Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Skuteczne wskazówki zwiększające lojalność klientów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Skuteczne wskazówki zwiększające lojalność klientów

Kiedy już znajdziesz grupę docelową, jaki jest następny krok Twojej firmy? Być może udaje Ci się docierać do nowych klientów z pewną konsekwencją, ale nigdy nie zostają oni na dłużej.

Klienci trzymają się Twojej marki zarówno w wzlotach, jak i upadkach, to jedna z najważniejszych relacji, jakie tworzy firma. Wszyscy chcemy prezentować się jako godni posiadania tej oddanej grupy klientów.

Jak to się dzieje? Jakie są najlepsze sposoby na zaangażowanie odbiorców w Twoją markę i utrzymanie ich zaangażowania?

Zebraliśmy tzw najlepsze sposoby na zwiększenie lojalności klientów w najbardziej efektywny sposób.

Miej silny priorytet obsługi klienta

Jeśli chcesz poprawić lojalność klientów, skupienie się na obsłudze klienta i obsłudze jest jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia. Wszyscy wiemy, że odpowiadanie na pytania i wątpliwości naszych klientów jest ważną częścią prowadzenie sklepu internetowego.

Ale musisz zrobić więcej, jeśli chcesz, aby Twoi klienci wracali bez wahania.

Upewnij się, że Twoje odpowiedzi na te pytania docierają do klientów w krótkim czasie i tonem, który sprawia, że ​​klient czuje się komfortowo. Zamiast tylko naprawiać problem, daj temu klientowi rekompensatę za niedogodności. Oferuj niewielkie rabaty, jeśli poświęcą czas na zadawanie pytań na temat Twojego produktu.

Wystarczy jedno złe doświadczenie z zespołem obsługi klienta, a klient już nigdy nie wróci. Kiedy klient poczuje się doceniony przez Twoją firmę, wróci, a może jeszcze lepiej? O swoich dobrych doświadczeniach opowiedzą znajomym.

Oferuj wiele opcji płatności

Nie wszystkie rodziny znajdują się na tej samej łodzi finansowej, co inne. Niektóre rodziny mogą nie mieć żadnych problemów ze złożeniem dużego zamówienia.

Tracisz świetną sprzedaż, jeśli klient nie jest w stanie dokonać jednej dużej płatności, bez względu na to, jak bardzo chce twój produkt. Aby dać odbiorcom jak najlepsze możliwości cieszenia się Twoją marką, zaoferuj im różne opcje płatności.

Od tego będziesz przemawiać do obu stron spektrum. I zrobisz to bez przeszkadzania komuś w zakupie tego produktu, którego chce.

Ponadto klienci koncentrują się bardziej na możliwych do zarządzania kwotach dzielonych i czasami kupują od Ciebie więcej, niż planowali.

Bez względu na sytuację Twoi klienci będą Ci wdzięczni za zapewnienie im tych różnych opcji.

Rekommenderad:  Farmers.gov ma na celu zapewnienie małym firmom rolnym prostszego i szybszego dostępu do USDA

Wdrażaj program lojalnościowy dla klientów

Programy lojalnościowe dla klientów to świetny system, dzięki któremu widzowie wracają po więcej.

Każdy chce mieć szansę na zdobycie darmowych lub przecenionych produktów. Jeśli otrzymają taką szansę, kupując od firmy, którą lubią, będą cieszyć się tym procesem jeszcze bardziej. To sprawi, że będą chcieli kupować od Twojej firmy, ponieważ te nagrody są zbyt dobre, aby je zignorować.

Działa najlepiej, gdy oferujesz nagrody, których chcą, coś, nad czym warto pracować. Wyczują, że coś jest nie tak, jeśli nagroda na końcu nie jest wcale pożądana.

Uwzględnij kilka różnych poziomów nagród i zróżnicuj rodzaje nagród. Wszystko, od rabatu po darmowy prezent, jest czymś, co Twoi klienci chcą otrzymać jako nagrodę za lojalność.

