Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Smartfony, które emitują więcej promieniowania! Sprawdź, czy Twój jest na liście

Test Absorpcji Energii, znany również jako SAR, jest testem odpowiedzialnym za pomiar stopnia narażenia urządzeń elektronicznych na fale radiowe, głównie telefonów komórkowych i/lub smartphones.

Wiedz, które z nich smartphones emitują więcej promieniowania i zobacz, czy twoje jest na liście.

Smartfony, które emitują więcej promieniowania!  Sprawdź, czy Twój jest na liście

Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) promieniowanie elektromagnetyczne może powodować uszkodzenia naszego organizmu. W Unii Europejskiej organ regulacyjny, CENELEC określa limity SAR, zgodnie z normami IEC.

W przypadku telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych Limit wartości SAR wynosi 2W/kg biorąc pod uwagę masę tkanki 10g, która pochłania większość sygnału(IEC 62209-1).

Smartfony emitujące więcej promieniowania

Smartfony, które emitują więcej promieniowania!  Sprawdź, czy Twój jest na liście

Jak widać z poprzedniej tabeli, Motorola Edge to obecnie smartfon emitujący najwięcej promieniowania, którego wartość SAR wynosi 10,79 W/Kg. Podąża za Axonem 11 5G o wartości 10,59 W/kg i OnePlus 6T z SAR wynoszącym 10,55 W/kg. Na końcu tego TOP znajduje się Xperia XZ1 Compact jako SAR of 10,36 W/kg.

Choć wartości można uznać za wysokie, prawda jest taka, że ​​mieszczą się w granicach narzuconych przez Unię Europejską, więc powinno to mieć efekt rezydualny. Jednak będąc urządzeniem, które jest z nami stale, zawsze jest zmienną, którą należy przeanalizować i wziąć pod uwagę przy wyborze smartfona.