Soul Machines zarabia ponad 40 milionów dolarów na sztucznej inteligencji obsługi klienta

Nie można zaprzeczyć, że w ostatnich latach nastąpił ogromny postęp technologii AI. Zostały one zaobserwowane w zawrotnym procesie ewolucyjnym, w którym na każdym rogu generowana była nowa zmiana lub dodatek do jego zdolności.

Wraz ze wzrostem możliwości sztucznej inteligencji mogliśmy również zobaczyć, jak coraz więcej różnych obszarów przyjęło ją do udziału w różnych procesach wewnętrznych.

W niektórych przypadkach zastosowano to, aby programy były bardziej złożone i wydajne, takie jak obecni wirtualni asystenci używani w telefonach komórkowych i środowiskach zarządzanych przez Internet Rzeczy. Odgrywa także ważną rolę w badaniach naukowych i przetwarzaniu danych. Nawet te możliwości zaczęły wykazywać swoje zalety w dziedzinie medycyny.

Jakby tego było mało, ewolucja sztucznej inteligencji pozwoliła mu wyróżnić się w innych obszarach wymagających bardziej bezpośredniej i złożonej interakcji z człowiekiem. W tej dziedzinie zainteresowało się już kilka firm, ale niewiele odniosło taki sukces jak Soul Machines.

Co robi Soul Machines?

Soul Machines zarabia ponad 40 milionów dolarów na sztucznej inteligencji obsługi klienta 1

W zasadzie Maszyny duszy Jest to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, która koncentruje się na sztucznej inteligencji. Jednak wyróżniało go unikalne podejście.

Inwestorzy tacy jak Horizons Ventures, University of Auckland Investors Foundation i Salesforce Ventures, firma dysponują wystarczającym kapitałem, aby zrealizować swoje aspiracje. Jednym z nich było opracowanie sztucznej inteligencji zdolnej do radzenia sobie z inteligencją emocjonalną.

Innymi słowy, interpretuj zarówno dane, jak i kontekst, rozpoznaj ludzkie twarze i emocje, abyś mógł wygenerować najbardziej odpowiednie odpowiedzi na wszystkie te czynniki. W ten sposób klienci narażeni na ich uwagę mogą cieszyć się komfortem podczas osiągania swoich celów za pomocą sztucznej inteligencji.

Szybki wzrost

Soul Machines zarabia ponad 40 milionów dolarów na sztucznej inteligencji obsługi klienta 2

Firma ta ujrzała światło po raz pierwszy w 2016 roku. Od tego czasu powierzono im zadanie „humanizowania” sztucznej inteligencji, aby była bardziej wydajna w kontaktach z ludźmi. Aby to zrobić, mieli oni nie tylko możliwość gromadzenia danych i opracowywania odpowiedzi, ale także reagowania na swoje środowisko.

Te możliwości stały się niezbędne dla firm, które chcą wykorzystywać AI do obsługi klienta. Oczekuje się, że nawet do 2022 r. Ich zastosowanie może uratować firmy do 8 miliard dolarów rocznie.

W tym czasie uważa się, że 85% z nich będzie już miało te zautomatyzowane usługi. W tej chwili 45% korzysta z nich codziennie.

Dzięki takim klientom, jak Google, Sony, oddział IBM Watson, ABC Bank, Royal Bank of Scotland, ANZ, Autodesk i P&G, Soul Machines wiedział, jak się wyróżniać. Do tego stopnia, że ​​po sukcesie serii A AI w 2016 roku premiera B zdołała zebrać ponad 40 milionów dolarów. Dzięki nim łączna wartość tej stosunkowo nowej firmy udało się zwiększyć nawet do 50 milionów dolarów.

Dlaczego Soul Machines różni się od innych?

https: //1.cms.s81c.com / sites / default / files / 2018-07-23 / SoulMachines_image_1.jpg_resized.jpg

Jak wspomnieliśmy wcześniej, innym firmom powierzono zadanie opracowania sztucznej inteligencji dla tego samego obszaru. Przykładem najbardziej udanego może być Samsung z jego projektem Neon, który był już wykorzystywany w filmach, grach wideo i VR i RA.

Jednak nawet to nie spowodowało wpływu Soul Machines. Dlaczego Jakoś można powiedzieć, że tak naprawdę jest w duszy jego dzieł.

W Soul Machines chcą nie tylko, aby AI była wydajna lub szybka, ale także by móc przeprowadzać procesy podobne do empatii, aby móc jak najlepiej wchodzić w interakcje z ludźmi. To z kolei tworzy w firmie wyróżniającą pieczęć, która sprawia, że ​​jej kreacje są w stanie zaoferować użytkownikom wrażenia, których nie może dać żadna inna firma na rynku.