Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Skąd wiemy, że nasza witryna została ukarana w Google?

Wiele razy witryna może zostać ukarana przez tę wyszukiwarkę za nieprzestrzeganie niektórych wskazówek Google. Kara Google polega na tym, że spycha stronę na sam dół wyników wyszukiwania i praktycznie sprawia, że ​​witrynę można odwiedzać w wyszukiwarce Google na zero. Proces ten nazywany jest karaniem przez Google. W tym artykule z bazy wiedzy hostów Fa postanowiliśmy powiedzieć, czym jest penalizacja witryny. Sprawdzimy także dlaczego witryna jest karana w Google oraz jak wspólnie to wykryć i naprawić.

Tematy, które zostaną omówione w tym artykule, są następujące?

 • Co to jest kara za witrynę w Google?
 • Powód ukarania witryny w Google
 • Rodzaje kar witryn w wynikach wyszukiwania
 • Jak sprawdzić i naprawić karę za witrynę
 • Różnica między raportami bezpieczeństwa a ręcznymi działaniami w konsoli wyszukiwania

Co to jest kara za witrynę w Google?

Nie ma nic gorszego dla webmastera niż otrzymanie w swojej konsoli wyszukiwania wiadomości, że został ukarany przez Google. Ta wiadomość jest wyświetlana w konsoli wyszukiwania Google pod tytułem działania ręczne . Tak naprawdę pod tytułem ręcznych działań Google przenosi stronę, a może wszystkie strony witryny internetowej do końcowych wyników wyszukiwania lub całkowicie je usuwa.

Dzieje się tak, gdy Google ustali, że strona lub wszystkie strony w Twojej witrynie naruszają wytyczne Google. W rezultacie ta strona lub strony Twojej witryny zostaną nagle obniżone w wynikach Google lub całkowicie usunięte z wyników i nic z nich nie będzie widoczne dla użytkowników.

Na szczęście Google poinformował Cię o tym poprzez konsolę wyszukiwania Google i korzystając z menu ręcznych działań, a także daje możliwość usunięcia kary witryny w Google. Pytanie jednak brzmi, który z czynników spowoduje karę, jeśli Google się o tym dowie?

Napraw karę Google

Powód ukarania witryny w Google

Ogólnie rzecz biorąc, wraz z pojawieniem się wyszukiwarek i ich ważną rolą w powodzeniu biznesu, wiele osób zdecydowało się przejąć początkowe wyniki, omijając zasady Google. W ten sposób bez żadnego wysiłku i jedynie za pomocą serii zwodniczych działań przekonaliby roboty Google do wyświetlenia ich witryny jako pierwszych wyników wyszukiwania słów kluczowych. To spowodowało, że kara witryny w Google stała się ważniejsza dla tej wyszukiwarki. Tak naprawdę, będąc karanym przez Google i nie wyświetlając takich witryn w wynikach, Google stara się pokazać swoim użytkownikom jak najlepszą treść i zyskać ich satysfakcję.

Z punktu widzenia Google, strona internetowa zasługuje na to, aby znaleźć się w wynikach głównych, jeśli wyświetla użytkownikom tej wyszukiwarki wartościowe treści SEO oraz spełnia wymogi SEO i optymalizacji witryny. Zatem każda witryna, która spróbuje zastosować SEO w czarnym lub szarym kapeluszu zamiast SEO w białym kapeluszu, zostanie ukarana przez Google.

12 powodów, dla których witryna jest karana w Google

Poniżej przedstawimy różne rodzaje przyczyn karania witryny w wynikach Google, które można zobaczyć w konsoli wyszukiwania Google:

 • Spam generowany przez użytkowników : Google wykrył spam na stronach Twojej witryny.
 • Host wolny od spamu : znaczna część witryn hostowanych w ramach bezpłatnej usługi hostingowej to spam.
  Co to jest hosting?
 • Problem z danymi strukturalnymi : Według Google niektóre oznaczenia umieszczone na stronach Twojej witryny są niezgodne z wytycznymi Google dotyczącymi danych strukturalnych.
  Znajomość podstawowych danych strukturalnych
 • Nienaturalne linki do Twojej witryny : Google zaobserwowało wzór nienaturalny, sztuczny, zwodniczy lub zmanipulowany linki na Twojej stronie internetowej .
 • Nienaturalne linki z Twojej witryny : Google zaobserwowało wzór nienaturalny, sztuczny, zwodniczy lub zmanipulowany linki do Twojej witryny .
 • Cienka treść z niewielką lub żadną wartością dodaną : Google rozpoznał, że niektóre strony Twojej witryny mają niską jakość lub małą objętość.
 • Maskowanie i/lub podstępne przekierowania : Twoja witryna może przedstawiać użytkownikom inne strony niż te, które wyświetla Google. Może również przekierowywać użytkowników na inną stronę niż ta, którą widzi Google.
 • Czysty spam : na niektórych stronach Twojej witryny stosowane są techniki wykraczające poza wskazówki Google dla webmasterów.
 • Zamaskowany obraz : rozbieżność między niektórymi obrazami witryny w wynikach wyszukiwania Google a tym, co wyświetlasz w swojej witrynie, spowoduje, że witryna zostanie ukarana w Google.
 • Ukryty test i/lub upychanie słów kluczowych : jeśli niektóre Twoje strony zawierają ukrytą treść lub słowa kluczowe, Google może zostać ukarany grzywną.
  Wybór słów kluczowych dla stron serwisu
 • Niezgodność treści AMP : Istnieje różnica pomiędzy zawartością wersji AMP a jej stroną kanoniczną.
  Zarządzanie kanonicznymi stronami serwisu
 • Podstępne przekierowania mobilne : niektóre strony Twojej witryny mogą przekierowywać użytkowników urządzeń mobilnych do treści, do których roboty Google nie mają dostępu.
  Co to jest przekierowanie 301 i jakie jest jego zastosowanie?

