SpaceX Internet Starlink rozpocznie testy z użytkownikami wersji beta

Firma SpaceX zajmująca się budową rakiet i satelitów ogłosiła nowy postęp w projekcie Starlink. Teraz mówi, że przygotowania zaczną współpracować z użytkownikami wersji beta tworzonego serwisu internetowego.

Założyciel i dyrektor generalny firmy, Elon Musk, podkreślił, że to tylko pierwszy krok w jego programie. Dzięki temu będzie można zmierzyć efektywność osiągniętych przez firmę postępów i będzie w stanie określić, w jaki sposób kontynuować korzystanie z uzyskanych danych.

Przede wszystkim czym jest Starlink?

Przed omówieniem nadchodzących testów beta tego projektu warto krótko przypomnieć, co to jest. Zasadniczo projekt Starlink ma na celu stworzenie konstelacji satelitów wokół Ziemi, które pozwolą firmie oferować niedrogie połączenie internetowe w dowolnym miejscu na świecie.

Ta inicjatywa miała swoje pierwsze kroki w 2015 roku, kiedy Musk przedstawił ją światu. Jednak dopiero w 2019 r. Pierwszy ładunek satelitarny wystrzelono w kosmos. Ten pierwszy pakiet składał się z 60 satelitów, które osiągnęły orbitę dzięki rakiecie wielokrotnego użytku Falcon 9, który został wybrany do wszystkich przyszłych misji.

Starlink teraz

W dniu 13 czerwca SpaceX wysłał swój najnowszy upload projektu Starlink. Naliczył 58 satelitów, które po wprowadzeniu na orbitę pomogły firmie pokonać barierę 500 satelitów w kosmosie, dokładnie teraz ma 538 satelitów.

Dzięki tej liczbie firma uważa, że ​​może zacząć przygotowywać się do przetestowania usługi, ale nie jest to ostateczna liczba satelitów, które SpaceX chce umieścić na orbicie. W rzeczywistości zaczęli od propozycji na ogół 4 tysiąc, a to już zmutowało najpierw do 12 tysięcy, a następnie do ostatecznych kwot około 30 0 40 tysięcy satelitów.

Rozpoczęcie aplikacji: Starlink przygotowuje się dla użytkowników wersji beta

Firma uważa, że ​​może zaoferować „niewielki” zasięg z 400 satelitami na orbicie i „średni” z około 800. Teraz, gdy zaczynają zbliżać się do tej ostatniej liczby, uważają, że mogą rozpocząć poszukiwania ochotników do ostatniej fazy.

Firma włączyła na swojej stronie formularz zgłoszeniowy, który jest również subskrypcją jego treści. W ten sposób ci, którzy zaoferują, będą mogli zapoznać się z aktualnościami firmy i zostaną powiadomieni natychmiast, jeśli zostaną wybrani, o rozpoczęciu testów beta. Tymczasem wszyscy kandydaci powinni otrzymać następujący e-mail:

„Starlink ma na celu oferowanie szybkiego Internetu szerokopasmowego w miejscach, w których dostęp był zawodny, drogi lub całkowicie niedostępny. Prywatne testy beta mają się rozpocząć tego lata, a następnie publiczne testy beta, zaczynając od wyższych szerokości geograficznych.

Jeśli dostarczyłeś nam swój kod pocztowy, otrzymasz powiadomienie e-mailem, jeśli dostępne są testy wersji beta w Twojej okolicy. W międzyczasie będziemy nadal udostępniać Ci aktualizacje dotyczące ogólnej dostępności usług i nadchodzących wersji Starlink. ”

Kto może złożyć wniosek?

W tej chwili testy beta będą dostępne tylko dla najwyższych szerokości geograficznych w Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu tylko ci, którzy mieszkają na tych obszarach, będą kwalifikować się do programu testowego.

Kiedy rozpoczną się testy beta?

Oczekuje się, że rozpoczną się również tego lata lub najpóźniej wczesną jesienią. Na te daty SpaceX ma nadzieję, że był w stanie ustawić co najmniej 800 satelitów na niebie, a tym samym móc rozpocząć swój pierwszy test.

Starlink otworzy nowe możliwości

SpaceX Internet Starlink rozpocznie testy z użytkownikami wersji beta 1

Starlink zaoferuje szybki Internet szerokopasmowy w miejscach, w których dostęp był zawodny, drogi lub całkowicie niedostępny ”. SpaceX (@SpaceX) 22 kwietnia 2020 r.

Kolejnym kryterium, które może mieć związek z kwalifikowalnością wnioskodawców, jest zwykłe połączenie internetowe, które mają do dyspozycji. Jeśli jest to więcej niż 100 Mb / s, prawdopodobnie nie kwalifikują się, ponieważ celem firmy jest doprowadzenie tych połączeń przede wszystkim do odizolowanych obszarów, które w przeciwnym razie miałyby słabe lub nawet nieistniejące sygnały.

Średnio połączenie Starlink ma oferować 1 Pobieranie Gbps i opóźnienie 25 ms. Dzięki temu sygnał może umożliwić wykonanie zarówno konferencji wideo, jak i wysokiej klasy gier wideo.

W dłuższej perspektywie działanie tych satelitów może być również bardzo przydatne podczas wydarzeń takich jak klęski żywiołowe, w których regularne połączenia zwykle się nie udają. Jakby tego było mało, jakość sygnału i jego przystępność cenowa w transporcie morskim i lotniczym można również poprawić za pomocą Starlink.

Więcej niż testy beta

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Musk ma nadzieję, że zacznie wypuszczać usługę w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, za około 80 USD miesięcznie. Po tym, gdy konstelacja zostanie wzmocniona, służba rozprzestrzeni się na resztę świata.

Musk ma nadzieję na odzyskanie swojej inwestycji w tę sieć za około 10 lat. Tymczasem uzyskane pieniądze zostaną wykorzystane na promocję rozwoju innych planów SpaceX, takich jak misje na i na Marsie. Nawet w przyszłości Musk ma nadzieję, że jego satelity mogą służyć jako punkt komunikacyjny między Ziemią a misjami na czerwonej planecie.