Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Shilpa Reddy z Intuit: Konsumenci stoją za małymi firmami wchodzącymi w sezon świąteczny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Shilpa Reddy z Intuit: Konsumenci stoją za małymi firmami wchodzącymi w sezon świąteczny

Przed tegorocznym sezonem świątecznym stoi wiele niepewności, z którymi borykają się małe firmy. Ale jedno jest bardzo pewne; konsumenci chcą robić zakupy lokalnie i w małych firmach. Tak wynika z niedawno opublikowanego raportu Intuit’s Raport zakupów dla małych firm QuickBooks Commerce.

Aby dowiedzieć się więcej o spostrzeżeniach płynących z raportu i o tym, jak mogą one wpłynąć na sezon zakupów świątecznych, niedawno przeprowadziłem LinkedIn Rozmowa na żywo z Shilpą Reddy, wiceprezes i dyrektor generalny Quickbooks Commerce w firmie Intuit. Poniżej znajduje się zredagowany zapis fragmentu naszej rozmowy. Kliknij osadzony odtwarzacz SoundCloud, aby usłyszeć całą rozmowę.

Duże wnioski płynące z ankiety

Shilpa Reddy: Pierwszą rzeczą, której się nauczyliśmy, jest apetyt i jeszcze większa gotowość konsumentów do robienia małych zakupów w okresie świątecznym. Widzieliśmy, że 93% konsumentów zgłasza to centrum handlowe wraz z lokalnymi firmami, naprawdę chcą wspierać małe firmy. Teraz otwiera to wielką szansę dla małych firm.

Z naszych badań konsumenckich dowiedzieliśmy się również, że 48% wyraziło chęć wypróbowania małych firm w nadchodzącym okresie świątecznym. Teraz, gdy myślimy o znaczeniu tego, jest to również ogromna szansa. Następnie, kiedy mówimy o podstawowych zmianach w zachowaniach zakupowych konsumentów, gdy wkraczają w okres świąteczny, duża zmiana tak naprawdę dotyczy internetu. Nasi konsumenci wskazali na podstawie swoich doświadczeń podczas pandemii, dużą otwartość na wypróbowanie online. 83% klientów wskazało, że chce robić zakupy online w tym okresie świątecznym.

Jakość Twojej witryny jest kluczem do sprzedaży online

Teraz, kiedy mówimy o sprzedaży online, pierwszą i najważniejszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest jakość strony internetowej, a klienci oczekują, aby jakość była naprawdę stabilna, aby strony były stabilne, wysokiej jakości, aby móc je odkrywać produkty, które chcą odkryć i móc kupić bez wysiłku, płynnie i niezawodnie.

83% klientów stwierdziło, że kiedy próbowali robić zakupy online, doświadczyli co najmniej jednej lub dwóch usterek technicznych podczas zakupów. Teraz jest to poważny problem, ponieważ prawie 58% konsumentów stwierdziło również, że napotkało takie problemy, że faktycznie zrezygnowało z zakupów. Więc do zakupu nie doszło. Więc to strata sprzedaży dla biznesu. Wtedy to już całkiem spora sprawa.

Brenta Leary’ego: Jednym z pozytywów, który moim zdaniem został naprawdę zilustrowany w badaniu, jest to, że wydaje się, że w tym roku konsumenci chętniej wybierają mniejsze firmy. Wydaje się, że w tym roku istnieje więcej połączeń między konsumentami a mniejszymi firmami i mniejszymi markami. Czy to była niespodzianka? To był interesujący rozwój wydarzeń. Pomyślałem, że to świetny rozwój, ale było naprawdę interesujące.

Shilpa Reddy: W rzeczywistości jest to bardzo interesujący rozwój, prawda? Jak wspomniałem, z naszego badania wynika, że ​​93% konsumentów chce wspierać małe biznesy, szczególnie w czasie pandemii, bo uważa to za najważniejsze niż kiedykolwiek. Ponieważ widzieliśmy z bliska, jak małe firmy nie tylko działały, ale naprawdę konkurowały i próbowały prosperować w środowisku, które jest tak trudne przez ostatnie półtora roku, jeśli wolisz. Więc coraz więcej małych firm wokół nas, wszyscy znamy małe firmy, prawda? Znamy małą firmę. Albo sami jesteśmy właścicielami małej firmy, albo mamy wśród znajomych i rodziny kogoś, kto prowadzi małą firmę. Widzieliśmy fundamentalnie, jak małe firmy są podstawą naszej gospodarki. Patrząc globalnie, na świecie istnieje ponad 800 milionów małych, średnich firm i samozatrudnionych.

Rekommenderad:  Dlaczego ranking słów kluczowych jest ważny dla SEO? (Szczyt 5 Korzyści)

Te małe firmy faktycznie tworzą 80% całej gospodarki, 60% wszystkich miejsc pracy. A więc im bardziej widzisz wpływ, który… i stanowią łącznie 90% wszystkich biznesów. Widzieliśmy, jak trudna była pandemia dla właścicieli małych firm… Istnieje wyzwanie związane z popytem. Teraz jest wyzwanie związane z zaopatrzeniem. Tak więc było wiele wyzwań, których doświadczali. Jednak naprawdę z tym walczyli. Byli tam. Mimo przeciwności starali się wspierać własną społeczność. Tak więc konsumenci są coraz bardziej zainteresowani, aby tam być i naprawdę pomagać małym firmom, zwłaszcza w tych niepewnych czasach.

Brenta Leary’ego: Więc kiedy myślisz o dodatkowych wyzwaniach, na przykład, jak wspomniałeś, o reklamie w mediach społecznościowych, dzieje się z tym wiele wstrząsów. W jaki sposób wpływa to na zdolność małych firm do sprzedaży online i skutecznej sprzedaży online? Czy widzimy jakiś wpływ na to, co dzieje się z niektórymi rzeczami, które Applerobi i te zmiany prywatności? Czy widzimy, że wpływa to na sposób, w jaki małe firmy mogą korzystać z mediów społecznościowych i reklam?

Shilpa Reddy: Myślę, że na tych różnych platformach jest wiele innowacji, ponieważ trendy zakupowe konsumentów również ewoluowały wraz z całą transformacją społeczną, jeśli wolisz. Dlatego tak ważne jest, aby małe firmy były tam, gdzie są ich klienci, którzy są konsumentami i gdzie są konsumenci. Są na tych ogromnych platformach handlowych, na tych kanałach społecznościowych. Dlatego bycie tam, gdzie są Twoi konsumenci, jest bardzo ważne.

Drugim aspektem jest odkrywanie w tych kanałach społecznościowych. Jak wspomniałeś, każda z tych platform miałaby miliardy wyświetleń. Jak ty, jako właściciel małej firmy, możesz robić rzeczy, które są potrzebne, abyś został w nich odkryty, to również duże wyzwanie.

Reklamy to również bardzo interesująca okazja. Ale znowu, musisz także zrozumieć koszt, mięśnie, których potrzebujesz. Myślę, że wiele platform naprawdę pochyla się i inwestuje w uczynienie tych narzędzi pomocnymi dla małych firm. Tak więc to faktycznie pomaga zarówno pod względem bycia tam, gdzie są ci konsumenci, jak i bycia odkrywanym przez konsumentów na tych platformach. Nawet w segmencie handlowym, na którym koncentrujemy się w Intuit, kiedy patrzymy na problemy małych i średnich firm w tym krajobrazie, w którym istnieje wiele kanałów sprzedaży, wiele platform społecznościowych, wiele platform handlowych, jak je wyposażyć? Jak pomagamy tym małym firmom rozwijać się w tym szybko zmieniającym się i innowacyjnym środowisku? Tak naprawdę chodzi o obecność w różnych kanałach. Zakupy omnichannel to droga do sukcesu.

Widzimy również, że 58% naszych konsumentów poinformowało, że w nadchodzącym okresie świątecznym zamierza robić zakupy zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. W rzeczywistości w naszym raporcie stwierdzono również, że prawie 50% klientów zrezygnowało z zakupów w sklepie, który nie był obecny w Internecie w czasie pandemii. Widzimy więc bardzo interesującą zmianę zachowań zakupowych. Ogromny trend, który ewoluuje, polega na tym, że online ma kluczowe znaczenie, wiele kanałów społecznościowych ma krytyczne znaczenie, co oznacza, że ​​​​obecność wielokanałowa dla małych firm jest bardzo ważna.

Mówiąc mniej więcej, co sądzisz o całej ewolucji, która ma miejsce w pomaganiu klientom, zasadniczo mieścimy się w segmencie handlowym. Przeglądamy nasz produkt. Staramy się pomóc małym firmom w korzystaniu z jednej platformy, za pośrednictwem której mogą wystawiać produkty w jednym miejscu i udostępniać je w różnych kanałach. Integrujemy się z kilkoma dużymi graczami, takimi jak Amazon, Shopify i WooCommerce, jeśli chcesz. W rzeczywistości agregujemy również wszystkie zamówienia i, co ważniejsze, zapasy, myślę, że nawet z tym się wiążąc. W tej chwili masz całościowy obraz swoich zamówień w różnych kanałach. Masz wtedy sposób, aby wiedzieć, że Twoje zapasy są absolutnie dokładne i aktualne pod względem miejsca sprzedaży.

Rekommenderad:  CES 2023: Nxtpaper 12 Pro firmy TCL może być słodkim iPadem /Kindle tablet hybrydowy

Będziesz wtedy mieć większą przewidywalność, aby móc sprzedawać to, czego potrzebujesz do sprzedaży, a nie sprzedawać poniżej lub za dużo obiecywać naszym klientom i być na szczycie. Myślę więc, że są narzędzia, ale jest też otwartość, jeśli wolisz, że „Hej, muszę być obecny w różnych kanałach”. A następnie, korzystając z różnych dostępnych narzędzi, zarówno z punktu widzenia reklamy, jak i ogólnego doświadczenia zakupowego, niezależnie od tego, czy jest to świetna strona internetowa, czy nie.

TikTok i tradycyjne małe firmy

Brenta Leary’ego: Czy widzisz, że małe firmy mogą korzystać z takich platform, aby łączyć się ze swoimi odbiorcami?

Shilpa Reddy: Trendy w zakupach konsumenckich przesunęły się ze sklepu stacjonarnego na targowiska i platformy społecznościowe, a teraz transmisje wideo na żywo i platformy na żywo, a także zakupy na żywo za pośrednictwem platform takich jak TikTok. W ramach ogólnej strategii dla małych firm, kiedy myślą o tym, w zależności od produktów i rodzaju konsumentów, których uważają, że ich produkty powinny przyciągać, muszą mieć ogólną strategię dotyczącą tego, które kanały są ważne, zwłaszcza w odniesieniu do grupy demograficznej klientów, których widzimy na TikToku. Więc tak naprawdę zwraca to uwagę również z naszej perspektywy zakupowej, jak powiedziałeś, rozwijają również platformy, aby pomóc małym firmom w demonstrowaniu swoich produktów, prezentowaniu ich produktów na TikTok. Organizuj nawet programy na żywo, korzystaj z wpływowych osób, aby transmitować swoje wydarzenia.

Platformy zapewniają wiele dobroci. Na Twoje pytanie, czy uważamy, że małe firmy są gotowe? Tak i nie. Ci, którzy są naprawdę sprytni i otwarci, odkrywają i wykorzystują. Myślę, że zając robi. Ale myślę, że w szerszej części zdecydowanie potrzebują podróży, odrobiny wsparcia ze strony różnych platform, które tam są, aby pomóc im przejść przez tę podróż. Myślę, że zmiana jest częścią zmiany, musimy być częścią podróży z małymi firmami i pomagać im po drodze.

BOPIS – mały wyróżnik biznesowy

Brenta Leary’ego: Kup online, odbierz w sklepie (BOPIS), z perspektywy małej firmy. Czy sądzisz, że będzie to jeden ze sposobów, w jaki małe firmy mogłyby się oddzielić i uzyskać jeszcze większy ruch lokalny?

Shilpa Reddy: Tak, myślę, że to świetne pytanie. Powiem tak z dwóch powodów, prawda? Nawet gdy pytamy, dlaczego konsumenci przenoszą się do internetu, dostrzegamy trzy różne czynniki. Jednym z nich jest wygoda, prawda? Możesz więc być pod drzwiami w domu, przed telefonem i bez większego wysiłku kupować wszystko, na co masz ochotę. Tak więc ta wygoda jest ogromna, a zwłaszcza każdy widział to w akcji w ciągu ostatniego roku i miał podczas pandemii. I to powoduje wiele zmian w kierunku online. Drugi dotyczy różnorodności w doborze. Jeśli pójdziesz do jednego sklepu, możesz wyeksponować to, co tam masz. Teraz idziesz do wielu online, masz duży dostęp do wyboru. Możesz wyszukiwać produkty tylko online. Możesz odkryć odpowiednie produkty. Tak więc wykrywalność selekcji jest drugim czynnikiem, który napędza.

Trzecia dotyczy przystępności cenowej ze względu na wybór dostępu online, istnieje przystępność cenowa, która jest dużą atrakcją również dla właścicieli małych firm. Teraz z punktu widzenia konsumenta, kiedy patrzą na te wymiary, dlaczego wybierają wygodę, najważniejsze jest dla właścicieli małych firm. Nie każdy może mieć fizyczny sklep, w którym przechowuje zapasy w miejscu dogodnym dla konsumenta, aby mógł je odebrać w drodze do… Na przykład mama, która podrzuca swoje dziecko na mecz piłki nożnej, chciałaby je odebrać po drodze, musisz mieć punkty dostępu, aby zapewnić tę wygodę.

Rekommenderad:  Netflix ukazuje ostatni sezon Lost in Space w długim zwiastunie

Konsumenci coraz bardziej skłaniają się ku temu, ponieważ zasadniczo mówią, że chcemy kupować w sklepie. Chcemy kupować przez Internet. Potrzebujemy wszechobecności. Tak więc wybór odbioru z dowolnego miejsca, kupowania online, odbierania ze sklepu i dostawy jest równie ważny w trendach zakupowych. Tak więc korzystanie z istniejących sieci, sieci realizacji zamówień i wysyłek jest bardzo ważne dla małych firm i korzystanie z lokalizacji dostępu, w których mogę przechowywać moje zapasy lub czy faktycznie mogę je odebrać lub jak glina dostępne są odbiory z witryny lub co masz. Obserwujemy również bardzo interesującą zmianę paradygmatu

Końcowe przemyślenia

Brenta Leary’ego: Jakie rzeczy chcesz, aby wynieśli z wyników Twojej ankiety. I, jeśli to w ogóle możliwe, wdrożyć w tym sezonie sprzedaży.

Shilpa Reddy: Przede wszystkim, jak informowałem, z badania jasno wynika, że ​​konsumenci są z wami. Chcą robić u ciebie zakupy. To przytłaczające 93% konsumentów chce być z Tobą i wspierać Cię w tych niepewnych czasach. 50% konsumentów zdecydowało, że w te święta chce zrobić małe zakupy. To bardzo dobra wiadomość, mnóstwo możliwości dla właścicieli małych firm. Musimy to wykorzystać. Jak z tego skorzystać, to kanały online. Posiadanie jasnej strategii jest bardzo ważne. Znajdź kanały, które są najbardziej odpowiednie, zarówno online, jak i fizycznie, jeśli to możliwe, ale jasno określ, które kanały są dla Ciebie odpowiednie. Upewnij się, że masz bardzo funkcjonalną stronę internetową. Skorzystaj ze wszystkich dostępnych platform, które pomagają zapewnić fantastyczną obsługę witryny, bezproblemową niezawodność wysokiej jakości, dzięki czemu nie przegapisz zakupu konsumenckiego z powodu usterek technicznych.

Wysyłka to kolejna sprawa. Prawie 30% klientów poinformowało, że wysyłka jest dla nich bardzo pilną potrzebą, zwłaszcza w okresie świątecznym. Dlatego bardzo ważne jest znalezienie odpowiednich dostawców usług wysyłkowych, którzy mogą, lub za pośrednictwem sprzedawanych przez Ciebie platform, którzy mogą spełnić obietnice Twoich konsumentów. Tak więc bardzo ważne jest również skupienie się na wysyłce i upewnienie się, że jakość wysyłki jest taka, jakiej oczekujesz i jakiej oczekują Twoi klienci.

I na koniec powiem, że mając świetny kompleksowy punkt widzenia na temat tego, jakie narzędzia mogą pomóc mi zostać odkrytym, prawda? Więc możesz mieć świetne narzędzie. Ludzie są otwarci, to fantastyczne. Istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci być wszechkanałowym i obecnym, ale korzystanie z różnych platform, dzięki którym możesz zostać odkrytym w okresie świątecznym jako lokalna firma przez konsumentów, czy to za pośrednictwem reklam, czy w inny sposób, jest więc bardzo ważne. Dodam również, że w ramach tych wysiłków, ostatnio także QuickBooks, wprowadzamy ten przewodnik po zakupach świątecznych jako część przewodnika po zakupach świątecznych. Promujemy małe, średnie firmy. A jako konsument powinieneś być w stanie znaleźć małe i średnie firmy za pomocą przewodnika po zakupach i być w stanie wesprzeć lokalną firmę w tym okresie świątecznym.

CZYTAJ WIĘCEJ: