Słuchawki AirPods Pro pachną jagodami (tak, naprawdę)

Słuchawki AirPods Pro pachną jagodami (tak, naprawdę) 1

Twój AirPods Pro może pachnieć jagodami. To znaczy, według wielu anegdotycznych raportów, to nie żart. Od kiedy AirPods Pro zadebiutował w październiku, wielu użytkowników zgłosiło owocowy aromat emanujący z ich bezprzewodowych słuchawek premium. Więc co się dzieje?

Zapach jagodowy

Śmiało i wyszukaj w Google hasło „jagody AirPods Pro”, a znajdziesz niezliczoną liczbę komentarzy od użytkowników.

Raporty są rozrzucone w poprzek Twitter, Reddit, forum MacRumors i inne posty w mediach społecznościowych. Według tych użytkowników AirPods Pro ma owocowy zapach podobny do jagód lub owocowych kamyków.

„Okej, myślałem, że zwariowałem”, napisał redditor rrgeorge. „Pachnie jagodami”.

Ale podczas gdy wielu właścicieli AirPods Pro zgłasza owocowy zapach, inni wydają się pachnieć inaczej. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że czują zapach przypominający lakier do paznokci, klej lub bardziej ogólny gumowaty zapach silikonowy.

Co najmniej jeden redditor powiedział, że zapach może być kombinacją rzeczy w zależności od oczekiwań użytkownika.

„Huh, zawsze myślałem, że to zdecydowanie gumowaty zapach silikonu, ale wchodząc w to z oczekiwaniem jagód, zdecydowanie mogę zobaczyć, jak to pachnie”, powiedział mrchee3.

Co to jest przyczyną?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twój AirPods Pro ma nieco jagodowy zapach, prawdopodobnie wszystko sprowadza się do zastosowanych tworzyw sztucznych.

W szczególności jest to prawdopodobnie „odgazowanie”. Nowe tworzywa sztuczne często mają zapach wkrótce po wytworzeniu. Zasadniczo jest to ta sama zasada, która powoduje „zapach nowego samochodu” w pojazdach, które kupujesz od zaraz.

Nieco wykopane, wiele raportów spekuluje, że jagodowy zapach pochodzi od estrów, związków chemicznych stosowanych w produkcji tworzyw sztucznych. Co ważne, niektóre estry często kojarzą się z owocowymi aromatami, takimi jak banan lub jagoda.

Zapach jest prawdopodobnie związany z silikonowymi wkładkami dousznymi, które są dostarczane z AirPods Pro. To może wyjaśniać, dlaczego nie było żadnych doniesień o normalnych słuchawkach AirPods pachnących owocami.

I chociaż niektórzy producenci faktycznie dodają pewne związki chemiczne do nowych produktów dla przyjemnego zapachu, prawdopodobnie zapach AirPods Pro jest niezamierzony.

W końcu jeśli Apple postanowił sprawić, by jego słuchawki pachniały w określony sposób, prawdopodobnie wybrałby jabłka zamiast jagód.

Co jeśli nie lubisz zapachu?

Jeśli jesteś wśród użytkowników, którzy uważają zapach za nieprzyjemny, nie martw się. Wygląda na to, że „odgazowanie” i związany z nim aromat owocowy nie trwają wiecznie.

Według innych raportów Reddit zapach z czasem zaczyna słabnąć – chociaż przebieg może się różnić. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że zapach rozprasza się po kilku godzinach, inni twierdzą, że może to potrwać kilka dni lub tygodni.

I tak naprawdę pod koniec dnia i tak nie musisz wąchać AirPods Pro. Jak napisał redditor Jayvapezz: „AirPods powinny trafić do twoich uszu”.