Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Skutki zmian w strukturze adresów URL są tak małe, że nie warto wprowadzać zmian w adresach URL na dużą skalę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Skutki zmian w strukturze adresów URL są tak małe, że nie warto wprowadzać zmian w adresach URL na dużą skalę

Podczas hangouta w dniu 09.10.2021 w ramach sekcji pytań i odpowiedzi John otrzymał pytanie od webmastera dotyczące zmian w strukturze adresów URL.

Webmaster zapytał o adresy URL, które nie są prawidłowo skonfigurowane zgodnie z istniejącymi najlepszymi praktykami – na przykład brak łączników między słowami, niejasne opisy itp.

Pytanie brzmiało, czy lepiej po prostu zachować adresy URL bez zmian, zmienić je wszystkie na raz, zmieniać je etapami, czy też zrobić coś zupełnie innego.

John wyjaśnił, że wpływ struktury adresu URL jest tak niewielki, że nie przyniesie to wielkich korzyści, jeśli z tego powodu dokonasz w witrynie zmian na dużą skalę.

W tym przypadku zaleca pozostawienie tych adresów URL takimi, jakie są, i zaplanowanie późniejszej większej przebudowy w formie listy kontrolnej „przebudowa adresu URL”.

Jeśli jednak dokonasz tych zmian na dużą skalę, wówczas stworzysz zmiany, które mogą powodować wahania przez kilka miesięcy, zanim sytuacja w rankingach całkowicie się uspokoi.

Ostatecznie wyniki będą prawdopodobnie takie same jak przed wprowadzeniem tych nowych zmian lub nawet gorsze. zanim.

Nie wprowadzaj więc zmian dla samego wprowadzania zmian, chyba że mają one wpływ na szerszy obraz rankingów i ruchu.

Ta rozmowa ma miejsce mniej więcej w 39:20 momencie filmu.

John Mueller 9.10.2021 Transkrypcja Hangouta

Jana (pytanie) 39:20
Zobaczmy… jeśli wiele adresów URL nie jest skonfigurowanych zgodnie z najlepszymi praktykami – więc nie ma łączników między słowami, niejasnych opisów, podkreśleń zamiast łączników – czy lepiej zostawić je tak, jak są, zmienić je wszystkie na raz, zmienić je za tydzień lub dwa , albo coś innego?

Jan (Odpowiedź): 39:35
Zatem z mojego punktu widzenia wpływ struktury adresu URL lub sposobu, w jaki umieszczasz elementy w adresie URL, jest tak niewielki, że prawie nie warto z tego powodu wprowadzać większych zmian w witrynie . Dlatego moim zaleceniem byłoby po prostu pozostawienie ich w spokoju i być może utworzenie gdzieś dokumentu zawierającego rzeczy, które chciałbyś zrobić, jeśli dokonasz większej przebudowy. W pewnym momencie, może za kilka lat, zdecydujesz się na większą modernizację swojej witryny, następnie usuniesz tę listę i jeśli zauważysz, że powinieneś zmienić adresy URL i może w tym momencie idź i uwzględnij to i zmień to również tam.

Myślę, że ogólnie rzecz biorąc, jeśli w dużym stopniu zmienisz strukturę adresów URL w witrynie, spowoduje to wiele wahań trwających przez, nie wiem, kilka miesięcy. Ostatecznie wyniki będą prawdopodobnie dokładnie takie same jak poprzednio. Więc masz taki długi okres, kiedy jest gorzej, a potem w końcu masz ten sam wynik. I ostatecznie uważam, że nie warto.

Jeśli jednak i tak zdecydujesz się na większą modernizację swojej witryny, gdzie w międzyczasie wszystko będzie zagmatwane i gorsze, równie dobrze możesz to uporządkować i ulepszyć. Lub jeśli tworzysz nową stronę internetową, to oczywiście jest to coś, co należy wziąć pod uwagę. I nie ma żadnych wahań z tym związanych, po prostu od początku stosujesz najlepsze praktyki. Więc to byłby mój kierunek.

Table of Contents