Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Spersonalizuj połączenia przychodzące Google Voice za pomocą niestandardowego dzwonka

Jednym z najlepszych sposobów personalizacji i wyróżnienia telefonu jest zmiana dzwonków. Niestety użytkownicy Google Voice są pod tym względem ograniczeni, ponieważ nie mogą wybrać spersonalizowanych dzwonków dla połączeń przychodzących.

Może to być denerwujące, ponieważ chcesz mieć możliwość rozróżnienia połączeń ze zwykłego numeru od połączeń z numeru Google Voice. Znaleźliśmy jednak sprytne obejście, które pomoże Ci ustawić niestandardowy dzwonek dla połączeń przychodzących Google Voice.

Google Voice to popularna usługa telefoniczna udostępniająca numery telefonów w USA posiadaczom kont w USA i użytkownikom Google Workspace w innych krajach. Usługa zapewnia szereg ciekawych funkcji, takich jak przekazywanie połączeń, usługi poczty głosowej, wiadomości głosowe i tekstowe oraz połączenia międzynarodowe.

Jak ustawić niestandardowy dzwonek dla połączeń przychodzących Google Voice

Spersonalizuj połączenia przychodzące Google Voice za pomocą niestandardowego dzwonka

Jednak dostosowywanie stanowiło ograniczenie dla użytkowników aplikacji, ponieważ mogli wybierać tylko spośród wstępnie ustawionych dźwięków powiadomień, co może być dość nieprzyjemne.

Najlepszym sposobem na to jest skopiowanie żądanego niestandardowego dźwięku z folderu Dzwonek na urządzeniu i wklejenie go do folderu Powiadomienia. Umożliwi to ustawienie niestandardowego dzwonka dla przychodzących połączeń Google Voice.

W ten sposób będziesz mógł ustawić żądany niestandardowy dzwonek dla połączeń przychodzących Google Voice bezpośrednio z samej sekcji powiadomień.

Jeśli chodzi o identyfikowanie połączeń przychodzących za pośrednictwem Twojego numeru Google Voice, masz trzy opcje. Pierwszą opcją jest włączenie klienta VoIP w Google Voice. Wybierz opcję Preferuj Wi-Fi i komórkową transmisję danych w ustawieniach aplikacji Google Voice w obszarze Wykonywanie i odbieranie połączeń. W ten sposób wszystkie połączenia wykonywane za pośrednictwem Google Voice będą przechodzić przez aplikację Google Voice, a nie przez domyślną aplikację Telefon.

Przeczytaj także: Pobierz ROM Android 14 GSI dla wszystkich smartfonów z Androidem

Aby wykonywać/odbierać połączenia, musisz upewnić się, że masz wystarczające połączenie Wi-Fi lub mobilnego połączenia danych. Jeśli używasz Androida 10 lub 11, możesz zmienić dzwonek VoIP. W przeciwnym razie nawet dzwonek VoIP będzie taki sam jak standardowy dzwonek.

Drugą opcją jest włączenie opcji Pokaż mój numer Google Voice jako identyfikator rozmówcy podczas przekazywania połączeń, jeśli przekazujesz połączenia na swój numer telefonu komórkowego. Dzięki temu wszystkie połączenia przychodzące będą wyświetlać Twój numer Google Voice jako identyfikator rozmówcy podczas odbierania połączeń. Zawsze możesz określić rzeczywisty identyfikator rozmówcy, przeglądając historię połączeń/poczty głosowej Google Voice.

Trzecią opcją jest włączenie połączeń ekranowych w ustawieniach Google Voice. Spowoduje to monit o naciśnięcie 1 w celu odebrania połączenia lub naciśnięcie 2 w celu przekierowania dzwoniącego do poczty głosowej po podaniu jego nazwiska. W przypadku połączeń od kontaktów usłyszysz informację o nazwie dzwoniącego. W przypadku połączeń od osób, których nie masz w kontaktach, rozmówca będzie proszony o podanie swojego nazwiska przy każdym połączeniu, dopóki nie dodasz ich do swoich kontaktów.

Podsumowując, ustawienie niestandardowego dzwonka dla połączeń przychodzących Google Voice jest nie tylko możliwe, ale także całkiem proste. Wyżej wymienione proste czynności mogą pomóc w dostosowaniu usługi Google Voice i wyróżnieniu połączeń. Ponadto dzięki dodatkowym opcjom identyfikacji połączeń przychodzących z numeru Google Voice możesz zapewnić bardziej zorganizowaną i wydajną obsługę połączeń.

Źródło