Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

SoC MediaTek Dimensity 9000 pojawi się w lutym i Snapdragon 8 Gen1 w grudniu

W powietrzu unosi się nie tylko zapach świąt, ale także zbliżającego się nadejścia kolejnego smartphones topowy asortyment wyposażony w najnowszą i najpotężniejszą technologię pod względem procesorów dla urządzeń mobilnych.

Według ostatnich informacji, pierwszy telefon z nowym SoC MediaTek Dimensity pojawi się w lutym 2022 roku, natomiast sprzęt ze Snapdragonem 8 Gen1 firmy Qualcomm zadebiutuje w grudniu.

pierwszy smartphones z topowymi SoC już prawie nas

Jak już tu zdradziliśmy, nieprzychylny większości użytkowników MediaTek jako pierwszy wprowadzi na rynek procesor opracowany w litografii 4 nm. SoC będzie należał do linii Dimensity tajwańskiej firmy i wszystko wskazuje na model Dimensity 9000.

Teraz, zgodnie z ujawniono najnowsze dane Według niektórych źródeł branżowych pierwszy smartfon wyposażony w potężny procesor MediaTek Dimensity 9000 pojawi się w lutym 2022 roku.

Jednak bezpośredni rywal Snapdragon 8 Gen1 z północnoamerykańskiego Qualcomm przybędzie jeszcze wcześniej. Według informacji, Qualcomm SoC trafi na rynek w następnym miesiącu grudniu i wszystko wskazuje na to, że zintegruje się z potężnym smartfonem Xiaomi 12. Ostatnio Snapdragon 8 Gen1 pojawił się na platformie AnTuTu, gdzie udało mu się osiągnąć ponad 1 milion punktów.

Będzie to prawdziwy pojedynek tytanów, w którym zarówno MediaTek, jak i Qualcomm próbują grać wszystkimi swoimi atutami, aby oddać najlepszy i najmocniejszy smartfon w ręce konsumentów. Oba mają bardzo atrakcyjną specyfikację i od użytkowników zależy, która z nich jest dla nich najlepsza.

Pozostaje nam tylko czekać na najbliższe kilka miesięcy, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę trafi na rynek pod względem procesorów do urządzeń mobilnych.

Wymiar 9000 lub Snapdragon 8 Gen1: który jest najlepszy?

Przeczytaj też:

Table of Contents