Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Skąd mam wiedzieć, ile marketingu treści to za dużo marketingu treści?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Skąd mam wiedzieć, ile marketingu treści to za dużo marketingu treści?

Spójrz na swoje wskaźniki I Ścieżka zakupowa Twoich potencjalnych klientów

Jeśli chcesz zobaczyć ogromne wyniki marketingu w dzisiejszych czasach, niektórzy eksperci sugerują, że musisz wygenerować mnóstwo treści. Dane i badania z pracy naszych klientów pokazują podobne wyniki. Im więcej tworzysz, tym lepsze masz wyniki. Ale ile to za dużo? Czy możesz zrobić za dużo? A co ważniejsze, skąd wiesz, kiedy przeszedłeś na drugą stronę, a Twoja energia, czas i wydatki nie przynoszą przyrostowych korzyści?

Odpowiedź leży w dwóch miejscach. Najpierw spójrz na swoje dane i analizy. Co mówią Ci dane związane z treścią? Czy Twoi potencjalni klienci nadążają za Twoim masowym przepływem treści? Czy dokonują konwersji (i po wyższych stawkach)? To pokazuje, że biorą wszystko, co wypuszczasz. A może obserwujesz spadek współczynników konwersji?

Następnie przyjrzyj się ich ścieżce zakupowej. Czy odpowiadasz na ich pytania? Czy poruszają się z powodu Twoich treści? Co zespół ds. sprzedaży mówi o zdolności Twoich treści do przeprowadzania potencjalnych klientów przez proces sprzedaży? Jeśli Twoje treści są skuteczne, szybko zauważysz, że są one konsumowane na całej ścieżce sprzedaży i że potencjalni klienci wykorzystują Twoje treści, aby pomóc im kontynuować podróż.

Oto kilka wskazówek i technik dotyczących strategii marketingu treści, aby upewnić się, że nie przesadzasz z zasobami marketingu treści.

Szukaj trendów w tematach artykułów na blogu

Artykuły na blogach to świetne miejsca, w których można zobaczyć, czego chcą się dowiedzieć Twoi potencjalni klienci. Możesz stworzyć artykuł na bloga w kilka godzin, opublikować go i zobaczyć, jakie generuje wyświetlenia, konwersje, udostępnienia i komentarze.

Porównaj to z ogólnymi wskaźnikami wydajności bloga. Jeśli Twoje artykuły na blogu ogólnie oceniają ok 1000 wyświetleń, a następnie pomysły, które osiągnęły lub przekroczyły docelową liczbę wyświetleń, utrzymują się, podczas gdy pomysły poniżej tej liczby przegrywają. Możesz zmienić to na zakres plus lub minus 10%, jeśli jest to dla ciebie wygodniejsze. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​zazwyczaj widzisz duże wahania, co ułatwia identyfikację zwycięzców i przegranych. Kiedy zaczniesz pracować nad treściami powiązanymi wokół zwycięskich tematów, miej je również na oku, ponieważ Twoi czytelnicy mogą wykazywać zmęczenie, jeśli zbyt długo skupiasz się na podobnym temacie.

Ciągłe monitorowanie tych wskaźników jest kluczem do szybkiego identyfikowania zmęczenia czytelników i reagowania na nie za pomocą nowych i świeżych pomysłów na treści.

Rekommenderad:  Co to jest Artifact.News? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Wykorzystaj te trendy w długich fragmentach treści

Jeśli Twoje artykuły na blogu wywołają poruszenie, zamień je w długi e-book, oficjalny dokument lub infografikę. Będziesz miał znacznie lepsze wyobrażenie o jego potencjale po przetestowaniu pomysłu na blogu.

Odwracając ten pomysł do góry nogami, często tworzymy długie treści, o których wiemy, że będą się dobrze sprawdzać, a jednocześnie przygotowujemy od pięciu do siedmiu nowych artykułów na blogu. To pozwala nam stworzyć element treści, który jest używany w więcej niż jednym miejscu. Dodatkowo, promując długi element w naszym krótkim artykule na blogu, zagwarantowaliśmy taktyczną aranżację, która jest tak często powodem, dla którego marketing przychodzący nie działa zgodnie z oczekiwaniami.

Jeśli chcesz być jeszcze bardziej agresywny i bardziej eksperymentalny, możesz opublikować wezwanie do działania i promować treść bez jej tworzenia. Jeśli oferta jest szalenie popularna, pracuj nad nią i szybko ją dostarczaj. Jeśli okaże się to niewypałem, poinformuj wszystkich, którzy o to prosili, że oferta jest testowa i chętnie porozmawiasz z nimi o oferowanych treściach, aby otrzymali to, o co prosili. Ustalenie właściwych oczekiwań wymaga solidnej komunikacji, ale widziałem, że to podejście działa dobrze, gdy zasoby są ograniczone i chcesz mieć pewność, że za swoim wysiłkiem stawiasz dane.

Utwórz spis pytań

Jeśli chcesz wiedzieć, czy tworzysz odpowiednią treść, zacznij od spisu pytań, które potencjalni klienci i klienci zadają podczas podróży zakupowej. Te pytania są na ogół łatwe do zebrania, a zespół sprzedaży jest zwykle świetnym miejscem do rozpoczęcia. Pamiętaj, że ludzie zadają różne rodzaje pytań na różnych etapach ścieżki zakupowej.

Zacznij zbierać te pytania, a następnie uszereguj je pod względem ważności na podstawie najczęstszych lub najważniejszych. Teraz stwórz treść, która odpowie na te pytania. Na przykład często otrzymujemy pytanie: „Jak wybrać agencję, która nam pomoże?” Stworzyliśmy więc e-book zatytułowany „10 pytań, które należy zadać, zanim zatrudnisz agencję cyfrową”. Te treści pomagają naszym potencjalnym klientom być trochę mądrzejszymi podczas procesu selekcji.

Inne pytanie może obejmować: „Skąd wiesz, czy możesz pisać dla mojej firmy?” Aby odpowiedzieć na to pytanie, mamy film, w którym klient opowiada o procesie pisania w Square 2 Marketing, profesjonalny pisarz, którego przydzieliliśmy do zespołu, oraz kroki redakcyjne, które podejmujemy, aby nasi klienci byli zagorzałymi fanami.

Rekommenderad:  Jaki rodzaj content marketingu jest odpowiedni dla Twojej firmy?

Odpowiadaj na pytania z treścią

Możesz odpowiadać na pytania za pomocą długich treści, jak opisałem powyżej, ale możesz także odpowiadać na pytania za pomocą artykułów na blogu i rozpoczynających konwersacje w mediach społecznościowych. Kluczem jest ścisłe skoordynowanie wszystkich różnych kanałów treści, aby Twoi potencjalni klienci uzyskali płynnie zintegrowaną obsługę. Jeśli mam pytanie, które właśnie się pojawiło (lub często pojawiało się ostatnio), możemy chcieć dużo zainwestować w stworzenie złożonego zestawu zasobów treści, ale artykuł na blogu może być również tym, co zalecił lekarz.

Teraz możemy wykorzystać bloga w procesie sprzedaży, ustalić rozsądny wydatek i przydział budżetu na stworzenie tych treści, a jeśli odniesie sukces, zostanie udostępniony i szybko znajdzie się w rankingach, możemy stworzyć coś bardziej treściwego do bieżącej konsumpcji.

To samo działa z mediami społecznościowymi. Jeśli publikujemy pytanie, sprawdzamy, jak bardzo nasza społeczność jest tym pytaniem i danym tematem zainteresowana. Jeśli wzbudzi to duże zaangażowanie, opublikujemy artykuł na blogu, a następnie długoterminową treść, która przyciągnie całe zainteresowanie z powrotem do naszej witryny i wzmocni naszą markę wśród odbiorców. To jeden z sekretów łączenia różnych działań w jedną, spójną i strategiczną kampanię.

