Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Sieci biologiczne Rozwiązanie typowych problemów sieci komputerowych

Sieci biologiczne, po latach stopniowej ewolucji, mają potencjał do przezwyciężenia najtrudniejszych problemów dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań.

Sieci Biologiczne śpiewają swoje twórcze rozwiązania; sieciom tym udało się przezwyciężyć największe problemy, jakie im zagrażają, takie jak zanieczyszczenie powietrza, oraz dostosować się i przystosować w taki sposób, aby móc przezwyciężyć te problemy.

Ludzki mózg i ciało należą do najlepszych i najbardziej znanych przykładów wspomnianych w związku z tymi sieciami.

Teraz, jeśli uda nam się zainspirować takim naturalnym wzorcem i wdrożyć go podążając za światem technologii, w praktyce będziemy mogli naśladować sieć biologiczną bardzo zbliżoną do jej rzeczywistego przykładu i w praktyce wdrożyć inteligentny Internet.

Jednak świadomość internetowa to koncepcja, którą można wdrożyć w kilku krokach. Sieci biologiczne

Pierwszym krokiem jest to, że wszystkie komputery podłączone do sieci muszą mieć możliwość routingu. Gdy materiały eksploatacyjne będą mogły wykonywać obliczenia, nie ma potrzeby stosowania sprzętu współdziałającego w wiodącej sieci.

Można w tym celu wykorzystać technologie bezprzewodowe takie jak Bluetooth czy WiFi. Te dwie technologie dają nam możliwość tworzenia sieci synchronicznych. Rozwiązanie to pozwala szerokiej gamie urządzeń, takich jak lampy, termostaty, gniazdka elektryczne, tablety, wysyłać i przekazywać pakiety w jednym terminalu.

CZYTAĆ:  PHP w chmurze obliczeniowej: wspomaganie tworzenia stron internetowych nowej generacji

Ładowanie lokalnego ruchu z Internetu w trybie offline umożliwia sieci Mesh pozbycie się przepustowości w celu obsługi na duże odległości. Protokół telewizji internetowej (IPTV) jest jednym z takich przypadków.

Takie podejście pozwala zaoszczędzić koszty i nie zmusza innych organizacji do płacenia wysokich opłat za modernizację infrastruktury. Ponadto, ponieważ urządzenia te występują w postaci stacji wysyłających i odbierających dane, tworzą inteligentne bramy routingowe, które przechodzą przez wąskie gardła w sieci i przesyłają informacje do podziemnych usług komórkowych w miejscach, w których Internet jest niskiej jakości.

(Infrastruktura, która została przeniesiona do piwnicy w celu odpowiedniego pokrycia) Transferuje, a tym samym poprawia utraconą jakość.

W drugim kroku, aby dokładnie i inteligentnie zarządzać różnymi danymi i terminalami, potrzebujemy bardziej precyzyjnych metod konstruowania i wyboru ścieżki transmisji danych. Najlepszym modelem rozważanym przez badaczy jest ludzki autonomiczny układ nerwowy. System ten kontroluje nasze oddychanie, krążenie krwi, temperaturę i wiele innych funkcji organizmu bez naszego bezpośredniego nadzoru.

W autonomicznym (mimowolnym) układzie nerwowym zdolność rozpoznawania zaburzeń i szybkiego działania w celu dostosowania się do organizmu jest najważniejszym czynnikiem, zanim stanie się poważnym zagrożeniem dla życia ludzkiego. Wszystkie te procesy odbywają się bez naszego nadzoru i działają najlepiej bez jakiejkolwiek kontroli. Teraz wyobraź sobie wykorzystanie tego autonomicznego modelu sterowania do transmisji danych.

Obecnie, gdy atak sieciowy Cię dotyka, powoduje on agregację danych (podobnie jak w przypadku witryny GitHub i firmy Dine) lub wyłącza węzeł.

(Atak, który kilka lat temu wycelował w serce Internetu i stał się znany jako krwawienie serca).

We wszystkich przypadkach powiadamiamy o ataku po tym, jak ataki spowodowały nową awarię lub zakłócenia w sieci. Jednak naturalne autonomiczne systemy neuronowe umożliwiają routerom, serwerom i terminalom sieciowym współpracę w skoordynowany sposób, zamiast rozwiązywać problemy niezależnie od siebie.

W przypadku poważnego wypadku, takiego jak powódź, pożar lub trzęsienie ziemi, sieć komunikacyjna jest całkowicie niesprawna i nie są dostępne prawie żadne podstawowe punkty trasy. W takiej sytuacji sytuacja jest znacznie gorsza, niż możesz sobie wyobrazić. Takie problemy skłaniają nas do poszukiwania nowych i wydajnych protokołów routingu.

CZYTAĆ:  FAQ: Co to jest Apple ARKit 3.5 – i dlaczego mam się tym przejmować?

W oparciu o to podejście inżynierowie sieciowi nawiązali bliskie relacje z badaczami z dziedziny neuronauki. Liczę na kompleksowe rozwiązanie w tym zakresie.

IBM jest pionierem w dziedzinie prezentacji nowych pomysłów

Cykl ten nazywa się prościej cyklem wiedzy. W międzyczasie IBM opracował ciekawy pomysł o nazwie Monitor-Analyze-Plan-Execute (MAPE). Algorytm zaproponowany przez IBM podkreśla, że ​​inteligentny protokół musi analizować wszystkie dane. Algorytm ten powinien określić za pomocą wzorów matematycznych, czy dane wejściowe są zgodne ze zwykłym wzorcem, czy też istnieją istotne różnice.

Jeśli dane wejściowe są sprzeczne z predefiniowanymi wzorcami, czy routery mogą rozwiązać problem i sprawić, że proces dopasowywania będzie działał? W tym momencie algorytm musi poprawnie obliczyć możliwości operacyjne routera.

Załóżmy na przykład, że użytkownik otwiera wideo YouTube o niskiej jakości w rozdzielczości 240 i nagle zwiększa jakość do 1080. W takim przypadku algorytm powinien być w stanie obliczyć moc operacyjną routera, aby nie wystąpił problem przepełnienia bufora dla routera.

Mówiąc dokładniej, oceń moc obliczeniową routera do przetwarzania tego strumienia wideo. Google w zasadzie opanowało już taką technologię.

W trzecim kroku powinna zostać opracowana strategia strategiczna w celu rozwiązania ewentualnych problemów. Sieci biologiczne

Na przykład serwer przesyłający strumieniowo dane wideo powinien zostać poinformowany z wyprzedzeniem, że powinien zmniejszyć szybkość przesyłania danych wideo lub rozłączyć się. Oraz proces wysyłania i odbierania danych przez inny węzeł i inne alternatywne trasy.

W czwartym kroku przygotowany plan należy wdrożyć. Oczywiście należy pamiętać, że polecenia wykonawcze mogły wprowadzić kilka zmian i poprawek w tablicy routingu. Aby rozwiązać ten problem, należy zresetować kilka czynników i przyspieszyć szybkość przesyłania danych.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo