Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Slack chce, aby programiści budowali boty, tworzy fundusz inwestycyjny i udostępnia narzędzie Botkit

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Slack chce, aby programiści budowali boty, tworzy fundusz inwestycyjny i udostępnia narzędzie Botkit

Luźny jest niewątpliwie jednym z najbardziej poszukiwanych programów do przesyłania wiadomości w zespole w miejscu pracy, a zaraz za nim plasuje się Hipchat. Slack ogłosił nowe oprogramowanie o nazwie Botkit co pomogłoby programistom w tworzeniu aplikacji, które łączą się z ich oprogramowaniem. Utworzyła ponadto fundusz inwestycyjny, który ma wspierać programistów tworzących wyłącznie aplikacje dla Slacka.

Slack ujawni także liczbę aktywnych użytkowników na swojej platformie, która wydaje się być ustalona 2-Milion, raczej spora liczba, jeśli chodzi o wprowadzanie nowych funkcji, narzędzi i generowanie przychodów. Jest oczywiste, że Slack chce stworzyć zestaw funkcji premium, aby zwiększyć lukę pomiędzy usługami płatnymi i bezpłatnymi.

Botkit

Slack współpracował z Cześć, startupu skupiającego się na tworzeniu aplikacji Slack opartych na czacie, który wkrótce miał wypuścić Botkita na licencji open source. Boty są najczęściej kojarzone ze spamem i oszustwem, ale faktem jest, że nadal są postrzegane jako ważne narzędzie komunikacji biznesowej, a użytkownicy chętnie otrzymują aktualizacje z kont firmowych prowadzonych przez oprogramowanie.

Dyrektor generalny Howdy, Ben Brown, wyjaśnił trudność związaną z budowaniem bota, zwłaszcza że służy on do wysyłania bezpośrednich wiadomości do użytkowników na platformie Slack. Bot musi mieć dostęp do wielu interfejsów API i musi przez cały czas podsłuchiwać rozmowy użytkowników, a następnie analizować wiadomości pod kątem ich przydatności.

Howdy próbuje zaprojektować Botkita w taki sposób, aby był w stanie rozszyfrować „wzorce projektowe” botów, co obejmuje włączenie podstawowego poziomu wspólnej funkcjonalności do botów. Brown twierdzi, że chce, aby boty zachowywały się kulturalnie i wymieniały się grzeczności.

Aplikacje oparte na botach mogą być wykorzystywane do takich funkcji, jak raportowanie i zbieranie opinii pracowników. Wydaje się, że Slack toruje futurystyczną ścieżkę, w której aplikacja będzie integrować się z większością innych aplikacji biznesowych, umożliwiając użytkownikom korzystanie z wielu aplikacji bez konieczności wyskakiwania z aplikacji Slack.

Ukierunkowany biznes

Figma to aplikacja do projektowania, która wykorzystuje logowanie Slack do zdefiniowania zakresu działalności. Dyrektor generalny Figmy, Dylan Field, powiedział, że „.”

Jak wyraziliśmy wcześniej, Slack będzie również powodował dodatkowy przychód, taki, który lepiej odróżni użytkowników nieopłacanych od użytkowników płatnych. Pozornie ograniczy to liczbę integracji, jakie może mieć darmowy użytkownik, zachęcając w ten sposób zaawansowanych użytkowników do przejścia na tryb płatny.

Boty można również przeszkolić do wykorzystania w przypadku nękania lub wycieku tajemnic firmowych. Boty wprowadzą mnóstwo zmian w sposobie działania Slacka, a niektóre z nich mogą również sprawić, że użytkownicy końcowi poczują się nieco niekomfortowo.

Konkurs

Slack nie prowadzi biznesu bezkonkurencyjnie, w rzeczywistości Altassians HipChat jest obecnie notowany po fajnych $5.5-Miliard. HipChat integruje się z narzędziami takimi jak Jira i innymi aplikacjami biznesowymi. Jednak w zeszłym miesiącu Atlassian wypuścił HipChat Connect, interfejs API, który ułatwi programistom tworzenie aplikacji z unikalnymi funkcjami w interfejsie HipChat.

Wydaje się, że Slack podchodzi do problemu we właściwy sposób, boty i wiadomości okażą się skuteczniejsze niż bezpośrednie integracje z aplikacjami stron trzecich. Nie byłoby błędem porównanie botów z aplikacjami sztucznej inteligencji, takimi jak SIRI czy Cortana, z tą tylko różnicą, że opierają się one na pojedynczym zestawie funkcji. Najważniejsze jest to, że nowa inicjatywa Slack przyciągnie mnóstwo programistów próbujących stworzyć własne boty dla aplikacji, co zgodnie z przewidywaniami może skutkować bogatszym ekosystemem Slack.