Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Składane smartfony Samsunga zmieniają nazwę z powodu wojny na Ukrainie

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę duże firmy próbują znaleźć sposób na wywarcie presji na zakończenie tego konfliktu. Z reguły polegają one na usunięciu usług z tego obszaru globu i tym samym oznaczeniu pozycji.

Po dokonaniu wyboru w tym konflikcie, wydaje się, że Samsung podjął nową decyzję. Zmieniasz swoje imię smartphones składane, aby trzymać się z dala od tego konfliktu. uncja Galaxy Fold i Flip został usunięty w niektórych krajach.

Samsung Ukraina Rosja Z składany

Jednym ze sposobów, w jaki armia rosyjska znalazła oznaczenie swoich pojazdów w konfrontacji na Ukrainie, była obecność białego Z. Jest namalowany w widoczny sposób na tych czołgach, ciężarówkach i innym sprzęcie wojennym.

Ta bardzo wyróżniająca się marka wydaje się teraz kolidować z niektórymi wyborami, których dokonał Samsung dla swojej marki smartphones. Producent nazywa swoje linie wyposażenia literami, dzięki czemu konsument może natychmiast zidentyfikować zakres, do którego należą: litera M oznacza najbardziej ekonomiczną, A oznacza średnią, S oznacza szczyty, a Z oznacza te składane.

Wydaje się, że ta bliskość skłoniła Samsunga do zmiany oznaczenia swoich smartphones składany. Marka upuściła Z na swoich stronach internetowych, które są dostępne w kilku krajach. Zmianę widać już na stronie Samsunga w Estonii, Łotwie i Litwie.

Co ciekawe, rynek, na którym zmiana byłaby najbardziej oczywista, okazał się niezmieniony. Mówimy o Ukrainie, gdzie nadal można zobaczyć Z w imieniu Galaxy Fold na stronie internetowej od Samsunga dedykowanego temu smartfonowi. O to samo się dzieje w Rosji.

Samsung Ukraina Rosja Z składany

Ta zmiana wydaje się wynikać z prośby Ukrainy skierowanej do wszystkich krajów, aby zrezygnowały z litery Z jako symbolu. Samsung zastosował się, ale tylko częściowo, utrzymując ten list w wielu menu, w których Galaxy odwróć lub Fold są obecni.

Oczekuje się, że w najbliższych dniach ta zmiana zostanie rozszerzona na wiele innych krajów. Przez chwilę, zarówno Portugalia ponieważ inne kraje europejskie nadal mają widoczną literę Z i bez żadnych wskazówek, że zamierzają usunąć ten symbol Rosji, bardzo obecny na Ukrainie.