Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Siedem samouczków dotyczących tworzenia treści dla witryny

Niektóre marki i firmy zaczynają tworzyć treści bez pomocy samouczków dotyczących tworzenia treści w witrynie. Albo przodują, kopiując swoich konkurentów, albo naśladując innych. Po prostu tworzą treści, które mają przyciągnąć uwagę wyszukiwarek i znaleźć się w pierwszej trójce wyników Google. Patrząc z dystansu na treści tworzone na stronach tych firm, można dostrzec znaczny bałagan.

Tworzenie treści

Nawet jeśli nie masz pojęcia o tworzeniu treści, dobrze zrozumiesz, że celem tej firmy lub marki nie jest tworzenie treści dla odbiorców. Nie ma żadnego konkretnego celu; „Produkcja treści” dla tych marek oznacza, że ​​„nie można pozostać w tyle”. Po prostu próbują, ale im się to nie udaje!

Szkolenie z tworzenia treści

Szkolenia z tworzenia treści na strony internetowe i blogi firm i marek to podstawowa potrzeba. Możesz zadać sobie pytanie, ile czasu powinienem poświęcić na naukę tworzenia treści, aby moja witryna stała się profesjonalistą w tej dziedzinie. Odpowiedź brzmi: „na zawsze”, „tak długo, jak planujesz konkurować z konkurencją” i „tak długo, jak zależy Ci na zwiększeniu liczby klientów i respektowaniu ich potrzeb”.

Znaczenie szkolenia w zakresie tworzenia treści dla witryny: tworzenie znaczących i dostępnych treści

Bądźmy szczerzy; Tworzenie profesjonalnych treści cyfrowych nie jest łatwe. Ponad 130 bilionów stron internetowych na świecie informuje o kilku ważnych kwestiach:

1) Konkurowanie z innymi za pomocą produkcji treści wiąże się z pewnymi trudnościami.

2) Tworzenie treści to zrównoważony i użyteczny sposób na przyciągnięcie i utrzymanie zadowolenia odbiorców.

3) Tworząc treści, pokazujesz swoim konkurentom, odbiorcom i wyszukiwarkom swój profesjonalizm.

4) Tworzenie treści nigdy nie staje się przestarzałe.

5) Wszystko, co jest oferowane w dużych ilościach, musi mieć popyt: tak samo jak treść.

Dlatego od początku nie jest łatwo poznać sens produkcji treści: „Trudno jest stworzyć sensowną, ukierunkowaną treść i udostępnić ją odbiorcom. Treść buduje zaufanie. Zatem im bardziej odniesiesz sukces w tej kwestii, tym bardziej odbiorcy będą Ci ufać i będą mieli wyższy poziom satysfakcji.

Krok 1: Zapoznaj się z tematem, o którym planujesz pisać.

Jednym z najważniejszych kroków w nauczaniu tworzenia treści na stronę jest wiedza, ile wart jest omówienia wybrany przez Ciebie temat. W tym celu należy najpierw przyjrzeć się zawartości witryn konkurencji. Jakimi aspektami tematu się zajęli, a co pominęli?

Słowa kluczowe powiązane z tematem

Następnie poszukaj słów kluczowych związanych z tematem. Istnieje kilka narzędzi do badania słów kluczowych. Po przygotowaniu listy słów kluczowych usuń słowa niezwiązane z tematem, którego szukasz. Używaj tylko tych słów, które są przydatne dla Twojej treści i jej widoczności. Oprócz tego, że niektóre słowa są nieistotne, istnieje grupa słów kluczowych, które nie są wystarczająco funkcjonalne, aby konkurować i widzieć Twoją treść; innymi słowy, użytkownicy rzadko do nich trafiają. Na przykład, SEMRUSZ narzędzia mogą pomóc w tej dziedzinie.

Wyniki Twoich badań mających na celu stworzenie profesjonalnych treści cyfrowych muszą spełniać każdy z poniższych wymagań.

Utwórz konkretny plan publikowania treści

Cele i zadania, które spodziewasz się osiągnąć po opublikowaniu treści.

Stała obecność na kursie tworzenia treści z wiarygodnego źródła i zaufanie do ekspertów ds. produkcji treści, którzy znają najlepsze metody produkcji treści.

Czytelność/zrozumiałość/jednoznaczność treści.

