Spacedesk – Zamień swój smartfon lub tablet w drugi ekran komputera

Teraz, gdy wielu pracuje i uczy się w domu, dodatkowy ekran może być świetnym sposobem na zwiększenie wydajności. Może to być również wskazówka, aby ożywić tablet lub smartfon z Androidem lub iOS, który zatrzymał się w szufladzie.

Spacedesk to bardzo kompletna aplikacja, którą przedstawiamy wam dzisiaj.

Spacedesk - Zamień swój smartfon lub tablet z Androidem w drugi ekran komputera

Użycie drugiego ekranu na komputerze jest bardzo przydatne, albo w celu zwiększenia wydajności, a nawet posiadania filmu lub wideo do odtworzenia bez nakładania się na to, co robisz.

Do tego celu można idealnie wykorzystać smartfona lub tablet, a bezprzewodowo możesz mieć jeszcze jeden ekran na swoim komputerze.

Spacedesk – aby rozwinąć ekran komputera

Spacedesk to aplikacja dostępna na Androida, iOS, a nawet Windows, który związany z komputerem Windows, pozwala rozwinąć ekran komputera, jakby był drugim monitorem.

Wszystkie maszyny muszą być podłączone do tej samej sieci lokalnej, a następnie ekran można rozszerzyć za pomocą USB, kabla sieciowego lub po prostu przez Wi-Fi.

Jak widać na filmie, oprócz urządzeń z Androidem i iOS można do tego celu wykorzystać ekran laptopa. Ponadto rozszerzenie można wprowadzić na dodatkowy ekran lub więcej i nadal w dowolnej przeglądarce (choć pozostaje wskazanie, że usługa nie działa poprawnie w przeglądarce Firefox).

Jak zrobić?

Proces instalacji jest bardzo prosty. Najpierw na PC z Windows 10 lub Windows 8.1 powinien zainstaluj oprogramowanie. Po instalacji jest gotowy do rozszerzenia ekranu.

Spacedesk - aby rozwinąć ekran komputera

Następnie wystarczy zainstalować aplikację na urządzeniu Windows, Android lub iOS.

Przed podłączeniem urządzenia jako drugiego ekranu ważne jest dostosowanie niektórych parametrów, takich jak jakość i rozdzielczość. Następnie wybierz komputer do połączenia, a proces zostanie wykonany automatycznie.

Spacedesk - Zamień swój smartfon lub tablet w drugi ekran komputera

Spacedesk - Zamień swój smartfon lub tablet w drugi ekran komputera

Drugi ekran smartfona lub tabletu jest gotowy do użycia i można go ustawić pionowo lub poziomo. Ponadto ekran dotykowy nadal działa jako mysz komputerowa.


Czy używasz innej aplikacji do tego samego celu? Podziel się z nami w komentarzach.