Ale łatwo jest zostać przytłoczonym tym, co jest najlepsze dla Twojej sytuacji lub firmy.

The SEP IRA może być jednym z najłatwiejszych kont dla osób prowadzących działalność na własny rachunek w celu założenia i kontynuowania działalności. Może to być również jeden z mniej kosztownych planów dla właścicieli firm.

Z pewnością wymaga znacznie mniej czasu poświęconego na papierkową robotę niż tradycyjne konto 401k. Ja wiem. Miałem oba.

Konto SEP IRA ma wiele zalet w porównaniu z innymi kontami emerytalnymi, ale dopiero po dokładnym rozważeniu zalet i wad w porównaniu z innymi rodzajami kont emerytalnych, jeśli zdecydujesz się na to.

Jeśli jesteś pracownikiem małej firmy lub samozatrudnionym, możesz zarejestrować się na tym koncie. Tylko pracodawca będzie wpłacał składki na konto.

Co to jest SEP IRA?

SEP w SEP IRA oznacza „Uproszczoną emeryturę pracowniczą”. To konto jest zasadniczo jak tradycyjne konto IRA, ale pozwala na znacznie wyższe składki. Każda uprawniona osoba będzie miała otwarte konto w jej imieniu.

SEP IRA ma kilka zalet oprócz wyższych poziomów składek, w tym łatwość konfiguracji i obsługi konta oraz możliwość uzyskania 100% uprawnień po założeniu konta.

Składki na konto SEP IRA są również odliczane od podatku dochodowego. Dokonane inwestycje są odroczone podatkowo do momentu wycofania środków.

Właściciel firmy z pracownikami lub bez może założyć SEP IRA.

Kto kwalifikuje się do SEP IRA?

Konto SEP IRA może być odpowiednią opcją dla pracodawców, którzy chcą wpłacać wysokie kwoty na swoje konta emerytalne i wpłacać na wspólników w firmie lub pracowników w małej firmie.

Jesteś uprawniony do wniesienia wkładu do SEP IRA, jeśli jesteś właścicielem firmy, częścią spółki osobowej lub jednoosobowym właścicielem.

Rekommenderad:  Apple wszystko gotowe do ujawnienia AirPods Pro 2mówi raport

Masz również prawo do tego typu konta emerytalnego, jeśli uzyskujesz jakiekolwiek dochody z samozatrudnienia, nawet jeśli masz pracę w pełnym wymiarze godzin gdzie indziej i jesteś zapisany do innego planu emerytalnego.

Zaletą posiadania konta SEP IRA jest to, że w przeciwieństwie do innych planów nie ma limitów dochodów.

Pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin, którzy mają co najmniej 21 lat, przepracowali trzy z ostatnich pięciu lat i uzyskali plan, który musi obejmować 500 USD lub więcej lat. Pracodawcy mogą wybrać ubezpieczenie dla pracowników poniżej 21 roku życia według własnego uznania.

Regulamin SEP IRA

  • Konto SEP IRA musi zostać założone i sfinansowane przed upływem terminu składania zeznań podatkowych jednoosobowej działalności gospodarczej lub firmy, jeśli została zarejestrowana.
  • Aby założyć SEP IRA, musisz mieć pisemną umowę na utworzenie rezerw dla uprawnionych pracowników.
  • Właściciel firmy prowadzącej działalność na własny rachunek jest uważany za pracownika w odniesieniu do konta SEP IRA i pracodawcy.
  • Istnieje formularz umowy, formularz 5305-SEP, dostępny w IRS.
  • W przeciwieństwie do tradycyjnego konta emerytalnego 401 000, nie możesz pożyczyć środków na koncie SEP IRA.

Zasady wypłaty SEP IRA

Wycofanie się z SEP IRA nie jest pozbawione ryzyka; składki dokonane przed ukończeniem 59 ½ roku życia mogą podlegać karze w wysokości 10%, a RMD muszą rozpocząć się rok po ukończeniu 70 ½ roku życia.

Aby uniknąć kosztownych kar, poznaj datę swojego zeznania podatkowego i upewnij się, że wszelkie wypłaty zostaną dokonane przed tym terminem. Upewnij się, że składki przed opodatkowaniem zostaną wycofane jako pierwsze, aby uniknąć dodatkowych podatków.

