Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Specyfikacja OnePlus 10 Pro ujawniona przed premierą

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Specyfikacja OnePlus 10 Pro ujawniona przed premierą

Najnowszy flagowiec OnePlus, OnePlus 10 Pro, ma zostać wprowadzony na rynek w Chinach 11 stycznia. Zaledwie wczoraj OnePlus zaprezentował zwiastun urządzenia, podkreślając jego wygląd – szczególnie tył. A dzisiaj firma ujawniła sprzęt, który napędza jej najnowszy flagowy telefon.

Zanim jednak przejdziemy do sprawdzenia tych specyfikacji, oto krótki wstęp na temat projektu OnePlus 10 Pro.

Projekt OnePlusa 10 Pro

Jak wynika ze zwiastuna udostępnionego przez OnePlus, OnePlus 10 Pro ma z tyłu potrójny aparat, umieszczony w module aparatu z lampą błyskową i logo Hasselblad wpisanym na jednej z krawędzi. Po prawej stronie urządzenie ma charakterystyczny dla OnePlus suwak alertów ułatwiający przełączanie między trybem dzwonka, cichym i wibracyjnym, a także znajdujący się pod nim przycisk zasilania.

Specyfikacja OnePlusa 10 Pro

Mówiąc o specyfikacji, OnePlus 10 Pro jest wyposażony w płynny AMOLED 120 Hz z technologią LTPO; Dokładny rozmiar ekranu nie został jeszcze ujawniony, ale plotki sugerują, że może to być: 6.7-calowy wyświetlacz QHD+.

To nie pierwszy raz, kiedy OnePlus korzysta z wyświetlacza LTPO w swoim smartfonie: OnePlus 9 Pro (recenzja) również był wyposażony w wyświetlacz LTPO. Dla nieświadomych: LTPO (niskotemperaturowy tlenek polikrystaliczny) to rodzaj technologii płyty montażowej zaprojektowanej dla ekranów OLED w celu zmniejszenia zużycia energii i umożliwienia korzystania z funkcji takich jak AOD (Always On Display).

Pod maską OnePlus 10 Pro 5G działa na zupełnie nowym Qualcomm Snapdragon 8 gen 1 platforma mobilna, która obiecuje poprawę wydajności w zakresie sztucznej inteligencji, 5G, przetwarzania dźwięku i obrazu. Procesor współpracuje z pamięcią RAM LPDDR5 i UFS3.1 składowania, którego szczegóły nie są jeszcze znane. Całość zasila akumulator o pojemności 5000 mAh, który obsługuje ładowanie przewodowe SuperVOOC o mocy 80 W i bezprzewodowe ładowanie AirVOOC o mocy 50 W.

Rekommenderad:  OnePlus łączy Oxygen OS z Color OS firmy Oppo

Jeśli chodzi o oprogramowanie, telefon ma fabrycznie zainstalowany system OxygenOS 12 oparty na systemie Android 12. Poza tym urządzenie obsługuje 5G, VoLTE i VoWiFi oraz Bluetooth 5.2. Ponadto ma silnik liniowy osi X do obsługi haptyki i zawiera dwa głośniki stereo.

Jeśli chodzi o optykę, OnePlus 10 Pro 5G wykorzystuje potrójny aparat z tyłu, jak już podkreślono w ujawnieniu projektu. Ta konfiguracja została opracowana wspólnie przez Hasselblad i OnePlus w ramach ich trzyletniej współpracy i obejmuje aparat główny 48 MP, dodatkowy 50 MP i trzeciorzędny 8 MP. Z przodu umieszczono pojedynczy aparat do selfie o rozdzielczości 32 MP. Mówi się również, że tylny aparat obsługuje podwójny OIS. (.)

OnePlus ma zadebiutować OnePlus 10 Pro najpierw w Chinach, 11 stycznia, a globalna premiera ma nastąpić około kwietnia tego roku.