Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Shopify vs Squarespace: co jest najlepsze dla Twojej małej firmy?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Shopify vs Squarespace: co jest najlepsze dla Twojej małej firmy?

Jeśli chodzi o założenie sklepu internetowego, dwie platformy, które są najbardziej popularne wśród właścicieli małych firm, to Shopify i Squarespace. Obie platformy zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić właścicielowi firmy e-commerce bez doświadczenia w programowaniu łatwą konfigurację sklepu.

Przyjrzyjmy się dwóm platformom, aby zrozumieć, czym jest Shopify, a także Squarespace i która z nich jest dla Ciebie najlepsza.Squarespace e-commerce vs. Tabela porównawcza Shopify

Zanim podejmiemy decyzję, porównajmy Shopify i Squarespace z perspektywy potrzeb firmy internetowej. Jest to ważne, ponieważ sukces Twojej witryny zależy od funkcji i korzyści zapewnianych przez narzędzie do tworzenia witryn eCommerce.

Squarespace vs. Shopify: jak wybrać najlepszy dla swojej firmy

W zależności od potrzeb biznesowych możesz zdecydować się na zbudowanie witryny Squarespace lub witryny Shopify. Przyjrzyjmy się teraz bardziej szczegółowo różnym parametrom, aby wybrać najlepszą platformę dla Twojej firmy.

Ceny Shopify vs Squarespace

Zarówno Shopify, jak i Squarespace mają różne plany dostępne dla firm.

Ceny Shopify

Do wyboru są trzy plany Shopify.

Plan Shopify Lite: To jest podstawowy plan Shopify i kosztuje $9 miesiąc.

Podstawowe Shopify: Podstawowy pakiet kosztuje 29 dolarów miesięcznie.

Zaawansowane Shopify: W przypadku zaawansowanych funkcji ten plan jest preferowany. Kosztuje 299 dolarów miesięcznie.

Shopify Plus: Shopify Plus jest popularny wśród firm zajmujących się rozwojem e-commerce. Zaczyna się od $2,000 miesięcznie.

Ceny Squarespace

Plany Squarespace są bardziej przyjazne dla budżetu, co czyni je atrakcyjnymi dla małych firm. W każdym planie Squarespace oferuje funkcje, które mogą się przydać.

Osobisty: Plan osobisty kosztuje 16 USD miesięcznie. Ten plan jest restrykcyjny, ponieważ nie pozwala niczego sprzedawać.

Rekommenderad:  Nowa metoda Deepfake rozwiązuje problem „hosta twarzy”.

Biznes: Biznesplany kosztują 26 dolarów miesięcznie. Wybierając ten plan, będziesz musiał zapłacić 3% opłaty transakcyjnej od wygenerowanej sprzedaży.

Handel podstawowy: Podstawowy plan handlowy kosztuje 35 USD miesięcznie. Ten plan obejmuje takie funkcje, jak analiza punktów sprzedaży i e-commerce.

Postęp handlowy: Plan zaawansowania handlu kosztuje 54 USD miesięcznie. Decydując się na ten plan, uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji, w tym wysyłki przewoźnika w czasie rzeczywistym, zaawansowanych rabatów i nie tylko.

Konfigurowanie Shopify vs. Przestrzeń kwadratowa

Zarówno Shopify, jak i Squarespace oferują funkcje e-commerce, które nie wymagają doświadczenia w programowaniu. Ułatwia to zakładanie sklepów na obu platformach.

Konfigurowanie Shopify: Sklepy Shopify są łatwe do zbudowania i wymagają niewielkiej lub żadnej wiedzy. W przeciwieństwie do Squarespace, Shopify akceptuje płatności w wielu walutach, jest zintegrowany z wieloma aplikacjami innych firm i obsługuje różne opcje bramek płatności.

Konfigurowanie Squarespace: Konfiguracja Squarespace wymaga więcej czasu i wysiłku. Jest to szczególnie ważne, jeśli próbujesz zintegrować narzędzie do marketingu e-mailowego ze Squarespace.

Szablony

Jeśli chodzi o szablony, obie platformy pozostawią Cię rozpieszczonym wyborem.

Szablony witryn Shopify: Użytkownicy Shopify mają 9 darmowe szablony do wyboru i 64 więcej, które są dostępne za opłatą. Aby to ułatwić, platforma organizuje swoje szablony według branż.

Szablony Squarespace: Szablony Squarespace są wyjątkowe, eleganckie i nowoczesne. Zaprojektowany z myślą o blogerach, szablon Squarespace działa dobrze na różnych urządzeniach.

Płatności Shopify vs. Płatności Squarespace

Kolejnym ważnym parametrem jest płatność. Sprawdźmy, jak układają się tutaj Shopify i Squarespace.

Płatności Shopify: Shopify akceptuje wszystkie główne bramki płatności, w tym Square, Amazon Zapłać i PayPal. Shopify wciąż oferuje dodatkowe opcje płatności, aby wspierać lokalnych dostawców.

Płatności w przestrzeni kwadratowej: W przeciwieństwie do Shopify, Squarespace jest restrykcyjny, jeśli chodzi o przyjmowanie płatności. Ogranicza się do PayPal, Stripe i Square.

Rekommenderad:  Nadchodzi nowe oprogramowanie sprzętowe dla AirPods i AirPods Pro/Max

Różnice w opłatach transakcyjnych między Shopify a Squarespace

Dla właściciela małej firmy liczy się każdy grosz. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę opłaty transakcyjne, gdy szukasz produktów do sprzedaży w Shopify lub Squarespace online.

Opłaty transakcyjne Shopify: Dzięki Shopify masz dwie opcje: skorzystaj z wbudowanego procesora płatności Shopify lub skorzystaj z bramki płatniczej innej firmy. Jeśli wybierzesz to pierwsze, będziesz w stanie całkowicie uniknąć opłat transakcyjnych. Jeśli zamiast tego zdecydujesz się skorzystać z bramki płatniczej innej firmy, zapłacisz dowolną kwotę pomiędzy 0.5% Do 2% w zależności od planu.

Opłaty transakcyjne Squarespace: Wybierając Squarespace, płacisz opłatę transakcyjną w wysokości 3% tylko dla planu Biznes.

Squarespace vs. Shopify Porównanie SEO

SEO i Google Analytics to kluczowe aspekty funkcjonalności e-commerce, szczególnie dla małych firm, które muszą stawić czoła większej konkurencji. Wydaje się, że zarówno Shopify, jak i Squarespace to rozumieją i oferują rozwiązania spełniające wymagania właścicieli firm.

Shopify SEO: Kluczową funkcją SEO, którą oferuje Shopify, jest automatyczne generowanie metaopisu i tytułu strony zgodnie z zawartością strony.

SEO w Squarespace: W Squarespace musisz ręcznie skonfigurować tytuły meta, niestandardowe adresy URL i opisy.

Shopify App Store vs. Przestrzeń kwadratowa

Możesz kupować aplikacje lub korzystać z bezpłatnych zarówno w Shopify, jak i Squarespace. Rozumiemy bardziej szczegółowo.

Sklep z aplikacjami Shopify: Aplikacja Shopify oferuje 7000 aplikacji. Obejmują one integracje z innymi aplikacjami i narzędziami, które zostały opracowane w celu włączenia określonych funkcji do sklepów z aplikacjami Shopify.

Aplikacje Squarespace: Aplikacje Squarespace mają postać rozszerzeń. Obecnie dostępnych jest tylko 28 rozszerzeń.

Wysyłka

Jeśli chodzi o wysyłkę, zarówno Shopify, jak i Squarespace umożliwiają ustawienie bezpłatnej wysyłki, opartej na wadze, lokalnego odbioru, stawek ryczałtowych i obliczonych.

Shopify Wysyłka: Shopify ułatwia firmom proces wysyłki. Zapewnia etykiety wysyłkowe do wydrukowania i integrację z usługami wysyłkowymi, takimi jak UPS i NHL.

Rekommenderad:  EchoSpeech: Rewolucja w komunikacji dzięki technologii cichego rozpoznawania mowy

Wysyłka w przestrzeni kwadratowej: UPS współpracuje zarówno z Squarespace, jak i Shopify. Jednak z perspektywy Squarespace nie działało to z innymi dostawcami usług.

Funkcje biznesowe Shopify Vs. Przestrzeń kwadratowa

Niektóre funkcje biznesowe, takie jak punkt sprzedaży, obsługa klienta i marketing, są niezbędne, jeśli chodzi o prowadzenie sklepów internetowych. Przyjrzyjmy się, jak Shopify i Squarespace radzą sobie z tymi parametrami.

Funkcje biznesowe Shopify: Shopify ma własny system POS, który jest zawarty w każdym planie sklepu Shopify. W przypadku marketingu Shopify oferuje narzędzie do marketingu e-mailowego, które umożliwia firmom wysyłanie biuletynów.

Funkcje biznesowe Squarespace: Squarespace nawiązał współpracę z Square w celu opracowania punktu sprzedaży, który jest dostępny tylko w planie Commerce Basic lub Commerce Advance. Squarespace oferuje również fajne funkcje marketingu e-mailowego, które mają swoją cenę.