Dopasuj formaty do person kupujących

Wreszcie, musisz upewnić się, że masz wystarczającą różnorodność formatów treści, aby zadowolić, dopasować i utrzymać zaangażowanie potencjalnych klientów. Jeśli wydajesz tylko e-booki lub nawet infografiki, mogą się znudzić. Jeśli nigdy nie prowadzisz żadnych webinarów i robisz tylko podcasty, mogą się znudzić. Pamiętaj, nuda jest nie arbitralna ocena. Zobaczysz, że Twoi czytelnicy zaczynają się nudzić, jeśli wskaźniki zaczną spadać.

Kilka lat temu skupialiśmy się na jednym temacie przez miesiąc. Zrobiliśmy miesiąc artykułów i treści w mediach społecznościowych, miesiąc na stronach internetowych, a następnie miesiąc na wideo marketingu. Okazało się, że dla naszej publiczności to było za długo. Twoi odbiorcy mogą być inni i musisz sam się o tym przekonać. Dlatego testy porównawcze i najlepsze praktyki mogą wprowadzać w błąd. Nikt nie ma takich samych odbiorców jak Ty i tylko Ty znasz ich skłonność do angażowania się w Twoje treści.

Tworzenie wielu treści nie zawsze jest możliwe. Ograniczenia budżetowe i dostęp do zasobów czasami utrudniają tworzenie treści, a wymyślenie atrakcyjnych i wiodących w branży tematów nie zawsze jest łatwe. Kluczem jest nie tworzenie większej ilości treści, ale raczej tworzenie właściwych treści wdrażanych we właściwym czasie i we właściwy sposób.

Rekommenderad:  Netflix ma teraz ponad 200 milionów subskrybentów

Dzięki szybkim testom i dostosowaniom dowiesz się, jaka jest właściwa treść, jaki jest właściwy czas i jaki format najlepiej pasuje do potencjalnych nabywców. W niektórych z niedawnych badań stało się jasne dla ekspertów branżowych, że niewielki procent treści wpływa na duży odsetek wyników, więc znalezienie tych czynników jest kluczowe. Najlepszym sposobem na to jest szybkie iterowanie, powtarzanie krótkich form, uzyskiwanie danych na temat treści, a następnie przekształcanie tych spostrzeżeń w dłuższe fragmenty, które nadal generują wyniki.

To cykl okrężny, który musi obracać się z miesiąca na miesiąc. Im szybciej się obraca, tym lepsze są Twoje wyniki — nie dlatego, że tworzysz więcej treści, ale dlatego, że Twoje wysiłki związane z tworzeniem treści stają się coraz mądrzejsze.

Zacznij już dziś Wskazówka – najlepiej jest zacząć od audytu treści. To nie jest audyt techniczny, ale raczej przegląd tego, co obecnie masz, jak to jest używane i, co najważniejsze, jakie są wynikiprodukuje. Możesz zlecić agencji zewnętrznej przeprowadzenie pełnego audytu treści; robimy to cały czas. Ale możesz też zrobić taką wersję samodzielnie. Na przykład, czy Twoje treści dotyczą Ciebie, czy Twoich potencjalnych klientów? Jeśli towszystko dotyczy Ciebie (jak przeglądy firm, arkusze specyfikacji produktów i inne treści skierowane do wewnątrz), masz wyzwanie. Przyjrzyj się także formatowi istniejących treści. Jeśli masz potencjalnego klienta, który lubi oglądać, ale tworzysz dużo treści dla osób, które lubią czytać, możesz mieć niedopasowanie. I na koniec spójrz na dane. Czy Twoje treści konwertują? Czy te konwersje to kwalifikowane leady? Jeśli nie, Twoje treści nie przyciągają ani nie konwertują odpowiednich typów potencjalnych klientów. Gdy już wiesz, gdzie Twoje treści są słabe, możesz je uzupełnić i uaktualnić w razie potrzeby.

Kwadrat 2 Marketing – przychody są uzyskiwane dzięki wiedzy specjalistycznej, metodologii i spostrzeżeniom!