I poprzez włączenie poziomy w programie lojalnościowym, nadal będziesz zadowolić tych klientów, którzy są lojalni, ale nie w takim samym stopniu jak najbardziej lojalni klienci. Zapewnienie im nagród, które są w stanie osiągnąć, może sprawić, że w przyszłości będą jeszcze bardziej lojalni wobec Twojej marki.

Pochwal się osobowością swojej marki

Klienci nie chcą wchodzić w interakcje z dużą firmą bez twarzy. Chcą czuć się tak, jakby mieli do czynienia z osobą, która za tym wszystkim stoi. chcą a marka z osobowością i ciekawe interakcje, o których opowiadają znajomym.

Rozmawiaj z klientami w sposób wykraczający poza sprzedaż. Wysyłaj e-maile wyjaśniające przyszłe pomysły Twojej firmy i proś ich o opinie. Zaangażuj się w świąteczną radość i wyślij im świąteczną kartkę pocztą.

Niezależnie od tego, jaką osobowość wybierzesz dla swojej marki, upewnij się, że się jej trzymasz. Jeśli chcesz pokazać humorystyczną stronę, nie zapomnij dołączyć tego śmiesznego filmu o kotach do swojej oferty sprzedaży. Przyjmij tę osobowość i pozwól, aby zabarwiła każdą interakcję z klientami.

Trochę przesadzając, sprawiasz, że wydajesz się bardziej relatywny.

Kieruj się uczciwością we wszystkich interakcjach

Uczciwość jest kluczem, jeśli chodzi o lojalność klientów. Nawet jeśli oznacza to utratę sprzedaży, lepiej być szczerym wobec odbiorców. Nikt nie chce kłamać, a Twoi klienci docenią, gdy będziesz do nich mówić jak do osoby, a nie do firmy.

Korzystając z pełnej uczciwości wobec klienta, klient odejdzie od interakcji, czując się pozytywnie w stosunku do Twojej firmy.

Zapamiętają, jak otwarcie mówiłeś o tym temacie, i w przyszłości będą bardziej ufać Twojej marce. Opowiedzą historię interakcji z przyjaciółmi.

Rekommenderad:  Czy DoorDash jest bezpieczny? Kompletny przewodnik dla kierowców i klientów

A jeśli ukryjesz przed klientem prawdę, aby zapewnić sprzedaż, opowiedzą tę historię również swoim znajomym. W takim przypadku wygenerowałbyś złą reputację i obniżyłbyś ogólną lojalność wobec swojej marki.

Przy tak wielu ludziach korzystających z Internetu i Media społecznościowe w dzisiejszych czasach znacznie lepiej jest mieć pozytywną reputację zdobytą dzięki uczciwości. Twoi klienci nie zaakceptują niczego mniej.

Utrzymuj spójną obecność społeczną

Media społecznościowe to potężny zasób Twojej marki. To doskonały sposób na interakcję z klientami poza otoczeniem biznesowym. Przedstawiasz swoją firmę jako bardziej nowoczesną i dostępną, gdy masz silną obecność w ulubionych mediach swoich klientów.

To także świetny sposób na udostępnianie obecna sprzedaż i oferty, których Twoi klienci mogliby nie zauważyć.

To łatwy sposób na odkrywanie zniżek na kody i innych drobnych nagród dla każdego, kto obserwuje Cię w wybranej sieci społecznościowej.

Plus, Marketing mediów społecznościowych daje Ci wszystkie odpowiednie narzędzia, dzięki którym nowi klienci mogą być znajdowani przez cały czas.

Słuchaj każdej recenzji klienta

Słuchanie krytyki to najlepszy sposób na rozwój firmy. Zamiast obrażać się za złą recenzję, zaproponuj klientowi rekompensatę za jego doświadczenie i spróbuj wprowadzić zmiany. Są szanse, że klient wokalny nie jest jedynym, który ma podobny problem.

