Snapseed na komputery Mac, PC i Chrome

Kiedy większość ludzi myśli o „edytorach zdjęć”, myśli o nieporęcznym, drogim oprogramowaniu takim jak Adobe, którego licencja kosztuje setki dolarów rocznie. Użytkownicy Snapseed znaleźli jednak bezpłatny zasób, który zapewnia im potrzebne narzędzia do edycji, a nie nadmiar funkcji, które towarzyszą profesjonalnym pakietom projektowym. Chociaż jest przeznaczony przede wszystkim na urządzenia mobilne, możemy pokazać kilka ciekawych obejść i sztuczek, które sprawią, że Snapse będzie działać wszędzie tam, gdzie chcesz go używać – nawet na twoim Windows PC!

Zanim zagłębimy się w techniczne aspekty aplikacji, ważne jest, aby wiedzieć codokładnie Snapseed jest. Zrozumienie początków i podstawowych funkcji aplikacji może pomóc nam lepiej ją zrozumieć, więc zacznijmy!

Choć obecnie jest własnością Google, Snapseed pierwotnie pojawił się jako niezależna aplikacja w 2011 roku na iPada. Wypełnił tę samą niszę, co obecnie – zapewniając solidny zestaw narzędzi do edycji zdjęć, które znacznie przewyższają te, które można znaleźć w naszych aplikacjach fotograficznych. Chociaż filtry i korekty dostępne w aplikacjach aparatu są odpowiednie, gdy trzeba dokonać szybkiej korekty lub uderzyć coś filtrem, użytkownicy mobilni chcieli czegoś bardziej zbliżonego do w pełni funkcjonalnego edytora zdjęć i właśnie to dostali w Snapseed.

pękł 01

Rozprzestrzeniał się na platformach dość szybko, kończąc na iPhone'ach, urządzeniach z Androidem i ostatecznie Windows i komputery stacjonarne Mac. Jednak kierunek rozwoju Snapseed zmienił się nieco, gdy Google go kupił. Tworzenie komputerów stacjonarnych zostało wstrzymane i powróciło do korzeni na urządzeniach mobilnych, gdzie nieustannie wprowadza innowacje i pozostaje jednym z najlepszych towarzyszy, które można pobrać wraz z aplikacją fotograficzną.

Jednak kiedy Snapseed zniknął z komputerów stacjonarnych i przeglądarek internetowych (nawet po tym, jak Google przedstawił go wcześniej wraz ze swoją aplikacją Zdjęcia w chmurze), wielu użytkowników pozostało na uboczu. Zdjęcia Google robi obecnie oferują opcje edycji, ale bledną w porównaniu do tego, do czego wielu użytkowników przyzwyczaiło się w Snapseed.

Dokąd więc się zwracamy? Alternatywy? Drogie oprogramowanie? Tylko edycja na telefonie komórkowym?

Żadne z powyższych, ponieważ na szczęście możemy wyjaśnić wiele pytań użytkowników dotyczących Snapseed, a także dać ci drogę do uzyskania dostępu do niego na Twoim Windows PC lub Mac. Nic to nie kosztuje, zajmie Ci to tylko minutę, a będziesz mieć pełny dostęp do wszystkich narzędzi w Snapseed.

Co się stało z Snapseed w Chrome?

Jak dowodzą setki osób pytających o to na forach internetowych i wątkach dyskusyjnych, Snapseed jako rozszerzenie Chrome to coś, co jest dostępne bardzo wysoki popyt! Chociaż Zdjęcia Google to świetne rozwiązanie do przechowywania danych w chmurze dla wszystkich twoich zdjęć i filmów, w rzeczywistości były to możliwości edycji obniżona ocena z tego, czego ludzie się spodziewali, kiedy mieli dostęp do Snapseed. Będąc tym, że Nik Software, firma deweloperska Snapseed, jest spółką zależną Google, można by pomyśleć, że obie powinny współpracować dla korzyści użytkowników na różnych platformach.

Niestety tak jeszcze nie jest i chociaż nie możemy przewidzieć przyszłości, nie ma sensu czekać, nieaktywny, gdy mamy zdjęcia do edycji!

pękł 02

W chwili pisania i publikowania tego artykułu nie ma rozszerzenia Google Chrome dla Snapseed i nie ma ono również funkcji w żadnej innej przeglądarce internetowej. Trzymajmy kciuki i palce u nogi, że to się kiedyś zmieni, ale na razie wymagana jest alternatywna metoda.

Emulowanie Snapseed

Jak to często robimy w Appamatix, zamierzamy przejść na emulację, aby przywrócić Snapseed do twojego Windows PC lub Mac. Jest to prosty proces używania oprogramowania do naśladowania środowiska wirtualnego innego systemu operacyjnego – w tym przypadku Androida. Jest to zaskakująco łatwy do naśladowania system operacyjny, a gdy ludzie chcą łączyć mobilne i stacjonarne komputery, często wybierają tę drogę. iOS jest zdecydowanie zbyt uciążliwy i żadna inna platforma mobilna nie ma dostępu do tak szerokiej gamy aplikacji i oprogramowania.

Będziesz mieć do wyboru sporo emulatorów Androida, jeśli będziesz szukać w Internecie, ale ograniczymy twoje rozważania i przedstawimy kilka sugestii w tym przewodniku. Zdecydowanie polecam poświęcenie jak najmniej czasu temu wyborowi; wszystkie nasze rekomendacje emulatorów są skuteczne dzięki świadectwom i popularności, i jeśli nie odczuwasz potrzeby uaktualnienia do funkcji premium w żadnej z nich, są one bezpłatne!

  • Bluestacks jest tam, gdzie jest dla większości użytkowników. Jest szybki, wydajny i wykonuje pracę bez względu na rodzaj aplikacji, którą rzucasz. Błyskotliwa kampania marketingowa i szerokie zastosowanie Bluestacks sprawiły, że stał się królem emulatorów Androida. Jeśli korzystasz z darmowej wersji, będziesz musiał poradzić sobie z reklamami oprogramowania innych firm, ale uaktualnienie do wersji premium pozbędzie się tej uciążliwości.
  • Andyroid jest ulubionym miejscem tutaj i nie bez powodu. Ma przyjemny, minimalistyczny design i silny zestaw funkcji i opcji dla darmowego programu. Dodatkowo możesz pobrać aplikację pomocniczą, która pozwala używać urządzenia mobilnego jako kontrolera ekranu dotykowego przez Bluetooth. Przydatny Andy, co?
  • Manymo jest zawsze dziwnym wyborem emulatorów, głównie dlatego, że w ogóle nie jest zainstalowane oprogramowanie. Zamiast tego Manymo działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej, zapewniając lekką i szybką emulację. To świetny wybór dla osób, które nie mogą regularnie instalować dodatkowego oprogramowania na swoich komputerach, ale ma kilka zastrzeżeń. Potrzebujesz pliku .apk (aplikacji) dla wszystkich aplikacji, które chcesz emulować, a większość z nich można na szczęście uzyskać za pośrednictwem Google Play Store. Drugi – dostaniesz tylko 10 ograniczonych okresów używania Manymo miesięcznie, chyba że kupisz za $9 miesięczna opłata abonamentowa. To wydaje się trochę strome, ale Manymo jest wyjątkowy pod względem rodzaju dostępności, jaki oferuje.

Wybierz emulator, odwiedź jeden z naszych przydatnych linków powyżej i zacznijmy! Manymo będzie wymagało utworzenia konta i zalogowania się, a pobieranie i instalacja Bluestacks i Andyroid zajmie tylko kilka minut.

Później reszta tego małego procesu obejścia jest bardzo prosta. Otwórz wybrany emulator i spójrz na interfejs. Jest niezwykle podobny do ekranu głównego urządzenia z Androidem, o co w tym wszystkim chodzi! Ponieważ jest to legalna instalacja systemu operacyjnego Android, a wersja Snapseed, którą zamierzamy zainstalować, jest równie uzasadniona, możesz praktycznie traktować swój emulator tak jak i na urządzeniu z Androidem.

Znajdź ikonę sklepu Google Play. Będziesz potrzebować konta Google, aby kontynuować, ale istnieje bardzo duża szansa, że ​​już ją masz. Jeśli masz na przykład adres Gmail, to masz konto Google. Jeśli jakimś cudem udało ci się uniknąć Ogromnie skuteczna, bezpłatna usługa e-mailowa Google, a następnie zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do sklepu z aplikacjami Google Play. To nic nie kosztuje ani grosza i da ci bogaty dostęp do oprogramowania.

Po wejściu użyj funkcji wyszukiwania, aby znaleźć Snapseed. Ponieważ jest to darmowa aplikacja, nie musisz nic robić przed pobraniem i zainstalowaniem jej w emulatorze. Gdy to zrobisz … wszystko gotowe! Gratulacje!

Przed zamknięciem tego przewodnika należy zwrócić uwagę na jeszcze kilka rzeczy; pomocne wskazówki i porady, które zapewnią lepsze wrażenia z Snapseed.

  • Nie bój się ćwiczyć z Snapseed na telefonie komórkowym! Twój telefon lub tablet jest przeznaczony do użytku i zawsze będziesz mieć najlepszą jakość na platformie, na której aplikacja działa natywnie.
  • Twój emulator może uzyskiwać dostęp do plików i zdjęć na komputerze w taki sam sposób, jak urządzenie z Androidem będzie korzystać z pamięci wbudowanej w smartfonie lub tablecie. Jeśli próbujesz zaimportować swoje zdjęcia do Snapseed, sprawdź ustawienia importu w samym emulatorze.
  • Upewnij się, że wiesz, gdzie są zapisywane Twoje edytowane zdjęcia! To kolejna funkcja, którą musisz dokładnie sprawdzić w samym emulatorze.

Z tym przewodnikiem pod pasem i kilkoma wskazówkami, które pomogą ci zapewnić lepsze wrażenia, powinieneś mieć swobodę używania Snapseed tak, jak chcesz na swoim Windows PC lub Mac. Na szczęście zalecane przez nas emulatory do godnej pochwały pracy polegającej na aktualizowaniu najnowszej wersji systemu operacyjnego Android, co oznacza, że ​​nigdy nie pozostaniesz w tyle, gdy pojawi się nowa wersja Snapseed.

Oczywiście nie rozwiązuje to problemów ludzi, którzy chcą, aby Snapseed był dostępny jako rozszerzenie przeglądarki Google Chrome, ale tak szeroki dostęp do Snapseed na komputerze PC lub Mac może prawie zastąpić tę brakującą wygodę. Jeśli uważasz, że ten poradnik jest szczególnie pomocny (lub jeśli masz jeszcze jakieś pytania), daj nam znać w komentarzach poniżej! Gdy jesteś przy tym, podziel się z nami swoimi przyjaciółmi na Facebook i Twitter, dzięki czemu możemy nadal pomagać większej liczbie osób doświadczać Snapseed na większej liczbie platform!