SoundCloud Alternative 2019: 10+ najlepsze strony, takie jak Soundcloud

Od ponad dekady Soundcloud jest głównym miejscem, w którym muzycy mogą przesyłać, przesyłać strumieniowo i udostępniać swoją muzykę legionom fanów na całym świecie. Dla miłośników muzyki jest to świetna platforma do odkrywania nowych artystów i muzyki undergroundowej. Na linii Spotify i YouTube, SoundCloud pozwala muzykom przesyłać swoją muzykę i dzielić się nią ze słuchaczami. Jednak szereg ostatnich problemów finansowych zagroził istnieniu SoundCloud. Na szczęście są świetne Alternatywne strony SoundCloud które oferują podobne funkcje.

Te strony, takie jak SoundCloud, pozwalają udostępniać muzykę na różnych platformach społecznościowych i zdobywać spore grono obserwujących. Teraz niezależni artyści i zespoły mogą bezpośrednio łączyć się ze swoją grupą fanów i sprzedawać swoją muzykę, nie martwiąc się o stawki prowizji. Miłośnicy muzyki mogą również bezpośrednio pozostać w kontakcie z nowymi zespołami, przesyłając strumieniowo muzykę z nich odblokowane witryny muzyczne i uzyskać wgląd w proces pisania swoich ulubionych podziemnych utworów.

Co więcej, niektóre z tych alternatyw SoundCloud są całkowicie bezpłatne i nie wymagają abonamentu. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy.

10+ najlepszych alternatywnych witryn SoundCloud w 2019 roku

1) BandCamp

Alternatywa dla Soundcloud

BandCamp, reklamowany przez wielu jako potężny konkurent SoundCloud, ma imponujący skład obejmujący niezależnych muzyków, producentów, zespoły metalowe, twórcy beatów i alternatywni artyści rockowi. Bandcamp zapewnia członkom ich własne konfigurowalne mikro-strony gdzie mogą przesyłaj utwory za darmo i dziel się muzyką z fanami, którzy mogą również bezpłatnie przesyłać strumieniowo wszystkie swoje utwory.

W rzeczywistości słuchacze mają wybór, czy chcą kupić pełne albumy, czy pojedyncze utwory po ustalonej przez nich cenie. Ponadto mogą również przekazać darowiznę na rzecz artysty lub pobierz darmowe utwory lub album po dołączeniu do listy mailingowej artysty.

Jednak BandCamp pobiera 15% prowizji, dopóki sprzedaż nie osiągnie ustalonej wartości progowej, a następnie spadnie do 10% po osiągnięciu kwoty progowej.

2) ReverbNation

Alternatywa dla Soundcloud

ReverbNation jest w grze od dłuższego czasu, ale w przeciwieństwie do SoundCloud koncentruje się przede wszystkim na lokalne zespoły indie i podziemni artyści hip hopowi. To, co czyni Reverbnation ciekawą alternatywą Soundcloud, polega na tym, że łączy początkujących artystów z lokalnymi fanami i zapewnia im dobrą pozycję na scenie dzięki lokowaniu ich w lokalnych scenach muzycznych.

Dla miłośników muzyki, którzy chcą dowiedzieć się o najnowszych, nadchodzących zespołach w ich pobliżu, ReverbNation to kopalnia złota. Jeszcze lepiej pomaga muzykom rosnąć wprowadzając ich do honcha branży muzycznej, zapewniając fanów i promując ich muzykę.

3) AudioMack

SoundCloud Alternative 2019: 10+ najlepsze strony, takie jak Soundcloud 1

Na wskroś platforma dla artystów hip-hopowych i pułapkowych, Audiomack to jedna z najlepszych stron takich jak SoundCloud w Internecie. Zgromadził także kult wśród producentów mixtape'ów i DJ-ów we współczesnych czasach.

Podobnie jak SoundCloud na wielu frontach, w tym etos projektowania, AudioMack pozwala dzielić, repost, polubić / ulubione i dodawać utwory do list odtwarzania. Nie wspominając, AudioMack jest całkowicie darmowy i zapewnia nieograniczone miejsce do przechowywania w przeciwieństwie do SoundCloud, który kosztuje 180 USD rocznie.

4) YungCloud

SoundCloud Alternative 2019: 10+ najlepsze strony, takie jak Soundcloud 2

Względnie nieznana alternatywa SoundCloud, YungCloud oferuje gazillionowe ścieżki dźwiękowe dla miłośników muzyki, którzy chcą się przełknąć nowa muzyka niezależnych artystów z całego świata. Jednak YungCloud jest obarczony śmiesznie wysoką liczbą bootlegów darmowe strony do pobierania muzyki co może zniechęcać muzyków, którzy chcą przesyłać swoje utwory i zarabiać na nich.

