Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Sony Xperia 10 III też nie ma już ładowarki, ale rekompensuje to 10 euro

TEN Apple wywołał ogromną i kontrowersyjną dyskusję, kiedy postanowił wyjąć ładowarki z obudowy swoich iPhone’ów. Jednak inne marki poszły w tym samym kierunku i dlatego obecnie nie jest to już coś, co jest „dziwne”.

Według najnowszych informacji telefon Sony Xperia 10 III sprzedawany jest również w niektórych sklepach bez ładowarki. Jednak w ramach rekompensaty jest oferta 10 euro.

Sony Xperia 10 III bez ładowarki w pudełku

Zgodnie z ujawnionymi szczegółami Sony jest najnowszą firmą, która włączyła się w trend wyjmowania ładowarki z pudełka smartphones. Przynajmniej w niektórych sklepach Twój model Xperia 10 III nie jest już wyposażony w to akcesorium.

Według informacji ujawnionych na stronie internetowej Sony w Niemczechniektóre sklepy już sprzedają Xperię 10 III bez ładowarki w pudełkach. Istnieje jednak ciekawa różnica w porównaniu z tym, co zrobiły inne marki, przyjmując takie samo podejście. Klienci, którzy zdecydują się smartphones marki bez urządzenia ładującego, otrzyma odszkodowanie. Rekompensata ta przekłada się na obniżenie sugerowanej ceny sprzedaży o 10 euro. Z kolei na innych platformach Xperia 10 III nadal będzie dostarczana z ładowarką.

Według marki przyczyna tej zmiany jest związana z „nieprzerwaną dostawą” Xperii 10 III. Normalnie w tym segmencie niedobór komponentów naraża głównie na smartphones, ale wydaje się, że ma to również wpływ na zasoby spedytorów.

Na razie wydaje się, że ta decyzja dotyczy tylko sprzedaży w Niemczech, ale niewykluczone, że wkrótce obejmie również inne kraje. Szacuje się również, że działanie zostanie rozszerzone na inne smartphones marki. Z drugiej strony klienci firmy są z pewnością wdzięczni, że pomyśleli o miłej rekompensaty pieniężnej. Może to nawet doprowadzić do tego, że więcej osób zdecyduje się na ten model.

Czy zgadzasz się z decyzją Sony?