Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Siedem atrakcyjnych funkcji, które czekają na Ciebie wraz z instalacją systemu operacyjnego Windows 11!

Wreszcie nadszedł 5 października 2021 roku i pierwsza stabilna wersja długo oczekiwanego systemu operacyjnego Microsoftu, a mianowicie Windows 11, została oficjalnie wydana i udostępniona użytkownikom.

Cechy: Platforma, która jest wersją 11 obszernej i bogatej podróży Microsoftu w projektowanie i rozwój komputerowych systemów operacyjnych, zmienił wygląd i przyniósł fundamentalne i znaczące fundamentalne zmiany i ulepszenia, które go unowocześniły.

Stały się koniecznością. Jeśli Ty również jesteś podekscytowany wydaniem systemu Windows 11 i chcesz zapewnić odpowiednie warunki do jego instalacji, oto siedem ekscytujących zmian wprowadzonych w projekcie tej platformy, aby przestudiować ją i uzyskać bogatszą perspektywę niż to, co na Ciebie czeka zarabiać.

Nowa wersja Microsoft Store

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy w aktualnościach i informacjach, do dyspozycji użytkowników udostępniono system operacyjny Windows 11 z nową wersją Microsoft Store, znaną użytkownikom jako Microsoft Store oraz projekt nowego, unikalnego interfejsu użytkownika i szablonu. Wyświetla aplikacje, gry i oprogramowanie rozrywkowe w sposób atrakcyjny i przyciągający wzrok.

Dodatkowo przechodzeniu do innych sekcji w porównaniu do wersji sklepu w systemie Windows 10 towarzyszyły istotne usprawnienia mające zapewnić płynniejszą obsługę i uatrakcyjnienie korzystania ze sklepu.

Wśród zaimplementowanych funkcjonalności można wymienić możliwość odsyłania do różnych lokalizacji sklepów poprzez pasek znajdujący się z boku strony, dodanie paska wyszukiwania treści oraz zakrzywionych krawędzi dla uatrakcyjnienia strony.

Ustawienia

Siedem atrakcyjnych funkcji, które czekają na Ciebie wraz z instalacją systemu operacyjnego Windows 11!

W systemie Windows 11 Microsoft tchnął nowe życie w ustawienia systemu operacyjnego i wprowadził kilka godnych pochwały zmian. W przeciwieństwie do systemu Windows 10 ostre krawędzie zostały teraz zastąpione zakrzywionymi krawędziami, a po prawej stronie umieszczono pionowy suwak umożliwiający przewijanie ekranu w górę i w dół, aby jeszcze bardziej ograniczyć potrzebę przewijania kółkiem myszy.

CZYTAĆ:  Czy ustawa CCPA będzie miała wpływ na Twój biznes e-commerce?

Jak wiemy, wraz z wydaniem systemu Windows 8 firma Microsoft zaprojektowała aplikację ustawień jako alternatywny skrót umożliwiający dostęp do panelu sterowania. Ulepszył to w każdej wersji swojej platformy, więc w przyszłości możemy nawet zobaczyć usunięcie tej przyjemnej części.

Bądźmy także z systemu operacyjnego Windows. Kolejnym ulepszeniem jest dodanie większej liczby opcji menu panelu sterowania do aplikacji Ustawienia. Dostęp do tej sekcji jest nadal możliwy po naciśnięciu kombinacji klawiszy Windows + I.

Atrakcyjne i przyciągające wzrok tapety i skórki

Siedem atrakcyjnych funkcji, które czekają na Ciebie wraz z instalacją systemu operacyjnego Windows 11!

Funkcje systemu Windows 11 błyszczą różnorodnymi obrazami tła, czyli innymi słowy różnorodnymi tapetami, z których każda jest połączona z różnymi skórkami i zapewnia największą harmonię i kompatybilność ze sobą. Kiedy wybierzesz nową skórkę w Ustawienia> Personalizacja> Motywy, pojawi się również opcja wyboru jasnej lub ciemnej (Windows Ciemny), a wybierając którąkolwiek z nich, obraz tła będzie niebieski.

Słynny Windows 11 także niesie ze sobą zmianę. Jeśli znudziły Ci się wewnętrzne powłoki systemu operacyjnego, użytkownicy mogą bezpłatnie udostępnić różne inne elementy w sklepie Microsoft Store.

Menu szybkich ustawień

Ulepszanie aplikacji Ustawienia nie jest jedyną godną uwagi funkcją systemu Windows 11. Microsoft dodał do swojego systemu operacyjnego kolejne unikalne menu o nazwie Szybkie ustawienia, ukryte na pasku zadań. Aby uzyskać dostęp do tego menu, kliknij raz część paska zadań, w której znajdują się ikony związane z Wi-Fi, głośnikiem, baterią itp. (po lewej stronie sekcji wyświetlania daty i godziny), tak aby wyświetlić menu szybkiego dostępu w ustawieniach.

Siedem atrakcyjnych funkcji, które czekają na Ciebie wraz z instalacją systemu operacyjnego Windows 11!

Omawiane menu zapewnia użytkownikom funkcje takie jak włączanie i wyłączanie Bluetooth, Wi-Fi, trybu samolotowego itp. w atrakcyjnym i przyciągającym wzrok wyglądzie oraz wyświetla suwak do regulacji głośności. Dodatkowo, jeżeli do komputera PC (np. laptopa) podłączony jest podłączony monitor, istnieje możliwość szybkiej zmiany jasności.

CZYTAĆ:  Jak naprawić niedziałający Bluetooth w systemie Windows 11?

Niezwykła poprawa kontroli przyciągania

Jeśli zawsze masz problemy z umieszczeniem potrzebnego okna oprogramowania na ekranie i jego uporządkowaniem, system Windows 11 zrobi to automatycznie za Ciebie, obsługując unikalną funkcję w ramach SNAP.

Siedem atrakcyjnych funkcji, które czekają na Ciebie wraz z instalacją systemu operacyjnego Windows 11!

Chociaż omawianą funkcję widzieliśmy już wcześniej w systemie Windows 10, Microsoft wprowadził dalsze ulepszenia w swoim projekcie, umożliwiając konfigurowanie ustawień według sześciu różnych wzorców. Ponadto do listy istotnych ulepszeń dodano wyświetlanie małego okna dialogowego umożliwiającego wyświetlenie wzoru warstw przed jego zastosowaniem, po umieszczeniu wskaźnika myszy na przyciskach Minimalizuj i Maksymalizuj w każdym oknie.

Dodano aplikację Microsoft Teams jako funkcję wewnętrzną

Siedem atrakcyjnych funkcji, które czekają na Ciebie wraz z instalacją systemu operacyjnego Windows 11!

Chociaż aplikacja jest dostępna dla użytkowników od jakiegoś czasu, Microsoft zdecydował się dodać ją jako wewnętrzną funkcję swojego systemu operacyjnego z Windows 11 i uzyskać do niej szybki dostęp za pomocą różowej ikony podobnej do Earth w opcji Umożliwia menu zadań. Klikając na tę ikonę, strona czatu w czasie rzeczywistym i w czasie rzeczywistym, podobnie jak inne oprogramowanie sieci wirtualnej, takie jak Telegram, będzie dostępna dla użytkowników w najszybszym możliwym czasie.

Możliwość rozszerzenia rozmowy na grupę osób oraz prowadzenia rozmów głosowych i wideo to kolejne cechy tej aplikacji. Jeśli nie czujesz się komfortowo korzystając z tego oprogramowania, istnieje również możliwość jego szybkiej aktywacji.

Menu widżetów

Siedem atrakcyjnych funkcji, które czekają na Ciebie wraz z instalacją systemu operacyjnego Windows 11!

W funkcjach systemu operacyjnego Windows 11 firma Microsoft udostępniła użytkownikom nowe, świeże menu widżetów. Może szybko przeglądać takie elementy, jak prognozy pogody, wartości akcji, wyniki sportowe, wiadomości i inne.

Chociaż ta sekcja nadal ma wiele do zrobienia i boryka się z drobnymi problemami, takimi jak brak możliwości wyłączenia przeglądania wiadomości, niewątpliwie osiągnie ona większą dojrzałość w przyszłości wraz z wydaniem kolejnych aktualizacji.

Pobierz motywy WordPress za darmoPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmo