Sieć AT&T 5G dociera do sześciu nowych miast w USA.

FOTO: AT&T

Sześć nowych miast dołącza do zasięgu sieci 5G w Stanach Zjednoczonych z rąk firmy telefonicznej AT&T, kilka dni po uruchomieniu platformy w kolejnych 10 miastach w kraju Ameryki Północnej.

Nowy Jork, Waszyngton, DC, Baltimore, Las Vegas, Detroit i Filadelfia to sześć miast zintegrowanych z siecią AT&T 5G w oparciu o spektrum częstotliwości 850 MHz. Miasta te mogą łączyć się z siecią 5G za pośrednictwem urządzeń takich jak Samsung Galaxy Note 10 + 5G

Miliony konsumentów i firm w Baltimore, Birmingham, Alabama, Bridgeport, Connecticut, Buffalo, Detroit, Indianapolis, Las Vegas, Louisville, Ky., Los Angeles, Milwaukee, New York, Philadelphia, Pittsburgh, Providence, RI, Rochester, NY, Obszary rynku w San Diego, San Francisco, San Jose, Kalifornii i Waszyngtonie mogą teraz uzyskiwać dostęp do sieci AT&T 5G za pomocą Samsunga Galaxy Uwaga 10 + 5G.

Przed uruchomieniem AT&T ogłosił, że jego sieć 5G dotrze do pięciu miast, jednak zdziwił się podwojeniem początkowej kwoty do 10 miast. Dzięki tej nowej integracji firma rozszerza swoją sieć do 19 miast z siecią 5G, podczas gdy ogólnie jest 25 miast w USA z siecią 5G +.

Ta sieć 5G jest dostępna dla widma poniżej 6 GHz, które oferuje szeroki zasięg przy większych prędkościach niż sieć LTE, oraz widmo mmWave, które dociera z jeszcze większymi prędkościami, ale z mniejszym zasięgiem.

Należy zauważyć, że AT&T ma obecnie tylko platformę 5G 850 MHz i sieć 5G E, znaną wcześniej jako LTE. AT&T wprowadza również mmWave Red 5G + w wybranych obszarach Baltimore i Detroit.

Ewolucja 5G to nasz pierwszy krok na ścieżce 5G. Zaczynamy od oferowania wyższych prędkości w naszych istniejących sieciach LTE: do 2 razy szybciej niż standardowe LTE.

Sieć AT&T 5G dociera do sześciu nowych miast w USA. 1FOTO: AT&T

AT&T 5G ma nieograniczone plany, takie jak Unlimited Extra lub Unlimited Elite od AT&T o koszcie 75 USD lub 85 USD miesięcznie, dla każdej linii telefonicznej, źródło zauważa, że ​​wykorzystanie danych 5G będzie się liczyć do nieograniczonych limitów planów nieograniczony, obejmujący 50 GB i 100 GB całkowitego zużycia danych.

AT&T powiedział na początku tego miesiąca, że ​​usługa zasięgu sieci 5G będzie nadal rozszerzana w miastach: Boston, Bridgeport, Connecticut, Buffalo, Louisville, Ky. I innych rynkach w pierwszej połowie 2020 roku.