Podsumowując, podczas gdy YungCloud jest nieodparty, lukratywny dla tych, którzy chcą odkryj mnóstwo nowej muzyki, jest pasywnym piractwem muzycznym i zdecydowanie musi rozwiązać te problemy i odzyskać zaufanie początkujących muzyków na całym świecie.

5) Hearthis

SoundCloud Alternative 2019: 10+ najlepsze strony, takie jak Soundcloud 3

Dzięki zestawowi funkcji HearThis jest jedną z najlepszych witryn, takich jak SoundCloud, która zawiera kanały i oferuje opcję polubienia, komentowania i udostępniania muzyki. Nie wspominając, istnieje funkcja zwana „Mapy” dzięki czemu będziesz na bieżąco z lokalną sceną muzyczną.

HearTo pozwala także muzykom zaimportuj swój profil SoundCloud i migruj całą dyskografię na platformę, aby nie musieli ponownie ładować utworów ponownie. Niezwykle podobny do SoundCloud, HearThis pozwala także użytkownikom uczestniczyć w grupach i sortować kanał według gatunku lub ogólnej długości ścieżki.

6) MixCloud

SoundCloud Alternative 2019: 10+ najlepsze strony, takie jak Soundcloud 4

Jest to niecodzienna alternatywa SoundCloud, przede wszystkim MixCloud podcasterzy, DJ-e i gospodarze talk-show zamiast wokalistów, zespołów i muzyków. Co więcej, Mixcloud nie ustanawia połączenia między artystami a słuchaczami, chociaż możesz odkrywać nowe treści, wyszukując nazwisko artysty za pomocą wbudowanej opcji wyszukiwania.

Ponadto MixCloud pozwala przesyłać tylko jeden utwór na raz zamiast całych albumów. Podsumowując, jest to opłacalna opcja, jeśli chcesz słuchać podcasty na różne tematy ale nie tak kuszące, jeśli odkrywasz nową muzykę.

7) Orfium

SoundCloud Alternative 2019: 10+ najlepsze strony, takie jak Soundcloud 5

Być może najszybciej rozwijająca się platforma internetowa dla muzyków, Orfium umożliwia także bezpośrednie przesyłanie utworów promować, sprzedawać, licencjonować, a nawet zarabiać na swojej muzyce dzięki prawom autorskim. Dlatego jeśli Twoje utwory są odtwarzane YouTube, Facebook będziesz uprawniony do pobierania opłat licencyjnych. Chociaż będziesz musiał zapłacić prowizję na rzecz Orfium z dochodów.

Biorąc to pod uwagę, Orifium to świetna alternatywa SoundCloud, która ma również funkcję „Discovery” przydatną do znajdowania nowych artystów, gatunków lub odtwarzania muzyki po prostu na podstawie zmian nastroju.

8) Jamendo

Alternatywa dla Soundcloud

Firma Jamendo, uruchomiona w 2005 roku, jest darmową platformą dystrybucji muzyki online, która udostępnia utwory w ramach Licencje Creative Commons. Zapaleni miłośnicy muzyki mogą napotkać obfitą darmową muzykę z wielu gatunków. Jest także jednym z najlepsze darmowe aplikacje do pobierania muzyki na iPhone'a użytkownicy.

Ponadto Jamendo łączy muzyków początkujących z fanami, ponieważ każdy może przesyłać swoje utwory do świata, aby podziwiać. Podsumowując, Jamendo jest świetną alternatywą dla SoundCloud, która skupia globalną społeczność oddanych miłośników muzyki niezależnej.

9) NoiseTrade

SoundCloud Alternative 2019: 10+ najlepsze strony, takie jak Soundcloud 6

Nashville, TN-usługa transmisji strumieniowej NoiseTrade bawi wszystkie dzwonki i gwizdki, a przyzwoity interfejs użytkownika w którym niezależni muzycy mogą przesyłać swoje piosenki / albumy i udostępniać swoją muzykę fanom za darmo.

Wprowadzony na rynek w 2008 roku NoiseTrade wprowadził także nową funkcję umożliwiającą autorom dzielenie się swoimi dziełami literackimi oraz audiobooki z zapalonymi czytelnikami za darmo, bez obaw o cyfrowe zarządzanie prawami. Chociaż platforma jest znana z tego, że rozpoczyna karierę przyszłych niezależnych artystów i zespołów solowych.

10) SoundClick

SoundCloud Alternative 2019: 10+ najlepsze strony, takie jak Soundcloud 7

Wspierane przez solidne i pomocne forum społeczności SoundClick jest rajem zarówno dla początkujących muzyków, jak i fanów, którzy chcą odkryć nową muzykę undergroundową. Co więcej, Soundclick pozwala artystom i producentom na to bezpośrednio sprzedać swoją muzykę. W ostatnich latach stała się rajem dla beatmakerów sprzedawać rytmy raperom, pułapkom artystów, i in.

Wszystko razem SoundClick to centrum społecznościowe dla producentów, twórców beatów i niezależnych artystów solowych, którzy chcą dzielić się swoją muzyką online.