Sony kupuje Insomniac Games, twórcę „Spider-Mana” i „Ratchet & …

Zaskakująco Sony Interactive Entertainment ogłosiło zakup Insomniac Games, twórca gier takich jak Odporność, Sunset overdrive, Ratchet and Clank i Człowiek Pająk. Za pośrednictwem swojego konta TwitterPlayStation oficjalnie informuje, że studia w Burbank w Kalifornii będą współpracować z innymi zespołami wewnętrznymi, tworząc ekskluzywne tytuły:

Dobra wiadomość: Insomniac Games dołącza do światowego studia PlayStation! Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi mogąc dołączyć do tego legendarnego programisty. Dołącz do nas, gratulując naszym przyjaciołom i partnerom Insomniac! „

Obie firmy mają bardzo ważna historia współpracy na platformie PlayStation ostatnim jest pajęczak superbohatera. Jak to często bywa w tego typu umowach, żadna ze stron nie ujawniła liczby przejęć. Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych ruchów w branży w ostatnich latach.

Dopiero w lipcu ogłosiliśmy zainteresowanie Sony zakupem nowego studia deweloperskiego. Strategia, która rozpoczęła się dzisiaj, pozwoli im Wzmacnia ekskluzywny katalog gier na PlayStation 5. Według ostatniego raportu konsola trafi na rynek w ostatnim kwartale 2020 r., A ostateczna prezentacja odbędzie się w lutym tego samego roku.

Jim Ryan, CEO Sony Interactive Entertainment, powiedział wtedy „Treść jest ważniejsza niż kiedykolwiek”. W rzeczywistości wprowadzenie dużej liczby wyłączności na PlayStation pozwoliło im zdominować obecną generację. Konsola osiągnęła ostatnio 100 milionów sztuk sprzedanych na całym świecie.