SEP IRA Limity wpłat

Wysokość składki SEP IRA jest ograniczona do 25% odszkodowania. W 2023 r. zasiłek składkowy wynosi 66 000 USD rocznie. Składki nie są obowiązkowe w każdym roku, w którym występuje zysk netto.

Rekommenderad:  Jak używać obiektów zastępczych pięknych obrazów w projektach internetowych

Nie musisz też utrzymywać określonego poziomu składek. Masz wolność wyboru.

Na przykład, możesz wpłacić cały wkład w jednym roku i tylko mniejszy procent w następnym roku.

Możesz również nic nie wnosić w następnym roku, nawet jeśli był zysk netto.

Pieniądze są Twoje dla pracowników posiadających konto SEP IRA po wpłaceniu przez pracodawcę składki na konto. Składki na konto wpłaca tylko pracodawca.

SEP IRA kontra Solo 401 tys

Porównajmy dwa rodzaje planów emerytalnych samozatrudnionych:

SEP IRA jest przeznaczony dla osób prowadzących działalność na własny rachunek lub właścicieli małych firm, którzy chcą wpłacać odroczone składki podatkowe na swoje złote lata.

Podobnie jak tradycyjne Indywidualne Konto Emerytalne (IRA), SEP oferuje wyższe limity składek z premiami biznesowymi.

Dla tych, którzy nie mają pracowników poza współmałżonkiem, jest Solo 401k – indywidualny plan emerytalny z wyższymi całkowitymi limitami składek niż SEP IRA.

Zrozumienie, jak działa każdy plan, może pomóc określić, który z nich ma większy sens w Twojej sytuacji. Dowiedz się więcej, sprawdzając nasze duże porównanie wszystkich kont emerytalnych samozatrudnionych.

Znajdź dobry kalkulator SEP IRA

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem konta SEP IRA, ale nie jesteś do końca przekonany, czy jest to właściwe konto dla Twoich oszczędności emerytalnych lub dla Twojej firmy, możesz sprawdzić rzeczywiste dane, korzystając z kalkulatora przeznaczonego dla konta SEP IRA.

W Internecie dostępnych jest kilka kalkulatorów funduszy emerytalnych. Wprowadź swoje dane, aby sprawdzić, czy to konto jest odpowiednie dla Twojej sytuacji i oszczędności emerytalnych.

Gdzie otworzyć SEP IRA?

Konto SEP IRA można założyć w banku, funduszu inwestycyjnym, domu maklerskim lub innej instytucji finansowej.

Typowe miejsca, w których można je otworzyć, to Vanguard, Schwab i Fidelity. Konto SEP IRA można założyć dla firmy zazwyczaj w ciągu jednego dnia od wypełnienia formularza umowy.

Rekommenderad:  Domena najwyższego poziomu: co to jest i jak ją wybrać

Betterment, Roboadvisor, z którego korzystałem przy niektórych moich inwestycjach podlegających opodatkowaniu, oferuje SEP IRA. Odwiedź moją recenzję Betterment, aby uzyskać więcej informacji.

Możesz także założyć SEP IRA z Vanguard, tak jak ja. Mają minimalne środki na swoich funduszach, więc upewnij się, że masz dużo gotówki gotowej, aby zacząć z nimi korzystać.

Ponownie, wiele opcji jest dostępnych dla kont emerytalnych dla właścicieli małych firm i osób samozatrudnionych.

Porównaj SEP IRA z innymi tradycyjnymi kontami emerytalnymi, aby zobaczyć, które z nich ma największe zalety w Twojej sytuacji.

Kroki, aby otworzyć SEP IRA

Założenie SEP IRA jest stosunkowo proste:

Najpierw wybierz opiekuna IRA, który może otworzyć i utrzymywać SEP IRA.

Następnie zdecyduj, ile chcesz wpłacać każdego roku, biorąc pod uwagę wszelkie ograniczenia dotyczące możliwości odliczenia.

Następnie wypełnij niezbędne dokumenty z depozytariuszem i zorganizuj przelew lub zdeponowanie środków na koncie, w tym odpowiednie formularze składek lub powiązane dokumenty podatkowe, takie jak formularz 1040-ES.

Wreszcie, monitoruj składki przez cały rok i upewnij się, że odpowiednio je zgłaszasz w swoim rocznym zeznaniu podatkowym.