Śledź, ile razy odblokowałeś iPhone’a za pomocą licznika

Śledź, ile razy odblokowałeś iPhone'a za pomocą licznika 1

Ograniczenie uzależnienia od smartfona może być trudne, zwłaszcza gdy jesteś przyzwyczajony do odblokowywania iPhone’a jednym ruchem palca, a następnie odświeżania ulubionych kanałów społecznościowych, aby zobaczyć, co dzieje się w otaczającym Cię świecie. Ale czy naprawdę wiesz, ile razy odblokowałeś iPhone’a każdego dnia? Numer może cię zaskoczyć.

Dla osób zainteresowanych bardziej inteligentnym śledzeniem korzystania ze smartfona, licznik to nowo wydana i darmowa poprawka jailbreak autorstwa dewelopera systemu iOS ConorTheDev, która umieszcza licznik odblokowań urządzenia w czasie rzeczywistym w interfejsie Centrum sterowania telefonu.

Śledź, ile razy odblokowałeś iPhone'a za pomocą licznika 2

Jak pokazano na powyższym przykładzie zrzutu ekranu, licznik pojawia się jako mały moduł Centrum sterowania, który łączy się z resztą przełączników i skrótów. W takim przypadku słuchawka została odblokowana w sumie 36 razy, ale licznik zaktualizuje się, jeśli urządzenie zostanie odblokowane ponownie później.

Jeśli kiedykolwiek chcesz zresetować moduł licznika, możesz to zrobić, po prostu dotykając go. Pozwala to śledzić liczbę odblokowań w przyrostach, takich jak liczba razy na godzinę, dzień, tydzień itp. Oczywiście, jeśli byłbyś ciekawy, ile razy odblokowałeś urządzenie na czas nieokreślony, to po prostu nigdy dotknij go – łatwo.

Warto zauważyć, że licznik nie ma żadnych opcji do skonfigurowania, ale integruje się z natywnym panelem preferencji Centrum sterowania iOS w aplikacji Ustawienia:

Śledź, ile razy odblokowałeś iPhone'a za pomocą licznika 3

Tutaj możesz włączyć lub wyłączyć licznik, przeciągając go do lub z listy Włączone. Możesz także zmienić jego kolejność w interfejsie Centrum sterowania, przesuwając go z góry na dół na liście.

Jeśli chcesz spróbować spróbować, możesz pobierz ulepszenie za darmo z repozytorium ConorTheDev za pośrednictwem preferowanego menedżera pakietów. Ulepszenie obsługuje jailbreak iOS 11, 12 i 13 urządzeń i jest open source na stronie GitHub dewelopera dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym, jak to działa za kulisami.

Czy interesuje Cię śledzenie liczby odblokowań iPhone’a każdego dnia? Powiedz nam dlaczego, a dlaczego nie w sekcji komentarzy poniżej.