Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Skonfiguruj swoją witrynę internetową do sprzedaży e-commerce B2B

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Skonfiguruj swoją witrynę internetową do sprzedaży e-commerce B2B

Czy Twoja firma korzysta z możliwości e-commerce na wyciągnięcie ręki?

Kiedy mówimy o handlu elektronicznym, większość z nas wyobraża sobie potęgę handlu detalicznego Amazon lub Wayfair – ale e-commerce B2B potencjał jest jeszcze większy. W rzeczywistości biznesowy rynek e-commerce przekroczył $7.7 bilionów w 2017 roku. To ogromna szansa.

Skąd popularność e-commerce dla transakcji B2B? Istnieje wiele powodów wzrostu sprzedaży B2B w e-commerce, ale najważniejszy powód nie różni się tak bardzo od świata B2C: wygoda.

Wyszukiwanie, ustalanie cen i składanie zamówień online jest łatwiejsze, szybsze i ogólnie mniej kłopotliwe. Zwykły i prosty. Jeżeli twój Witryna B2B nie jest jeszcze skonfigurowany do handlu elektronicznego, potraktuj to jako oficjalne zaproszenie!

Najlepsze praktyki e-commerce B2B

Podobnie jak każdy inny sklep internetowy, witryny e-commerce B2B są tak różnorodne, jak firmy, które je tworzą. Istnieje jednak kilka wspólnych najlepszych praktyk, których muszą przestrzegać odnoszące sukcesy strony internetowe B2B. Połączenie tych elementów, które musisz wykonać, daje Twojemu sklepowi internetowemu największą szansę na szalony sukces.

Znakomite doświadczenie klienta

Ta pierwsza dobra praktyka dotyczy wszystkich witryn e-commerce, ale jej zastosowanie w praktyce wygląda nieco inaczej w świecie B2B.

Nawet jeśli sprzedajesz firmie, po drugiej stronie ekranu wciąż jest osoba. Osoba, która ma własne obawy i preferencje. Osoba podejmująca decyzje zakupowe. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy sprzedawcy e-commerce traktowali priorytetowo zapewnianie obsługi klienta na poziomie A+.

Co to oznacza dla sprzedawców B2B?

  • Personalizacja i segmentacja. Personalizacja jest obecnie kluczowa dla każdej witryny internetowej, ale jest absolutnie fundamentalna dla zapewnienia dobrego doświadczenia w handlu elektronicznym B2B. Ponieważ różne firmy składają duże zamówienia za pośrednictwem Twojej witryny, potrzebujesz platforma handlu elektronicznego który umożliwia segmentację klientów i personalizację sposobu obsługi takich rzeczy, jak promocje, ceny i zarządzanie zamówieniami.
  • Przejrzyste ceny. Szczególnie w świecie biznesu cena ma duży wpływ na decyzje zakupowe. Chcesz mieć szansę udowodnienia swojej wartości potencjalnym klientom, ale niejasne lub trudne do znalezienia informacje o cenach prowadzą do złych wrażeń klientów. Nie bądź tą witryną.
  • Bezproblemowa nawigacja. Mówiliśmy już o tym, jak wiele badań i zakupów porównawczych wpływa na decyzję o zakupie B2B. Właśnie dlatego Twoja witryna musi ułatwiać znajdowanie wszelkich informacji, których mogą szukać potencjalni klienci. Jak? Prosta, usprawniona nawigacja.
Rekommenderad:  Google ujawni „swoją wizję przyszłości gier” na GDC 2019

Optymalizacja pod sprzedaż B2B

Sprzedaż B2B zasadniczo różni się od zakupów B2C z wielu powodów. Wszystkie witryny e-commerce mają na celu konwersję potencjalnych klientów, ale metody, których używamy, aby przejść od potencjalnego klienta do klienta, są różne. Dlatego udana witryna e-commerce B2B jest zoptymalizowana specjalnie pod kątem sprzedaży B2B. Oprócz ogólnie najlepszych praktyk e-commerce, istnieje kilka innych sposobów dostosowania sklepu internetowego do potrzeb klientów B2B.

  • Właściwa obsługa klienta/wsparcie. Przy dłuższym cyklu sprzedaży B2B należy kłaść mniejszy nacisk na natychmiastową konwersję, a większy na budowanie długoterminowych relacji. Samopomocowe narzędzia obsługi klienta, takie jak bazy wiedzy i często zadawane pytania, mają swoje miejsce, ale nic nie zastąpi komunikacji dwukierunkowej, takiej jak czat na żywo i wsparcie telefoniczne.
  • Zachęcaj do powtórnych zakupów. Powtarzające się zakupy zdarzają się w świecie konsumenckim, ale standardowe ponowne zamawianie tych samych artykułów i ilości jest o wiele bardziej powszechne na rynku B2B. Dlatego Twój sklep internetowy powinien radykalnie szybko i łatwo realizować rutynowe zamówienia.
  • Treści edukacyjne. Cykl sprzedaży dla B2B jest długi – decydenci zwykle przeprowadzają więcej badań i porównań niż ich odpowiednicy B2C. Twoim celem jest ułatwienie kupującym uzyskiwania informacji, których szukają. Pomogą Ci w tym treści edukacyjne, a jednocześnie popychanie prowadzi do sprzedaży.

Zrób to dobrze

Nie brakuje literatury pokazującej, jak wyglądają świetne witryny e-commerce B2C. Niektóre strony internetowe, np Amazon, są powszechnie skuteczne w całym handlu elektronicznym. Jeśli działasz wyłącznie w obszarze B2B, oto kilka przykładów innych firm, które dobrze radzą sobie z projektowaniem e-commerce B2B.