Rozważam strategię kanału/marketingową mającą na celu lepszą widoczność treści wśród odbiorców.

Krok drugi: stworzenie strategii produkcji profesjonalnych treści cyfrowych

Ucząc tworzenia treści dla witryny, powinieneś stworzyć swoją strategię dotyczącą treści. Na budowanie optymalnej strategii składa się kilka elementów. Kiedy już stworzysz tę strategię, musisz zgodnie z nią działać; Innymi słowy, powiedz swoim podgrupom i zespołom zajmującym się produkcją treści, według jakich ram powinni działać i iść dalej. Twoja strategia powinna opierać się na: osiągnięciu „dobrego i bogatego contentu”. W książce Elementy strategii treści napisanej przez Erin Kissan wspomniano również, że przy projektowaniu i układzie strategii treści należy uwzględnić następujące czynniki:

Profesjonalna produkcja treści cyfrowych musi

 • Użyteczne
 • Krótki
 • Skoncentrowany na użytkowniku
 • Przezroczysty
 • Niespójny

Dlatego powinieneś uwzględnić swoją strategię produkcji treści

 • Sprawdź i zweryfikuj pomysły na produkcję treści tekstowych, audio, wideo itp.
 • Stwórz ramy lub architekturę dla wiadomości, którą zamierzasz przekazać poprzez treść. Następnie postępuj odpowiednio we wszystkich swoich treściach.
 • Sprawdź i przetestuj swoje treści, aby zobaczyć, która z nich jest lepsza od drugiej.
 • Nadaj priorytet swoim treściom.

Krok trzeci: szkolenie w zakresie tworzenia treści tekstowych, audio i wideo w określonym celu

Twoje cele związane z tworzeniem profesjonalnych treści cyfrowych powinny być mierzalne; co to znaczy? Oznacza to, że wyniki, jakie uzyskasz po opublikowaniu treści, możesz zinterpretować i wyjaśnić liczbami oraz cyframi, aby oszacować stopień osiągnięcia swoich celów za pomocą całkowicie przejrzystych wyników. Wyobraź sobie na przykład, że Twoim celem tworzenia treści w określonym czasie jest zwiększenie sprzedaży i liczby odbiorców o 50%. Kiedy tworzysz treści i widzisz 30% wzrost liczby odbiorców lub 30% wzrost sprzedaży, możesz lepiej zrozumieć swoje postępy.

Krok czwarty: Metody tworzenia treści są od siebie oddzielone.

Ważnym punktem w nauczaniu tworzenia treści dla witryn jest to, że każdy rodzaj treści zawiera instrukcje dotyczące tworzenia i publikacji. Na przykład tworzenie treści pisanych, wideo lub audio dla witryny internetowej różni się od publikowania artykułów i e-booków. Nie możesz zrobić tego samego z tekstem swoich filmów wideo, pisząc treść tekstową swojego bloga. Każdy format treści składa się z różnych procesów i metod, które należy wykonać.

Strategia marketingowa

Po opublikowaniu i wyprodukowaniu treści sprawdź, jaki sukces odniosła każda z tych wyprodukowanych treści (zgodnie z Twoją strategią marketingową)? Powielaj te, które odniosły większy sukces. Załóżmy na przykład, że opublikowanie filmu lub białej księgi poruszającej jeden lub więcej konkretnych tematów przyciąga uwagę odbiorców bardziej niż treści tekstowe, infografiki czy podcasty. W takim przypadku będzie on częściej udostępniany, a w komentarzach i sieciach społecznościowych pojawi się dla Ciebie więcej wyzwań. Lepiej powtórzyć ten sam temat w formie filmu lub białej księgi (ale z innej perspektywy).

Krok piąty: Tworzenie treści na stronę zgodnie z powtarzającą się pętlą

Ten etap nauczania tworzenia treści na stronę nie jest tak skomplikowany i opiera się na jednej zasadzie: „Każdy framework tworzy porządek i pomaga postępować kalkulacyjnie, dzięki czemu możesz mierzyć i analizować wyniki swojej pracy”. W tym celu musisz wykonać następujące czynności:

 • Określ rodzaj treści, które planujesz tworzyć.
 • Określenie formatu treści: tekst, audio, wideo itp.
 • Sprawdzałem treść po publikacji: sprawdzałem wady wyprodukowanego contentu i przyglądałem się opiniom odbiorców.
 • Utwórz kalendarz treści na jeden lub trzy miesiące
 • Stworzenie przewodnika po produkcji treści dla każdego formatu treści (dla autorów i zespołu zajmującego się produkcją treści): dokumentacja dotycząca pisania treści, tworzenia treści wideo, tworzenia e-booków, podcastów itp.

Szósty krok: Znalezienie pomysłów na produkcję treści

Jeśli masz witrynę do tworzenia treści, która ma publikować treści i przyciągać odbiorców, pamiętaj, że:

„Dobre i świetne treści nie powstają przypadkowo; Raczej poświęcono temu czas i myśli”.

Pomysłów na tworzenie profesjonalnych treści cyfrowych można szukać na wiele sposobów. O ile łatwo jest mówić o idei produkcji treści, o tyle znalezienie nowych, świeżych tematów dla odbiorców i zapewnienie im satysfakcji jest równie trudne i nieco skomplikowane.

Jak tworzyć pomysły?

Jeśli znalezienie pomysłów jest dla Ciebie trudne, w tej części poradnika dotyczącego tworzenia treści na stronę podpowiemy Ci, jak znaleźć pomysły:

 • Uzyskaj pomoc od ekspertów posiadających wiedzę specjalistyczną w wybranym przez Ciebie temacie i włącz ich do swojego zespołu, aby pomogli Ci w znalezieniu pomysłów i aktualnych tematów.
 • Przegląd starych treści: Kiedy jedna (lub więcej) starych treści, które publikowałeś w swojej witrynie przez długi czas, przyciągnie więcej odbiorców i zostanie zauważona, możesz wykorzystać ją do stworzenia nowej treści. Warto powtarzać każdą treść, która sprawdziła się w przypadku Twojej firmy.
 • Zapytaj swoich odbiorców: Zapytaj swoich klientów i lojalnych odbiorców, jakie tematy ich interesują lub o czym chcieliby dowiedzieć się więcej. Jest to jeden z najlepszych sposobów zdobywania pomysłów, ponieważ odbiorcami treści są Twoi odbiorcy.
 • Zbadaj treści zyskujące popularność w Twojej firmie: Jaki rodzaj treści jest popularny w Twojej branży? Jakiego rodzaju treści stale tworzą Twoi konkurenci? Uzyskaj od niego pomoc.
 • Przemyślane przywództwo: twórz treści na tematy, z których chcesz, aby odbiorcy Cię zapamiętali. Wreszcie, w każdej marce lub firmie istnieje specjalny temat lub niezapomniane zdanie specyficzne dla tej marki/firmy; Ponieważ została wspomniana po raz pierwszy przez tę markę lub firmę.
 • Wyszukiwanie i badanie słów kluczowych: Wyszukując słowa kluczowe, możesz dowiedzieć się, jakie słowa i tematy zwykle interesują odbiorców i których szukają w ciągu dnia.

Siódmy krok: zaprojektowanie kalendarza treści

Kalendarz produkcji treści oraz edycja/aktualizacja są niezbędne dla każdej firmy, która planuje produkować i publikować treści na swojej stronie. Kalendarz treści będzie określał dokładny czas powstania treści, edycji, aktualizacji, osobę, która powinna opublikować treść itp.

Możesz zaprojektować i przygotować kalendarz produkcji treści przy pomocy swojego zespołu. Kalendarz możesz aktualizować za każdym razem, gdy zajdzie potrzeba jego zmiany.

Koniec rozmowy

Przestrzeganie tych siedmiu kroków związanych z nauczaniem tworzenia treści dla witryny jest niezbędne dla każdej firmy. Jak widać, żaden biznes nie jest w stanie produkować treści i udostępniać ich odbiorcom bez planowania i wyznaczania celów. Każda treść musi przejść stosunkowo długi proces, aby została wyprodukowana i obejrzana.

Dlatego następnym razem, gdy będziesz wybierać temat, znajdź pomysły na tworzenie treści dla swojej witryny. Lepiej wykonać te siedem kroków, aby zadowolić ponad 80% odbiorców. Więcej samouczków znajdziesz także w innych artykułach na blogu Raya Marketing, które napisano z miłością do Ciebie.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiPobierz motywy WordPress za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania