Smartfon z podwójnym ekranem, który jest także komputerem, oferuje system Android i Linux

Zdaliśmy sobie już sprawę, że obecny rynek smartphones akceptuje każdy pomysł. Niezależnie od tego, czy jest to duży czy mały, cienki czy składany, ważne jest, aby był funkcjonalny. Jednak rozczaruj się, jeśli myślisz, że wszystko widać. Właśnie z tym przekonaniem narodził się swoisty smartfon-komputer. Daje dwa systemy operacyjne i kilka nowych funkcji… które są „staromodne”!

Poznajmy PDA z klawiaturą QWERTY. Zdezorientowany

Smartfon z podwójnym ekranem, który jest także komputerem, oferuje system Android i Linux 1

Cosmo Communicator… jeden w dwóch potężny i… dziwny!

Po bardzo udanej kampanii crowdfundingowej londyńska firma Planet Computers jest gotowa zaoferować na rynku swój hybrydowy komputer ze smartfonem. Jak widać, Cosmo Communicator jest inspirowany oldschoolowymi urządzeniami PDA, takimi jak seria Psion. 5, Nokia Communicator i Sharp Netwalker.

To urządzenie Planet Computers zostało zaprojektowane przez Martina Riddiforda, brytyjskiego projektanta oryginalnego PDA z serii Psion Series. 5, od lat 90. Mówimy więc o produkcie z Rodowód

Smartfon z podwójnym ekranem, który jest także komputerem, oferuje system Android i Linux 2

Finansowanie społecznościowe umożliwiło narodziny programu Cosmo Communicator

Planet Computers rozpoczęła kampanię crowdfundingową pod koniec ubiegłego roku. W tej akcji firma przyciągnęła 4.000 sponsorów i 186 milionów euro na finansowanie tej koncepcji.

Dzięki temu sukcesowi firma zamierza wprowadzić Cosmo Communicator na rynek, aby rozwiązać niektóre nierozwiązane problemy z poprzednim producentem, Gemini 2017. Według firmy, ten model z 2017 roku był pierwszą próbą ożywienia palmtopów typu Psion .

Jak zauważyła firma, początkowy produkt przyciągnął jeszcze większy tłum 7.000 kibiców. Pojawiły się jednak skargi dotyczące jakości połączeń i aparatu o rozdzielczości pięciu megapikseli (MP). Problemy te mogły mieć negatywny wpływ na najnowszą kampanię.

Oczywiście cena zawsze przemawia za tym. Pomimo dużego wsparcia i pojawiania się jednocześnie z wieloma dostawcami, aby wybrać materiał, zakład nie był tani. Każdy kibic musiałby wydać 680 euro na zakup urządzenia.

Smartfon z podwójnym ekranem, który jest także komputerem, oferuje system Android i Linux 3

Nowy smartfon komputerowy jest bardziej dojrzały

Mimo początkowej awarii rok później sponsorzy Cosmo Computer poinformowali w tym tygodniu, że otrzymali urządzenie pocztą.

Komputer Cosmo ma dwa ekrany dotykowe, które są wyposażone w aparat 24 MP i wbudowany aparat. 5 MP do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Ponadto po zamknięciu użytkownicy mogą wykonywać połączenia z wyświetlacza. dotknij z 2 cale Następnie, w przypadku innych operacji, ekran jest również dostępny po otwarciu. dotknij z 6 cale Dla bardziej „obliczeniowego” dotyku, ten zestaw zawiera również fizyczną klawiaturę QWERTY.

Prawdą jest, że od ich pierwszego myślenia wiele się zmieniło w świecie smartphones. Tak więc technologia, która wyposaża Cosmo Communicator, oprócz swojej konstrukcji, nie jest odpowiednikiem innych „rewolucyjnych” produktów, takich jak Samsung. Galaxy Fold i Motorola Razr. W rzeczywistości te informacje rynkowe sprawiają, że Cosmo Communicator jest modny.

Dlatego pozostaje skorzystać z użytkowników, którzy nalegają na posiadanie smartfona z fizyczną klawiaturą i sistema operativo umięśniony, jak towarzyszący mu Linux.

Nietypowe cechy

Cosmo jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Mediatek P70. Ponadto zapewnia on szacunkowe 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Bateria jest 4. 220 mAh.

Więc w odniesieniu do sistema operativo mobilny, ten jest wyposażony w system Android 9.0 Ciasto, ale może obsługiwać Sailfish, Debian Linux i Linux Kali.

Klawiatura jest podświetlana, jest też czujnik odcisków palców, podwójne głośniki, dedykowany przycisk asystenta głosowego, a 3.5 mm, jedno gniazdo microSD, NFC, gniazdo karty Bluetooth i dwa porty USB typu C. Nie zapominaj też, że pozwala na 2x nano SIM + eSIM.

Cena i dostępność

Cosmo Communicator można kupić na stronie Planet Computer za 936,80 € (z VAT). Ponieważ jest gotowy, jego oficjalna prezentacja jest już jutro w Londynie.

Komputer Cosmo