Rozejrzyj się więc dookoła i zastanów się, jak możesz sprawić, by ich wrażenia były jeszcze lepsze.

Kiedy Twoi klienci poczują, że bierzesz sobie ich opinie do serca, będą chcieli jeszcze bardziej zaangażować się w Twoją firmę. Poczują się jak cenny partner, a nie zwykły klient, dzięki któremu uzyskasz więcej pieniędzy.

Kiedy twoi odbiorcy zobaczą zmiany zachodzące w firmie, będą jeszcze bardziej wdzięczni.

Ty, w przeciwieństwie do innych firm, poświęciłeś czas i wysiłek, aby rozwiązać problem, zamiast udawać, że nigdy nie istniał.

Regularnie rozmawiaj ze swoimi klientami

Wysyłanie odbiorcom przypomnień o wyprzedażach lub specjalnych okazjach to typowe zjawisko. Ale co w czasie wolnym od pracy?

Twoi klienci chcą więcej interakcji niż ofert sprzedaży. Nie zapomnij wysłać im wiadomości zawierających inne informacje. Spraw, aby temat był użyteczny i interesujący, aby nie poszedł prosto do kosza.

Samouczek o tym, jak najlepiej wykorzystać swój najlepszy produkt. Krótkie spojrzenie na to, jak powstaje dany produkt. Świąteczne pozdrowienia, aby rozweselić.

Rekommenderad:  Co to jest przetwarzanie brzegowe? | Jak może poprawić doświadczenie klienta?

Nawet dodatkowy kwestionariusz z prośbą o opinie to świetny sposób na podtrzymanie tej delikatnej rozmowy. Jeśli Twoi klienci słyszą od Ciebie tylko wtedy, gdy chcesz, aby dołączyli do sprzedaży, zaczną całkowicie ignorować Twoje wiadomości.

Ale jeśli dasz im angażujące materiały, które odpowiadają ich zainteresowaniom, będą chcieli przeczytać każdą wysłaną przez Ciebie wiadomość. Będą bardziej skłonni do robienia zakupów podczas tej wyprzedaży, ponieważ zachowałeś silną obecność w ich umysłach.

Zwróć szczególną uwagę na lojalnych klientów

Fajnie brzmi powiedzenie, że nie powinieneś grać w ulubione. W tym przypadku jest jednak odwrotnie. Powinieneś mieć swoich ulubieńców: lojalnych klientów, na których zdobycie ciężko pracowałeś.

Chcesz, aby ci lojalni klienci czuli się docenieni. Chcesz przypomnieć im, dlaczego w ogóle zakochali się w Twojej marce.

System lojalnościowy dla klientów na dobry początek, ale jeszcze lepiej zrobić coś więcej.

Wyślij im nieoczekiwane prezenty, aby podziękować im za nieustające wsparcie. Okaż im swoją wdzięczność, dając im ekskluzywne rabaty na ich ulubione produkty. Wysyłaj torby z gadżetami z bezpłatnymi próbkami nowości i pytaj o ich cenną opinię.

Nie tylko nadal przypominasz im o swojej firmie, ale umacniasz swoją obecność w ich codziennym życiu. Nie jesteś firmą, jesteś przyjacielem, który dba o ich najlepszy interes.

Zwiększ lojalność klientów, będąc marką, którą chcą zapamiętać

Ostatecznie najlepszym sposobem na zwiększenie lojalności klientów jest spojrzenie na swoją firmę z punktu widzenia klienta. Spójrz na to bezstronnym okiem i zadaj sobie pytanie: czy chciałbym zapamiętać tę firmę?

Jeśli odpowiedź brzmi tak, to gratulacje! Rób dalej to, co robisz, aby Twoi klienci byli zadowoleni.

Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, oznacza to, że nadal masz wiele do zrobienia. I to jest w porządku. Dzięki tym wskazówkom szybko znajdziesz się na właściwej drodze.

Gotowy do rozpoczęcia? Sprawdź, jak zacząć od wyszukiwania twoja grupa docelowa!