Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Smartfony: Apple zdobywa pozycję lidera, Samsung spada na drugie miejsce, a Xiaomi idzie dalej

rynek na smartphones boryka się z niedoborem komponentów i materiałów, podobnie jak cała branża na całym świecie. Ma to warunkowe propozycje i dostęp do smartphones, zwłaszcza dla niższych zakresów.

W konsekwencji, z tego co widać teraz, rynek ponownie się zmienił i mamy nowy lead. TEN Apple w końcu udaje mu się przejąć kontrolę i jest w czołówce najlepiej sprzedających się marek. Na tym zmiana się nie kończy i jest więcej zmian.

Apple  Samsung Xiaomi smartphones rynek

Główne zmiany na rynku smartphones

Dane teraz prezentowane Canalys, odnosząc się do ostatniego kwartału 2021 r., pokazują, że zachodzą duże zmiany w smartphones. Jest to zwykle zdominowane przez Samsunga i ma Apple i Xiaomi walczące o drugie i trzecie miejsce.

Jednak w 4w kwartale 2021 r. mamy Apple dominujący na rynku z 22%. Na drugim miejscu plasuje się teraz Samsung, który spada z 20%. Koreańska marka zdominowała 9 poprzednich miesiącach, a teraz traci pierwsze miejsce na liście. reszta góry 5 składa się z Xiaomi, z 12%, Oppo, z 10% oraz Vivo z 9%.

Apple  Samsung Xiaomi smartphones rynek

Apple miał dobrą wydajność z iPhonem 13

Dobra wydajność Apple ten kwartał opiera się na sprzedaży iPhone’a 13 i zarządzaniu jego zapasami. Kierując swoją produkcję do tych modeli, udało jej się zagwarantować sprzedaż, zwłaszcza w Chinach, wspartą korektami cen na tym samym rynku.

Coś, co analitycy Canalys atrakcja to wpływ braku komponentów na ten rynek. Zaistniała potrzeba, aby marki skoncentrowały produkcję na topowych modelach, ograniczając ofertę na tańsze propozycje, które zwykle reprezentują wysoką wartość sprzedaży.

Apple  Samsung Xiaomi smartphones rynek

Samsung i Xiaomi zaczęli reagować

Producenci już reagują i szukają propozycji, zwłaszcza w SoC, jednym z podstawowych komponentów w smartphones. Propozycje rosną, a marki zaczynają szukać swoich propozycji, nawet w pomieszczeniach iw ten sposób kontrolowanych.

Zobaczymy, jak rynek zareaguje w nadchodzących miesiącach. Marki Android, w szczególności Samsung i Xiaomi, zaprezentują nowe propozycje, zachęcające rynek i zwiększające sprzedaż. Jednak niedobory materiałów będą się utrzymywać i oczekuje się, że sprzedaż pozostanie poniżej oczekiwań, podkreślając w ten sposób Apple.