Wszystkie te przypadki można uznać za przyczynę ukarania witryny przez Google i spowodować ukaranie Twojej witryny przez Google.

Jak sprawdzić i naprawić karę za witrynę

Google informuje Cię poprzez menu ręcznych działań w konsoli wyszukiwania Google, że jedna lub wszystkie strony Twojej witryny zostały ukarane przez tę wyszukiwarkę. W tym celu należy postępować w następującej kolejności:

 1. Wejdź do konsoli wyszukiwania i wybierz czynności ręczne z menu Bezpieczeństwo i czynności ręczne.
  Zaloguj się do Narzędzi Google dla webmasterów w ciągu kilku sekund Jaka jest kara Google?
 2. W raporcie wyświetlanym w tej sekcji Google Search Console sprawdź, których stron dotyczy problem.
 3. Sprawdź rodzaj kary i podany krótki opis, a następnie kliknij „Dowiedz się więcej”, aby zobaczyć więcej informacji na temat przyczyny ukarania witryny w wynikach wyszukiwania i kontynuować naprawę.
 4. Napraw problem na wszystkich stronach ukaranych przez Google. Pamiętaj, że jeśli problemy na wszystkich stronach, których dotyczy problem, nie zostaną całkowicie usunięte, kara nie zostanie usunięta. Nie myśl więc, że naprawiając kilka stron, możesz samodzielnie przywrócić je do wyników wyszukiwania.
 • Upewnij się, że roboty Google mogą indeksować zamierzone strony. Jeśli dostęp do stron w pliku robots.txt zostanie zablokowany przez tag noindex lub jeśli użytkownicy będą musieli wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby je wprowadzić, nawet po rozwiązaniu problemu witryna będzie nadal karana przez Google. Możesz to sprawdzić, korzystając z kontroli adresów URL.
  Poradnik dotyczący tworzenia pliku robots.txt dla WordPressa i jego optymalizacji. Samouczek dotyczący narzędzia do sprawdzania adresów URL w Google Search Console
 • Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności, kontynuując proces rozwiązywania problemu karania witryny w Google, należy ponownie wybrać opcję Poproś o sprawdzenie. W tej prośbie musisz wyjaśnić, że problem, który spowodował ukaranie witryny przez Google, został całkowicie rozwiązany. Dobra aplikacja powinna zawierać następujące elementy:
  • Należy wspomnieć o jakości Twojej witryny.
  • Opisz szczegółowo kroki podjęte w celu rozwiązania problemu.
  • Wyślij wyniki swoich działań w formie dokumentu.
 • Proces przeglądu może potrwać od kilku dni do tygodnia . Wynik tej oceny zostanie również przesłany do Ciebie e-mailem. Pamiętaj, że w momencie wysyłania prośby w konsoli wyszukiwania Google musi wyświetlić się komunikat z potwierdzeniem sprawdzenia.

[/tie_list]

Jaka jest różnica między raportem bezpieczeństwa a ręcznymi działaniami w konsoli wyszukiwania?

Ze względu na bliskość zgłoszenia problemów bezpieczeństwa i ręcznych działań konsoli wyszukiwania Google, czasami są one ze sobą mylone. Dlatego lepiej zbadać różnicę między nimi. W raporcie ręcznych działań Google Search Console badane są problemy naruszające wytyczne wyszukiwarek. Jednak problemy te niekoniecznie stanowią zagrożenie dla użytkowników. Tylko problematyczne strony są degradowane lub usuwane z najniższych wyników Google.

Ale jeśli chodzi o raport bezpieczeństwa, sytuacja jest inna. Raport ten wskazuje, że witryna została zaatakowana przez hakera lub że witryna zachowała się w sposób mogący wyrządzić krzywdę odwiedzającym.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmoudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyPobierz motywy WordPressZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=