Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Shopify ostrzega swoich sprzedawców przed Amazon’s Kup z główną funkcją

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Shopify ostrzega swoich sprzedawców przed Amazon’s Kup z główną funkcją

Shopify i Amazon znów to robimy, tym razem już po wszystkim Amazonniedawno uruchomiła usługę kupowania jednym kliknięciem Kup z Prime.

Powiązana lektura: Shopify vs. Amazon: Dogłębne porównanie

Shopify rozważa zakup z Prime wbrew swoim Warunkom korzystania

Shopify, mniejsza z dwóch potęg e-commerce, zaczęła ostrzegać swoich sprzedawców przed integracją AmazonFunkcja Kup z Prime w swoich sklepach Shopify może na to pozwolić Amazon kraść dane swoich klientów, zgodnie z niedawnym raportem firmy .

Wprowadzona na rynek na początku tego roku usługa Kup z Prime to Amazon wtyczka, która w zasadzie pozwala konsumentom cieszyć się korzyściami z członkostwa Prime podczas zakupów na innychAmazon sklepy online.

To zwrot o 180 stopni dla Shopify, który zdawał się witać Buy with Prime z otwartymi ramionami podczas wezwania do zapłaty za pierwszy kwartał 2022 r., chociaż wkrótce pojawiły się doniesienia o wewnętrznych debatach w firmie na temat tego, czy faktycznie powinien się zintegrować Amazonfunkcję na swojej platformie, czy nie.

Źródło: Rynek Pulsu

Według raportu sprzedawcy, którzy próbują zainstalować dodatek Kup z Prime w swoich sklepach Shopify, otrzymują wyskakujące okienka z ostrzeżeniem, że takie działanie stanowi naruszenie warunków korzystania z usługi Shopify i może mieć negatywne konsekwencje, takie jak oszustwo, opóźnienia w wysyłce , wycieki danych i nieprawidłowe opłaty.

Warunki korzystania z usługi Shopify wymagają, aby sprzedawcy korzystali z Shopify Checkout (ergo, kasa musi odbywać się w Shopify), co jest szczególnym warunkiem Kup z Prime, o którym mówi się, że narusza. Jego Warunki świadczenia usług mówią, że sprzedawcy mogą korzystać z integracji kasy, które są częścią platformy płatniczej Shopify.

Kupuj z Prime Makes Amazon Usługi dostępne poza Amazon.com

AmazonKupuj z Prime został uruchomiony dopiero w kwietniu tego roku, a niektórzy analitycy nazywają go „zabójcą Shopify” za pozornie przeznaczony specjalnie dla właścicieli sklepów Shopify i bezpośrednią konkurencję z zastrzeżoną usługą kasową Shopify, Shop Pay, której prawdopodobnie chce aby ustawić domyślną opcję realizacji zakupu dla sklepów Shopify.

Ta funkcja jest dodatkową usługą realizacji transakcji, którą sprzedawcy internetowi mogą zintegrować ze swoim sklepem Shopify lub witryną e-commerce innej firmy. Po zainstalowaniu dodaje Kup z Prime Amazondobrze znany widżet Prime na stronie kasy, w zasadzie tworzenie Amazon Pay i jego solidne usługi realizacji (Amazon FBA) dostępne dla klientów robiących zakupy poza Amazon.com. Ponieważ przynosi klientom korzyści, takie jak bezpłatna dostawa Prime, bezpłatna dostawa następnego dnia i bezpłatne zwroty, wielu sprzedawców Shopify decyduje się na integrację opcji Kup z Prime ze swoimi sklepami prowadzonymi przez Shopify.

Amazon Mówi, że Kupowanie z Prime jest bezpieczne

W przeciwieństwie do tego, co twierdzi Shopify, Amazon twierdzi, że nie kradnie danych od klientów Shopify i chroni dane uzyskane za pośrednictwem Kup z Prime przy użyciu wysokich standardów bezpieczeństwa. Amazon twierdzi, że wykorzystuje dane z Buy with Prime do ulepszania produktu dla sprzedawców i kupujących.

Gigant technologiczny zaprzecza również twierdzeniom Shopify o potencjalnym oszustwie, mówiąc, że Buy with Prime używa tej samej technologii ochrony przed oszustwami, co samodzielnie Amazonplatforma .com.

Analitycy uważają, że Shopify nie chce tracić opłat transakcyjnych Amazon gdy klienci używają przycisku Kup z Prime przy kasie. W ciągu ostatnich kilku lat Shopify wykonywał ruchy w bezpośredniej konkurencji z Amazonw szczególności usługi wewnętrzne, które ułatwiają założenie sklepu internetowego w Shopify bez nadmiernego polegania na nim Amazon lub inne usługi osób trzecich.

Shopify i Amazon bezpośrednio konkurują na wielu frontach

Konkurencja między Shopify i Amazon nadal się nagrzewa:

  • Tylko w tym roku Shopify nabył startup logistyki wysyłkowej Deliverr za $2 miliard w nadziei na ulepszenie i rozszerzenie usług logistycznych Shopify. Wiele Amazon używają sprzedawcy Amazonjest bardziej zbudowany Wypełniony przez Amazon (FBA) i jego usługa Multi Channel Fulfillment (MCF).
  • Shopify niedawno zainwestowało również w Klaviyo, które jest jednym z najczęściej używanych programów do e-mail marketingu wśród sprzedawców e-commerce, zwłaszcza zewnętrznych Amazon sprzedawców. Zamierza uczynić Klaviyo rekomendowanym produktem e-mail dla Shopify Plus, swojego planu sprzedawcy premium, jednocześnie zapewniając Klaviyo wczesny dostęp do rozwijanych funkcji Shopify.

Bitwa o usługi kasowe to tylko najnowsze osiągnięcie, ponieważ konkurencja w handlu elektronicznym w USA rośnie, a Shopify jest tylko jedną z kilku firm walczących o kawałek Amazondominujący udział w rynku.