Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

SoC MediaTek Dimensity 9000 będzie dwa razy droższy od poprzedniej generacji

Wspomnieliśmy już tutaj, że generalnie MediaTek to marka, która nie wpada w łaski konsumentów. Ale nie możemy zaprzeczyć, że jest to potężny producent, a wiadomości z ostatnich kilku tygodni wzmocniły jego konkurencyjny trend, zwłaszcza po ogłoszeniu, że będzie pierwszym, który wprowadzi SoC dla smartphones zbudowany w procesie produkcyjnym 4 nm.

Następny high-endowy procesor Dimensity 9000 będzie nowym wielkim zakładem tajwańskiej firmy. Ale zgodnie z ujawnionymi teraz informacjami wydaje się również, że cena będzie wysoka, ponieważ jest dwa razy droższa niż poprzednia generacja.

Oczekiwania na przybycie pierwszego smartphones z potężnym SoC Dimensity 9000 firmy MediaTek. Będzie to jeden z pierwszych chipów do urządzeń mobilnych zbudowany w procesie produkcyjnym dla 4 nm, a wszystkie jego cechy wskazują na to, że jest to procesor zdolny wstrząsnąć konkurencją, jak Snapdragons firmy Qualcomm.

Potężny SoC zniknął ogłoszony oficjalnie przez MediaTek, a pierwszy smartfon wyposażony w Dimensity 9000 ma pojawić się w lutym 2022 roku.

SoC MediaTek Dimensity 9000 będzie kosztował dwa razy więcej niż jego poprzednik

Ale moc nowego procesora mobilnego MediaTeka może nie ograniczać się do samej jego konstrukcji. Według danych ujawnionych przez DCS, w chińskiej sieci społecznościowej Weibo, SoC Dimensity 9000 będzie kosztować prawie dwa razy więcej niż jego poprzednik, Dimensity 1200. Ponadto źródło dodaje również, że kolejny wysokiej klasy procesor od konkurencyjnego Qualcomma, Snapdragon 8 Gen1 będzie jeszcze droższy niż Dimensity 9000 firmy MediaTek.

Należy jednak pamiętać, że ceny, o których wspomina zasilacz, dotyczą zestawów chipów, a nie tylko pojedynczego procesora. Ta informacja opiera się na fakcie, że kupując SoC od MediaTek i Qualcomm, producenci przynoszą nie tylko chipy, ale także inne części pomocnicze.

DCS wspomina również, że chip Dimensity 7000 od 5 nm przybędzie po pierwszym kwartale 2022 r., a Qualcomm zaktualizuje linię 7 swoich procesorów Snapdragon.

Table of Contents