SMS-y i fałszywe połączenia: centra telefoniczne usuwają rachunki bieżące

Centrum telefoniczne

Nowe oszustwa ze strony kilku centrów telefonicznych kształtują się na całym półwyspie włoskim, w który zwodzą użytkowników nowe oferty a następnie dostarczyć niespodziewane rachunki do domu pod koniec miesiąca. Z czasem oszustwa stają się coraz bardziej złożone aż dojdziesz do punktu, w którym nie wiesz już, komu uwierzyć. Dzisiaj to mówimy, ponieważ często zdarza się, że odbieranie połączeń do domu jest wykonywane nawet przez osoby, które twierdzą, że są operatorami call center, a w rzeczywistości nie są niczym.

Oszustwa w call center: tak się dzieje, gdy się na to zakochujesz

Czasami wystarczy po prostu odpowiedzieć na wezwanie, aby wziąć udział w oszustwie, a innym razem dyskusja musi być kontynuowana. Krótko mówiąc, na półwyspie włoskim istnieje kilka metodologii, ale wszystkie mają wspólny cel: sprowadzenie do domu nowych aktywacji, aby otrzymać wyższy zysk.

Niestety użytkownik, który padnie ofiarą tego oszustwa, jest w bardzo niekorzystnej sytuacji, ponieważ nie jest w żaden sposób chroniony. W związku z tym, odbierając telefon, musisz zwracać szczególną uwagę zarówno na to, jak mówisz, jak i do kogo mówisz, aby zapobiec wszelkim możliwym nadużyciom. Ostrzegamy również naszych czytelników, że krąży inny rodzaj oszustwa telefonicznego za pośrednictwem których centra telefoniczne wykonują powtarzalne połączenia, a nawet wysyłają wiadomości do użytkowników poczty głosowej … Po co? Oddzwoń opróżnij i podnieś pieniądze, kto wykona połączenie.