Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Sklep Play: recenzje aplikacji uwzględniają teraz Twoje urządzenie

Ocena aplikacji w sklepach jest niezbędna, aby pomóc innym użytkownikom podczas instalacji, ale także aby pomóc programistom w rozwiązywaniu problemów lub wdrażaniu ulepszeń. Jednak na Androidzie rozdrobnienie jest tak duże, że wrażenia z korzystania ze smartfona mogą być zupełnie inne niż tabletu czy laptopa.

Nadchodzi funkcja ogłoszona rok temu, która umożliwi wystawianie ocen na podstawie używanego urządzenia.

Sklep Play: recenzje aplikacji uwzględniają teraz Twoje urządzenie

Google zaczęło udostępniać funkcję, która może znacznie ułatwić ocenę i interpretację wydajności aplikacji w Sklepie Play. Sklep będzie wyświetlać recenzje tylko w zależności od rodzaju używanego urządzenia, niezależnie od tego, czy jest to smartfon, tablet lub składany, Chromebook, Android Auto, czy nawet urządzenie do noszenia.

Ta funkcja została ogłoszona w sierpniu 2021 roku i ma zostać wydana „na początku 2022 roku”. To już ponad połowa roku, w czasie, gdy Google może przygotowywać się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego składanego i linii tabletów.

W sekcji komentarzy w Sklepie Play jest teraz informacja, że ​​oceny zostały „zweryfikowane” i że otrzymujesz opinie od osób korzystających z tego samego typu urządzenia.

Dzięki temu użytkownicy, w zależności od typu urządzenia, mogą zobaczyć różne recenzje zarówno pod względem wyników, jak i komentarzy.

Przy tak wielu różnych urządzeniach, na których dostępne są aplikacje ze Sklepu Play, bardziej przefiltrowana recenzja może bardzo pomóc tym, którzy rozważają nową instalację. Ponadto ta informacja zwrotna będzie niezbędna dla programistów przy rozwiązywaniu problemów i wprowadzaniu ulepszeń w każdym typie urządzenia.

Jednak aplikacja zbiera recenzje od smartphones składany z tabletami, co może nie ma większego sensu, gdy mówimy o Z Flipie, ale jest to ograniczenie, które należy poprawić.